graupner elektro junior s - waga startowa z FPV

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

graupner elektro junior s - waga startowa z FPV

Post autor: Rurek »

Szanowni, ten modelik ma wagę , powiedzmy 1000g (no bo cięzki pakiet, ciężki regulator, ciężkie serwa, odbiornik corony i śmigło) Powiedzmy że tak przyjmiemy max założenia.
I teraz dochodzi do tego FPV - ile na oko będzie to ważyć? kamerka 20g, nadajnik 40g pakiet 80g, OSD 15g, miernik obrotów, miernik prądu razem 10g, coś jeszcze? Ile będzie ważyć wzmocnienie całego kadłuba firanką i wzmocnienie skrzydeł kesonem do dźwigara też firanką?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

1300g musisz liczyć.
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Rurek firanka (woal z OBI)wychodzi lekko najlepiej dwie warstwy trzy warstwy to już kamień twardy polecam a model dużo mocniejszy :-)
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
L_I_S
Posty: 902
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 09:48
Lokalizacja: Zgorzelec, Monachium

Post autor: L_I_S »

a wlasnie , ja dalem tylko jedna warstwe i jest wzmocnione ale jeszcze wciaz elastyczne jak sie mocniej scisnie....Uzylem rajstop damskich gladkich czarnych :mrgreen: i kleju polimerowego dragon rozcienczonego spirytem....plus taki, ze nic nie trzeba docinac bo jak nakladasz, to ladnie opina kabine (jak i damska nozke).
Pozdrawiam


"If flying were the language of man, soaring would be it's poetry"
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

L_I_S pisze:Uzylem rajstop damskich gladkich czarnych
nie lepsze by były białe :?: :-P
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Sory ale przypomniało mi się jak kiedyś pękł mi pasek od alternatora w aucie i poszedłem do obcego domu i poprosiłem czy nie ma właśnie jakiegoś sznurka albo stara pończochę
więc wpuściła mnie do domu właściwie na korytarz i dała mi pończochy więc podziękowałem łapię za klamkę do wyjścia a tu mąż wchodzi o patrzy że mam w ręku pończochy zająknąłem się nie wiedziałem co powiedzieć i zacząłem się śmiać no i prawie w mordę nie dostałem :mrgreen:
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

hehe... wy to macie wesoło nad tym morzem. Ten klimat chyba tak działa 8-)
Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

Post autor: Henryk_s »

kefir pisze:Sory ale przypomniało mi się jak kiedyś pękł mi pasek od alternatora w aucie i poszedłem do obcego domu i poprosiłem czy nie ma właśnie jakiegoś sznurka albo stara pończochę
więc wpuściła mnie do domu właściwie na korytarz i dała mi pończochy więc podziękowałem łapię za klamkę do wyjścia a tu mąż wchodzi o patrzy że mam w ręku pończochy zająknąłem się nie wiedziałem co powiedzieć i zacząłem się śmiać no i prawie w mordę nie dostałem :mrgreen:
Nie pomyliłeś z paskiem od spodni ? :mrgreen:
...i to tak było Wysoki Sądzie a nie tak, jak twierdzi ten pan ;-) ;-)
ODPOWIEDZ