Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.PL

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: Baqsthc »

Też się skusiłem na to maleństwo :D zobaczymy czy serwa za 9zł wytrzymaja te stabilizację eleresa AP
zwirekM10
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 21:01
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: zwirekM10 »

Jeden z pierwszych lotów. Bez stabilizacji na napędzie z Pioneera 1400.
kacznix
Posty: 177
Rejestracja: wtorek 26 lis 2013, 16:10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: kacznix »

Dołączam do grona ;)
Z84 to był mój pierwszy model ever, na którym uczyłem się sztuki latania. Wtedy bardziej utrzymania w powietrzu :D
Dziś wracam do niego!:) ahhh co to za uczucie :D
Póki co mój seutup to:
Silnik 2826/6 2200kv ze śmigłem TGY 6x5
Regielek 40A
Lipol 1600mAh 3s
Serwa MG90S
Waga RTF 420gr.
Po oblocie klasycznym pewnie wsadzę tam fpv, bo mam w szufladzie mini nadajniki 5,8ghz.
Artgraf1981
Posty: 491
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 11:46
Lokalizacja: Kielce

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: Artgraf1981 »

tu wing wing z napędem NTM2700kv na 3s 2200mah i śmigle 5,5 na 5,5 speed prop. Niestety prawie 1,5kg ciagu spowodowało że nie przeżył. Ale rakieta niesamowita.

tu spokojniej


kamera mobius. Niestety drgania na filmach wynikały ze źle ustawionego 3-axis stabilizatorka w pomarańczowym pudełku. Świetny do tego skrzydła ale trzeba ustawić.
kacznix
Posty: 177
Rejestracja: wtorek 26 lis 2013, 16:10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: kacznix »

W życiu nie wstawiłbym żadnego stabilizatora do tego skrzydełka. Jak dla mnie to ma być taka podniebna crossówka do szarżowania w powietrzu na pełnym manualu i skillu ;)
Jak to mówią - no risk, no fun :)
Ale to moja subiektywna ocena.
Artgraf1981
Posty: 491
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 11:46
Lokalizacja: Kielce

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: Artgraf1981 »

kacznix pisze:W życiu nie wstawiłbym żadnego stabilizatora do tego skrzydełka. Jak dla mnie to ma być taka podniebna crossówka do szarżowania w powietrzu na pełnym manualu i skillu ;)
Jak to mówią - no risk, no fun :)
Ale to moja subiektywna ocena.
Niestety wing wing w połączeniu z 1,5kg ciągiem bez stabilizacji sprawiał sporo problemów. Nawiązując do twojego porównania to tak jakby wjechać na pole ścigaczem. Niby się da ale lepiej mieć kask wtedy :-)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: Adrián »

Hehe apropos ścigaczy, w moich kręgach słynny film :-D

Taki mały off top

Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: Assur92 »

Troszkę odgrzeję kotleta i chciałbym się spytać czy lata ktoś tym skrzydełkiem na eleres AP. Kombinuje z tymi pidami i skrzydełko cały czas wpada we flatter. Bez stabilizacji lata poprawnie, bez różnicy czy to będzie 80km/h czy 30.
Na pełnym ciągu troszkę ciężko go opanować i by się jednak przydała dobrze działająca stabilizacja :)
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: ci3jk4 »

Jak bez stabilizacji lata poprawnie to nie flatter, tylko wibracje z silnika ci ogłupiają MPU i macha przez to lotkami jak szalony.
Wygląda z ziemi trochę jak flatter, ale jakbyś ustawił sobie kamerkę na skrzydło to okazuje się że jest prawie idealnie sztywne, a tylko lotki "falują" góra-dół :)
Nie wiem czy da się to wypidować...

Wczoraj oblatałem nowo złożone FPV49 i dokładnie ten sam problem miałem - okazało się że mocowanie silnika było minimalnie luźne.
Trzy obroty śrub trzymających łoże silnika i nagle problem przeniósł się na duuuużo wyższe prędkości - pozostało wyważyć silnik ze śmigiełkiem, albo latać wolniej ...
Awatar użytkownika
Andrzej G
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:13
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: Andrzej G »

ci3jk4 pisze:Jak bez stabilizacji lata poprawnie to nie flatter, tylko wibracje z silnika ci ogłupiają MPU i macha przez to lotkami jak szalony.
Wygląda z ziemi trochę jak flatter, ale jakbyś ustawił sobie kamerkę na skrzydło to okazuje się że jest prawie idealnie sztywne, a tylko lotki "falują" góra-dół :)
Nie wiem czy da się to wypidować...

Wczoraj oblatałem nowo złożone FPV49 i dokładnie ten sam problem miałem - okazało się że mocowanie silnika było minimalnie luźne.
Trzy obroty śrub trzymających łoże silnika i nagle problem przeniósł się na duuuużo wyższe prędkości - pozostało wyważyć silnik ze śmigiełkiem, albo latać wolniej ...
... Albo zamontować Ap na porządnej podstawce wibroizolacyjnej.
pozdrawiam

Andrzej
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: ci3jk4 »

Andrzej G pisze: ... Albo zamontować Ap na porządnej podstawce wibroizolacyjnej.
Co może działać lepiej, albo gorzej, ale zawsze jest TYLKO półśrodkiem.
Wibrujący silnik to nie tylko drgania na mpu, ale też często jello na kamerze i szybciej zużywający się silnik (wibracje zabijają łożyska, co znowu zwiększa wibracje) i inne komponenty.
Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: JankeS_Toruń »

Nowy FPV49? :) Wrzuć jakieś info/foto/film w temat skrzydła. Ty masz już hurtową produkcję ;)
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: ci3jk4 »

Nowy skończony w zeszłym tygodniu, wczoraj oblatany :) Jeszcze poprawki wprowadzam i czekam na trzeci pakiet...
Tym razem już myślę że zostanie na dłużej bo w końcu mam wszystko co chciałem łącznie ze składanymi skrzydłami :)
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: Assur92 »

Dzięki za odpowiedź. Właśnie wróciłem z pola obserwując to na co zwróciłeś uwagę. Jest duże prawdopodobieństwo że tak jest jak mówisz, bez stabilizacji lata ok, po włączeniu przy niskiej prędkości lata ok, po dodaniu gazu zaczyna telepać się do pewnej prędkości i powyżej niej znów lata w miarę poprawnie, tylko aż strach latać >80 h by nie mieć telepki, po za tym za szybko znika model z oczu jak nie ma się FPV ;)

Dodatkowo model może być mniej sztywny ponieważ wymarzyłem sobie by było składane i mieściło się do plecaka z całym osprzętem.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: JankeS_Toruń »

ci3jk4 to koniecznie musisz się pochwalić swoją nową konstrukcją wraz z detalami - bo jestem bardzo ciekawy jakie rozwiązania zastosowałeś :)
ODPOWIEDZ