Kfc32ftb ustawienia kanałów

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

krysss1981
Posty: 273
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Kfc32ftb ustawienia kanałów

Post autor: krysss1981 »

Cześć,

Mnogość trybów a zarazem ograniczona ilość przełączników w mojej aparaturze (turnigy 9xr) powodują, że muszę ograniczyć się do kilku z nich. Pytanie z jakich trybów korzystacie najczęściej i jak wyglądają wasze optymalne ustawienia PID / AUX ? Chętnie bym skorzystał z doświadczeń osób, które przechodziły juz przez ten temat.

Pozdrawiam
Sky Surfer 2-T 2000mm, Turnigy TGY9X + Er9x, FrSky
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Kfc32ftb ustawienia kanałów

Post autor: SuperBartek »

Ja zaczynam dopiero z kfc, ustawione mam arm , acc , baro , gps home, passthru, failsafe , na trzypozycyjnym mam poz1 - passthru , poz2 - acc , poz3 - baro, reszta na dwupozycyjnych przelacznikach. Wartosci pid nie zmienialem bo lata poprawnie na zalecanych. Pozdro
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
krysss1981
Posty: 273
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kfc32ftb ustawienia kanałów

Post autor: krysss1981 »

Mam dokładnie tak samo :) Zastanawiam się czy w er9x można ustawić w jakiś sposób kolejny 3 pozycyjny switch software'owo. Tzn tak aby na ktoryms z dwupozycyjnych przelacznikow wygenerować sygnał pomiędzy max a min... Wówczas możliwe byłoby zamapowanie większej ilości trybów w kfc.

EDIT - scalenie

Swoją drogą w jakim trybie się najlepiej startuje? Acc czy pass through?
Sky Surfer 2-T 2000mm, Turnigy TGY9X + Er9x, FrSky
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Kfc32ftb ustawienia kanałów

Post autor: SuperBartek »

ja startuje i latam caly czas na stabilizacji
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kfc32ftb ustawienia kanałów

Post autor: Verid »

krysss1981 pisze:Swoją drogą w jakim trybie się najlepiej startuje? Acc czy pass through?
Jak umiesz latać to bez różnicy. Jak nie umiesz to stabilizacja potrafi uratować model.
Ten wredny...
krysss1981
Posty: 273
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kfc32ftb ustawienia kanałów

Post autor: krysss1981 »

Czyli ze stabilizacją, jeśli nic nie tracę a mogę tylko zyskać większą pewność.
Sky Surfer 2-T 2000mm, Turnigy TGY9X + Er9x, FrSky
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Kfc32ftb ustawienia kanałów

Post autor: Gmeracz »

Tryb passthru to nie tryb lotu, a sposób, aby wydusić więcej ustawień pstrykami.
Poza tym o co innego chodzi, gdy startujesz z gimbalem i latasz majestatycznie (STAB), a inaczej gdy latasz małym szaleńcem (ACRO).

Moje ustawienia ficzerów w quadro z gimbalem:
Obrazek
Od śmigła...
krysss1981
Posty: 273
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kfc32ftb ustawienia kanałów

Post autor: krysss1981 »

Gmeracz pisze:Tryb passthru to nie tryb lotu, a sposób, aby wydusić więcej ustawień pstrykami.
Poza tym o co innego chodzi, gdy startujesz z gimbalem i latasz majestatycznie (STAB), a inaczej gdy latasz małym szaleńcem (ACRO).

Moje ustawienia ficzerów w quadro z gimbalem:
Obrazek
Nie do końca rozumiem co masz na myśli pisząc ze pass through to sposób aby wydusic więcej ustawień.
Patrząc na Twoje ustawienia wnioskuję, że acc masz włączone zawsze, zgadza się?
OSD tez przełącza się jakoś dziwnie. Opisałbyś trochę więcej słownie swój setup?
Sky Surfer 2-T 2000mm, Turnigy TGY9X + Er9x, FrSky
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kfc32ftb ustawienia kanałów

Post autor: Verid »

Gmeracz pisze:Moje ustawienia ficzerów w quadro z gimbalem:
Gmeracz - ale my o samolotach. To troszkę insza bajka. Passthru oznacza mniej więcej tyle że ci elektronika nie przeszkadza w sterowaniu. To co przyłożysz na drążki to idzie na stery. Kopter MUSI być w jakimś trybie (nie dotyczy Chuck'a Norris'a). Samolot nie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Kfc32ftb ustawienia kanałów

Post autor: Gmeracz »

Verid pisze:Gmeracz - ale my o samolotach.
Hahaha... No to teraz jasne, bo tego w tekście nie było.
Update - no jak to nie, jak jest w temacie haha. Przegapiłem to.

