TRYB RTL

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Stanislaw
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2016, 12:17
Lokalizacja: Kielce

TRYB RTL

Post autor: Stanislaw »

Witam zakupilem APM 2.6 i na poczatku chce testowac tryb RTL i mam zapytanie bo nie mam pewnosci czy mam dobrze ustawione , na ziemi jak odpale RTL to macha mi tylko sterem kierunku w lewo a silnik stoi w miejscu czy tak to ma wyglądać?
Kacper
Posty: 54
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 11:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: TRYB RTL

Post autor: Kacper »

Sprawdź w Mission Planerze czy przy sztucznym horyzoncie pokazuje tryb RTL. Ruszanie sterami jest normalne.

Sprawdzałeś RTL z uzbrojonym silnikiem?
Kacper
Stanislaw
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2016, 12:17
Lokalizacja: Kielce

Re: TRYB RTL

Post autor: Stanislaw »

Tak jest sztuczny horyzont w Mission Planner silnik był uzbrojony przelaczony z manual na RTL pokazywalo ze jest RTL komenda glosowa także byla na RTL...zastanawiam sie czy cos musze ustawic wiem ze automatycznie tam jest chyba na 100m wysokosc ustwiona ale nie wiem czy cos nie jest namieszane bo to pierwszy raz konfigurowalem....
Stanislaw
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2016, 12:17
Lokalizacja: Kielce

Re: TRYB RTL

Post autor: Stanislaw »

silnik na RTL juz pracuje w ustawieniach troche pozmienialem , ale ster wysokosci stoi bez ruchu czy aby tak powinno byc? raczej nie cos trzeba zmienic?
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: TRYB RTL

Post autor: yoseph »

Tylko że na początku wypadałoby wytrymować model w manualu, potem w najprostrzej opcji stabilizacji poprawić pidy a dopiero na końcu zabierać się z RTL. Chyba że już to zrobiłeś, tylko nie wspomniałeś:)
Kacper
Posty: 54
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 11:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: TRYB RTL

Post autor: Kacper »

Wszystko powinno być już ok, sprawdź śmiało w locie czy działa. Domyślnie ustawiona jest wysokość na 100m od poziomu miejsca startu.
Kacper
Stanislaw
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2016, 12:17
Lokalizacja: Kielce

Re: TRYB RTL

Post autor: Stanislaw »

Oblot juz bez APM ,teraz niby wszystko dziala ster wysokosci także,ustawilem Loiter,RTL,i Manual takze dzis może bedzie test....

EDIT - scalenie

znaczy był udany oblot bez APM wszystko swierze dopiero zrobione;) dzieki za podpowiedzi....

EDIT - scalenie

no i poleciał na niskiej wysokosci odpalilem loiter i zaczol mi uciekac gdzies daleko wlaczylem manual wrocilem pozniej wysoko wlaczylem loiter i spoko juz dobrze krązył...
ODPOWIEDZ