Latające skrzydło 2m..Fpv

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Latające skrzydło 2m..Fpv

Post autor: g.p »

Zima się kończy, lód się stopił i po ślizgu został mi silnik i regulator ,więc postanowiłem ,żeby się graty nie walały zbudować skrzydełko :mrgreen:
To będzie coś nowego ,jakoś nigdy skrzydełka mnie nie interesowały..więc liczę na pomoc przy budowie :-)
Skrzydełko od pana Leona ..plany modelu można zobaczyć np.tu http://www.rcclub.pl/wp-content/uploads ... GI-DXF.zip
Obrazek
Tak to wygląda, kocur wbił już w nie soje pazury ,na szczęście wielkich szkód nie narobił :mrgreen: na razie czekam na sklejkę i inne graty...

Planowane wyposażenie...
-serwa Corona CS238MG
-silnik turnigy D3536/5-1450kv
-KFC32FTB
-Av 1.2gHz 500mW
-kamerka jakaś może się znajdzie
-zasilanie 2x5000mAh 3s

Zastanawiam się jeszcze, czy robić rozkładane, czy skleić w całość..po rozłożeniu siedzeń w aucie powinno wejść..
Centropłat sklejony Soudalem66
Łoże silnika wycięte przez kolegę JR65 z g10-1mm
Plan na dźwigary powstał taki, dwie listewki 10x5mm, sklejone i wygięte ,kieszenie na bagnet 10cm sklejone z kątowników drewnianych i będą owinięte dla wzmocnienia.
Łączniki będą z profili alu.10x10mm
--Ostatecznie kieszenie zostały wzmocnione plecionką niby węglową,krawędź natarcia wzmocniona listewką 10x3mm,
--Dźwigar główny wklejony na piankę,mocno siedzi i łatwo się oszlifuje,
--Wycięte lotki z balsy 4mm 520mm X50mm będą oklejone folią termo.i chyba mocowane na folię
--Żebro na końcówce wklejone z nitami z gwintem 5mm do mocowania wingletów
Jeszcze trochę i trzeba będzie rozmieszczać elektronikę... :mrgreen:
--Końcówki oklejone folią termo z HK,na lewej będzie GPS,na prawej Nadajnik 1.2Ghz
--Lotki też zostały zamocowane na tej samej folii...

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony środa 25 maja 2016, 08:10 przez g.p, łącznie zmieniany 10 razy.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Latające skrzydło 2m..Fpv

Post autor: jelcyn »

Fajnie. 2m raczej nie wejdzie na tyle siedzenie. Szymon miał podobny wynalazek to woziliśmy go pod dachem, całą drogę trzeba było trzymać w górze.
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Latające skrzydło 2m..Fpv

Post autor: g.p »

Po rozłożeniu siedzeń jest jakieś 190cm , ale i tak będzie problem z transportem w całości...
Tak to mniej więcej planuję zrobić , :-) nie wiem czy to dobra koncepcja..? :-?
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Latające skrzydło 2m..Fpv

Post autor: jelcyn »

Jak planujesz startować?
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Latające skrzydło 2m..Fpv

Post autor: krall »

jelcyn pisze:Fajnie. 2m raczej nie wejdzie na tyle siedzenie. Szymon miał podobny wynalazek to woziliśmy go pod dachem, całą drogę trzeba było trzymać w górze.
OT - to na to jest metoda, którą stosuję od lat:
Rozciągasz gumy między uchwytami (rączkami). Świetnie sprawdza się do wożenia skrzydeł do DLG
W moim aucie zamontowane na stałe, postronni tylko pytają: "linki do wieszania prania?" ;-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Latające skrzydło 2m..Fpv

Post autor: g.p »

jelcyn pisze:Jak planujesz startować?
Pewnie wyrzut i potem w palnik :-) ma być stabilizacja, to może nie będzie tak źle...nie wiem nigdy nie miałem skrzydełka.. :lol: Na pewno pierwsze wyrzuty na sucho jak szybola..
krall pisze:Rozciągasz gumy między uchwytami (rączkami). Świetnie sprawdza się do wożenia skrzydeł do DLG
W moim aucie zamontowane na stałe, postronni tylko pytają: "linki do wieszania prania?" ;-)

