Problemów z Bixlerem ciąg dalszy...

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Problemów z Bixlerem ciąg dalszy...

Post autor: jelcyn »

Pewnie nie.
Uka
Posty: 339
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 19:57
Lokalizacja: Otwock

Re: Problemów z Bixlerem ciąg dalszy...

Post autor: Uka »

Poszukaj poradnika budowy "delta w 120 minut". Ciezko go ubic i dlatego nadaje sie do nauki latania.

Lataj nisko i powoli, na zakretach zwalniaj... Rob odwrotnie..
Drone them all...
4V3 JA
Posty: 130
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 09:11

Re: Problemów z Bixlerem ciąg dalszy...

Post autor: 4V3 JA »

Uka pisze:Poszukaj poradnika budowy "delta w 120 minut". Ciezko go ubic i dlatego nadaje sie do nauki latania.

Lataj nisko i powoli, na zakretach zwalniaj... Rob odwrotnie..
Wszystkie ładnie, pięknie, tylko imageshack zdjęcia gdzieś ukrył, więc z poradnika nici :-/
BTW nie zamierzam na razie zajmować się skrzydełkami, jak już to złożę sobie forumową FPV49-tkę ;)
Pozdrawiam, Antoni.
Turnigy 9X+ eLeReS MOD
Quanum v2+ fox800 (partom800 z BG)
RIP Bixler 1.1 [*]
SkySurfer 1400 + Sony Superhad 600tvl + KFC32FTB v2 + GPS G9 z Glonass [w trakcie]
Uka
Posty: 339
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 19:57
Lokalizacja: Otwock

Re: Problemów z Bixlerem ciąg dalszy...

Post autor: Uka »

Chodzi o naukę latania. Sam się uczyłem na takim sprzęcie i rozwaliłem ze 3 takie sprzęty. Straty? W sumie 2 serwa, sprzęt jest twardy więc można walić krety. Bixlera trochę szkoda.

Tak to wygląda. Bierzesz arkusz podkładów panelowych (30zł za 10 sztuk) zaginasz rogi (tu dajesz taśmę pakową, żeby na zgięciu nie pękło) montujesz osprzęt i latasz. Crash i powtórz.
Obrazek
Drone them all...
4V3 JA
Posty: 130
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 09:11

Re: Problemów z Bixlerem ciąg dalszy...

Post autor: 4V3 JA »

Tylko wiesz, co innego samolot a co innego skrzydło. Mój bixler jest w słabym stanie ze względu na moje początkowe niedoświadczenie w lataniu i ogólny brak wiedzy. Teraz każdy 10-20 minutowy lot kończy się, może nie wzorowym, ale lądowaniem, więc narazie od 3-4 dni bez konieczności naprawy. Tą deltą to ja się może w przyszłości pobawię- na razie brak czasu, pieniędzy i wiedzy, żebym się za to zabierał- chyba, że masz jakąś w miarę dobrą instrukcję dla dość zielonego w tym temacie.

EDIT - scalenie
SuperBartek pisze:Mysle ze smiglo masz sporo za male.
Miałeś rację, myślałem, że latam na 4x5 i zamówiłem śmigło 5x5, które okazało się mniejsze niż "4x5". Po zmierzeniu okazało się, że posiadam śmigło 5,5x5 :oops: , także poprzednie śmigło było w rozmiarze 6x5; zwracam honor :-) . Latając przed chwilą zauważyłem dziwne zachowanie mojego bixa, przestał latać "jak szybowiec" tj. przy maxymalniej przepustnicy leciał prosto, do czego wystarczało mu wcześniej ok 4/10. Nie wiem co może być tego przyczyną. Jakieś sugestie?
Pozdrawiam, Antoni.
Turnigy 9X+ eLeReS MOD
Quanum v2+ fox800 (partom800 z BG)
RIP Bixler 1.1 [*]
SkySurfer 1400 + Sony Superhad 600tvl + KFC32FTB v2 + GPS G9 z Glonass [w trakcie]
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Problemów z Bixlerem ciąg dalszy...

Post autor: SuperBartek »

Moją sugestią jest to ze założyłeś śmigło na odwrót:)
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
4V3 JA
Posty: 130
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 09:11

Re: Problemów z Bixlerem ciąg dalszy...

Post autor: 4V3 JA »

SuperBartek pisze:Moją sugestią jest to ze założyłeś śmigło na odwrót:)
Sprawdzałem, zresztą kopa ma, ale leci prosto na full przepustnicy, tak to by nie latał prawie :-)
Pozdrawiam, Antoni.
Turnigy 9X+ eLeReS MOD
Quanum v2+ fox800 (partom800 z BG)
RIP Bixler 1.1 [*]
SkySurfer 1400 + Sony Superhad 600tvl + KFC32FTB v2 + GPS G9 z Glonass [w trakcie]
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Problemów z Bixlerem ciąg dalszy...

