Phantom fx-61 -SC

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Phantom fx-61 -SC

Post autor: Keri »

Czy dokonywaliście jakieś korekty wyznaczonych punktów SC w waszych skrzydłach Phantom fx-61? Dzięki profilowi sterolotek nie muszę ich wychylać w neutrum? Czy kanały pod przewody serw zaklejacie taśmą? Mnie przewody cały czas wychodzą z nich - myślę, że w locie od razu wypadłyby.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom fx-61 -SC

Post autor: Verid »

Keri pisze:Czy dokonywaliście jakieś korekty wyznaczonych punktów SC w waszych skrzydłach Phantom fx-61?
Dałem kilka milimetrów w przód - wolę nieco bardziej "ospałe" ustawienia.
Keri pisze:Czy kanały pod przewody serw zaklejacie taśmą? Mnie przewody cały czas wychodzą z nich - myślę, że w locie od razu wypadłyby.
Używałem przedłużaczy do kabli serw. Ich wtyczki po wciśnięciu w kanał nie wykazują chęci do wypadania.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Re: Phantom fx-61 -SC

Post autor: Prono »

Ja mam ustawiony SC mniej więcej na bagnecie łączącym skrzydła, bardziej z tyłu bagnetu.

A kable zakleiłem taśmą zbrojoną przy okazji oklejania krawędzi skrzydeł ;)
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Phantom fx-61 -SC

Post autor: Keri »

Te 146mm z instrukcji to wypada właśnie na rurce - nie na Rurku :mrgreen: bagnetów. Na pierwszy ogień tak zostawię. A jakie masy gotowego do lotu wychodzą Wam - z fpv i bez? Mnie wskazuje bez fpv jakieś 1400g z pakietem 4s 5000 i ze 100g mniej z 3s 5000. Jak na tak małą powierzchnię to robi się ceglasty.
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Re: Phantom fx-61 -SC

Post autor: Prono »

Pisałem w swoim temacie o FX61, waga z dwoma pakietami 3S 4Ah to 1805g. Z FPV, gotowy do lotu.
Czuć wagę ale bez przesady. Goście latają z 3 pakietami napędowymi na pokładzie i osobnym zasilającym FPV.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Phantom fx-61 -SC

Post autor: Keri »

Dziś w końcu oblatałem swego. Start i lądowania bez problemu. Wyważyłem dokładnie na dźwigarze ale w locie musiałem raz lekko trymować sterolotki w dół bo za mocno wzbijał się. Natomiast przy nurkowaniu lekko w górę bo sam nie wychodził z tego lotu - wszystkie poprzednie skrzydełka "domowej roboty" wychodziły same. Trochę obawiałem się stateczności poprzecznej ale niepotrzebnie - model wozi się po niebie prosto jak po sznurku.
ODPOWIEDZ