Niezły patent ,ale u mnie mazda 626 Hatchback i wydaje się mam więcej miejsca po siedzeniach ,niż przy dachu...
W całości na pewno było by lżejsze ,mniej złączek ,dłuższe lotki i brak kombinowania z łącznikami..wyjmujesz wkładasz aku. i latasz
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Re: Latające skrzydło 2m..Fpv

Post autor: Kkacper »

Jeśli chodzi o start i lądowanie takiego 2 metrowego skrzydła to nie jest tak strasznie.
Mam takie 2 metrowe skrzydło - jedyny problem to transport (moje jest w całości).

Tutaj filmik :



3:12 start skrzydła, 1:51 lądowanie.
Na filmiku wydać też startu i lądowania różnych skrzydełek o rozpiętości od 1,6 m do 2,6 m,
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Latające skrzydło 2m..Fpv

Post autor: jelcyn »

krall pisze:OT - to na to jest metoda, którą stosuję od lat:
Rozciągasz gumy między uchwytami (rączkami). Świetnie sprawdza się do wożenia skrzydeł do DLG
W moim aucie zamontowane na stałe, postronni tylko pytają: "linki do wieszania prania?" ;-)
Również stosuję tą metodę, tylko zamiast gum, przez podsufitkę przeplecione taśmy do mocowania ładunku. Bez wożenia pod dachem to raczej ciężko pojechać na dłuższy urlop i dojechać z niezniszczonymi modelami.
g.p pisze:Pewnie wyrzut i potem w palnik :-) ma być stabilizacja, to może nie będzie tak źle...nie wiem nigdy nie miałem skrzydełka.. :lol: Na pewno pierwsze wyrzuty na sucho jak szybola..
Samemu może być ciężko.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Latające skrzydło 2m..Fpv

Post autor: Verid »

Swoje duże skrzydełko rzucam tak (od 0:33), przynajmniej palce całe niezależnie od rozmiaru śmigła:



Lądowanie też nie problem (od 3:42)
Ten wredny...
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Latające skrzydło 2m..Fpv

Post autor: TorFPV »

Kibicuję :)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: Latające skrzydło 2m..Fpv

Post autor: janjazda »

Też śledzę temat. Buduję trochę mniejsze skrzydło. :-)

Zastanawia mnie jeden temat: ustawienie silnika. Niektórzy piszą, że oś silnika powinna być równoległa do górnej krawędzi płata. Inni znowu, że powinna przechodzić przez cięciwie. Są też wersję, że w przypadku napędu pchającego przedłużenie osi silnika powinno przechodzić przez SC. I teraz sam już nie wiem jak to u siebie zrobić :-/ Jakieś rady?

g.p jakie ustawienie daje Ci to łożę od jr65?
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Latające skrzydło 2m..Fpv

Post autor: g.p »

janjazda pisze:g.p jakie ustawienie daje Ci to łożę od jr65?
Od kąta prostego ,do 15stopni w górę..co do ustawienia silnika ,to każdy właśnie inaczej pisze , tak jak z lotkami...na równo czy lekko uniesione? :-)
Dziś planuję sklecić jedną końcówkę z centropłatem....
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: Latające skrzydło 2m..Fpv

Post autor: janjazda »

Co do lotek to też różnie jest. Ale w większości przypadków chyba jednak lekko uniesione do góry.
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Latające skrzydło 2m..Fpv

Post autor: g.p »

Końcówka skrzydła ma 52cm długości i tak długa będzie lotka ,czy szerokość 5cm wystarczy?
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Latające skrzydło 2m..Fpv

Post autor: TorFPV »

Jak postępy ? Czy tylko ja nie widzę zdjęć w pierwszym poście ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
ODPOWIEDZ