Post autor: SuperBartek »

Założone napisami w kierunku lotu?
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
4V3 JA
Posty: 130
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 09:11

Re: Problemów z Bixlerem ciąg dalszy...

Post autor: 4V3 JA »

SuperBartek pisze:Założone napisami w kierunku lotu?
Na śmigle nie ma napisów (więc miałem wątpliwości co do rozmiaru). Sprawdzałem jak mocno "pcha" powietrze- teraz pcha mocniej :mrgreen:
Pozdrawiam, Antoni.
Turnigy 9X+ eLeReS MOD
Quanum v2+ fox800 (partom800 z BG)
RIP Bixler 1.1 [*]
SkySurfer 1400 + Sony Superhad 600tvl + KFC32FTB v2 + GPS G9 z Glonass [w trakcie]
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Problemów z Bixlerem ciąg dalszy...

Post autor: SuperBartek »

Obrazek

Upewnij sie czy tak to wygląda.
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
4V3 JA
Posty: 130
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 09:11

Re: Problemów z Bixlerem ciąg dalszy...

Post autor: 4V3 JA »

SuperBartek pisze:Obrazek

Upewnij sie czy tak to wygląda.
Bartku :-) , jestem pewien, że śmigło jest dobrze założone. Zresztą problem rozwiązany- wystarczyło przesunąć ŚC troszkę do tyłu :-) . Śmigło MUSI być dobrze założone- w przeciwnym razie nie wykręciłbym dzisiaj rekordu długości lotu (nie chwaląc się 32 min. przy 2,2Ah 3S :mrgreen: ). Także problem rozwiązany- model lata jak po sznurku- puszczam stery a on prościutko przed siebie (oczywiście w bezwietrznych warunkach- bez termiki jednak :cry: ).

EDIT: ma ktoś pomysła jak zamontować RunCama do bixa (dziób odpada- jest w opłakanym stanie- nie chcę ryzykować kamerki). Mam ją aktualnie nad kabinką na kadłubie, tylko, że na nagraniu 1/3 kadru zajmuje RunCam : Obrazek. Jakieś sugestie?
Ostatnio zmieniony niedziela 21 sie 2016, 12:43 przez 4V3 JA, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Antoni.
Turnigy 9X+ eLeReS MOD
Quanum v2+ fox800 (partom800 z BG)
RIP Bixler 1.1 [*]
SkySurfer 1400 + Sony Superhad 600tvl + KFC32FTB v2 + GPS G9 z Glonass [w trakcie]
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Problemów z Bixlerem ciąg dalszy...

Post autor: Verid »

SuperBartek pisze:Upewnij sie czy tak to wygląda.
Upewnij się że to tak NIE wygląda bo śmigło na zdjęciu jest założone na odwrót.
4V3 JA pisze:Jakieś sugestie?
To nie RunCam i nie Bix ale ta sama rodzina - zarówno jeżeli chodzi o kamerę jak i samolot

Obrazek

Obrazek
Ten wredny...
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Problemów z Bixlerem ciąg dalszy...

Post autor: SuperBartek »

Verid śmigło jest założone dobrze :)
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Problemów z Bixlerem ciąg dalszy...

Post autor: Verid »

Czyli jak założę śmigło tak (zakładając ten sam co u ciebie kierunek lotu) to będzie źle?

Obrazek
Ten wredny...
4V3 JA
Posty: 130
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 09:11

Re: Problemów z Bixlerem ciąg dalszy...

Post autor: 4V3 JA »

Żeby nie było już żadnych wątpliwości:
Obrazek
A co do kamery- kabinka mi gdzieś poleciała w siną dal przy kretobiciu :-/ więc nie mam na czym zamocować (ten pomysł też mi przyszedł do głowy), zresztą to ma wady- jak leciałbym prosto to pół kadru to byłoby niebo. tak chodzi mi po głowie, żeby umieścić sam obiektyw kamery gdzieś z boku kadłuba (żeby "patrzył" w bok) po wyjęciu obudowy (obiektyw jest połączony z płytką taką "tasiemką"). Bardziej skłaniam się ku temu rozwiązaniu, tylko nie mam pomysłu jak to dość logicznie i w logicznym miejscu umieścić.
Edit:
Mi się wydaje, że na zdjęciu Bartek ma tak samo założone śmigło jak Ty, Verid, tylko zdjęcie jest nie wyraźne i nie widać, gdzie ma tą "lepszą" stronę.
Pozdrawiam, Antoni.
Turnigy 9X+ eLeReS MOD
Quanum v2+ fox800 (partom800 z BG)
RIP Bixler 1.1 [*]
SkySurfer 1400 + Sony Superhad 600tvl + KFC32FTB v2 + GPS G9 z Glonass [w trakcie]
ODPOWIEDZ