Sky Eye 2000 - nowa platforma FPV

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Sky Eye 2000 - nowa platforma FPV

Post autor: Kris_po »

Ponieważ bixler już pomału nie wyrabia przyszedł czas na coś większego. Wybór padł na Sky Eye 2000 - czyli sky surfer 2000 w wersji z hobbykinga.
Wszystkim steruje oczywiście AP eleres + remzibi OSD niestety w wersji chińskiej :(
W bixlerze kamera była zamontowana w miejscu kabiny, w sky eye'u jest 'okno' na świat. Niestety żaden z istniejących projektów head trackerów nie pasują do tego samolotu więc musiałem zaprojektować coś swojego, na ziemi spisuje się nieźle, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.
Całość planuje zasilić z dwóch 4Ah baterii 3S + coś małego do video. Jak tylko pogoda pozwoli to w weekend odbędzie się oblot.
Natarcia oraz spód okleiłem taśmą TESA, na skrzydłach, zaraz za kabiną na górze oraz na dole, zaraz za kołem znajduje się oświetlenie - niestety nie widać na zdjęciach.
Zostało mi albo przykleić ster wysokości i kierunku na ogonie, ale zaprojektować jakieś mocowanie, bo takie wsadzanie na wcisk mi nie odpowiada.
Kilka zdjęć :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: Sky Eye 2000 - nowa platforma FPV

Post autor: Chestnut »

Head trackerów?
Kolega chyba miał na myśli gimbal, do umieszczenia kamerki w kopułce, tak żeby współpracowała z HT?

ja też zrobiłem swój, tylko że zrobiłem zmodyfikowaną wersję supersimple gimbal
Obrazek
tyle że zamiast wężyków użyłem stalowych linek średnicy 1mm w igielicie.
może nie jest najpiękniejszy, może nie oddaje ruchów głowy super anatomicznie-
Ale założenia spełnia- pozwala się troszkę rozglądnąć, zwłaszcza że jakoś nie lubię zbyt szerokokątnych obiektywów.
(pewnie dlatego że przyzwyczajony jestem od zawsze do zwykłych)
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Sky Eye 2000 - nowa platforma FPV

Post autor: Kris_po »

jasna sprawa że chodziło mi o gimbala, ale po wczorajszym meczu i bezalkoholowym ;-) to i tak widzę że udało mi się w miare dobrze napisać ten post :roll:
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sky Eye 2000 - nowa platforma FPV

Post autor: lotpawel »

a może chodzi wam o pantilt? :P
Bzdurek
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 20 lis 2014, 13:31
Lokalizacja: Wawa

Re: Sky Eye 2000 - nowa platforma FPV

Post autor: Bzdurek »

Mam Cloud Surfera (prawie to samo) - ta kopułka jest do kitu. Po pierwsze, ma bardzo negatywny wpływ na jakość obrazu (GoPro), po drugie, rysuje się od głupiego lądowania w trawie, Po kilku pierwszych lotach zamontowałem GoPro w oryginalnej obudowie (ale bez pleców) na dziobie i bez kopułki - aerodynamika może gorsza, ale przy moich umiejętnościach różnice niezauważalne, a jakość obrazu nieporównywalnie lepsza.
ODPOWIEDZ