Krysss - nie przejmuj się moim OSD, to były próby zmuszenia go do pracy. I zapomnij o tych ustawieniach.

A tak jak już jesteśmy w wątku samolotowym... Mam trochę mieszane odczucia na temat tylu różnych trybów latania. Niedługo modele same będą za was latać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Od śmigła...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kfc32ftb ustawienia kanałów

Post autor: Verid »

Gmeracz pisze:Mam trochę mieszane odczucia na temat tylu różnych trybów latania. Niedługo modele same będą za was latać :mrgreen: :mrgreen:
One już to robią od dłuższego czasu i typ platformy nie gra specjalnie roli. Latanie po waypointach czy w PosHold to żadna nowość - i dla skrzydlatych i dla wiertalotów.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Kfc32ftb ustawienia kanałów

Post autor: Gmeracz »

Wredny mam na myśli frajdę z latania :lol: :lol: :lol:
Od śmigła...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kfc32ftb ustawienia kanałów

Post autor: Verid »

Frajda z latania zależy od latacza. Mój ES ma kompletny AP na pokładzie - myślisz że pracował choć przez minutę podczas ostatnich lotów z Kefirem? A są też tacy co odpalają Ph (numer bez znaczenia), robią zawis, odkładają aparaturę i patrzą jak wisi.
Każdemu w/g potrzeb... :mrgreen:
Ten wredny...
krysss1981
Posty: 273
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kfc32ftb ustawienia kanałów

Post autor: krysss1981 »

Cześć,

Dzisiaj pierwszy raz ulotnilem mojego Sky Surfer z kfc32ftb.
Niestety nie mogłem tego lotu nazwać przyjemnością. Walczyłem aby wylądować. W pass through jeszcze jakoś leciał po wytrymowaniu. Gorzej po załączeniu stabilizacji. Zaczął dziwnie się zachowywać. Dopiero doświadczony kolega z pola zaczął go ustawiać i jakoś udało mu się coś z tego trybu wyciągnąć. Teraz pytania:
Po lądowaniu chciałem zapisać ustawienia trymerow. Czterokrotnie włączając i wyłączając acc. Jednak nic się nie działo. Powinna być seria beep i ustawienia się zapisać. Tymczasem nic się nie działo. Ktoś wie jak zapisać ustawienia z trymerow?
Druga sprawa to to że po załączeniu stabilizacji dziwnie zachowują się serwa. Np. Nie wracają do swojej pozycji zerowej gdy samolot jest na ziemi. Ster kierunku w ogóle cały czas dryfuje w jedna stronę. To samo chyba dzieje się w locie bo samolot skręca w prawo.
Ktoś ma pomysł jak to zdiagnozować i co robić dalej?

EDIT - scalenie

Poniżej link do filmu, w którym pokazuje problem z powrotem steru kierunku. Najpierw kilka razy macha na nim kierunkiem w pass through. Potem przełącza się na stab. Wówczas ster kierunku nie powraca na miejsce zerowe tylko zatrzymuje się w losowych miejscach. Ktoś wie co może być tego przyczyną ?

https://goo.gl/photos/5jotwJb2RdL71end6

Dodam, że to samo dzieje się z lotkami.
Sky Surfer 2-T 2000mm, Turnigy TGY9X + Er9x, FrSky
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Re: Kfc32ftb ustawienia kanałów

Post autor: Prono »

Też aktualnie z tym walczę po przeszczepie KFC FTB z koptera 250 do latającego skrzydełka FX61.
Mam taki sam efekt jak kolega wyżej, z tym że lotki w trybie level powoli opadają w dół nawet jak samolot leży nieruchomo na stole.
Jeszcze zrobię tylko update softu bo mam archaiczną v64 wgraną, może pomoże ;)
ODPOWIEDZ