Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.PL

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: Adrián »

Również, za chwilę dołączę do grona (mam nadzieję szczęśliwych posiadaczy zetki), jest już w koszyku :-)

Chciałem się tylko dopytać, upewnić w moim zestawie:

Miałem dwie drogi, zrobić coś w miarę lekkiego, lub w mocny napęd i większy pakiet. Skłaniam się ku pierwszej opcji.

Silnik: 24gram 3000kv Silnik daje rade na 3s, według zapewnien znajomych i doczytania na rcgroups
Regiel: plush 25-30A
Śmigło" Tu jest pytanie? Do 3s wiem co wsadzić, do 2s nie bardzo..
Baterie: Tutaj dochodzimy do sedna. Chcę na początek wsadzić 2s (chyba, że to zły pomysł i od razu pójść w docelowe 3s?)
Myślałem o tattoo 2s 1300mAh - 1500mAh, lub 3s

Po oblataniu, wejdzie fpv. Nie potrzebuję rakiety, tylko chciałem mieć kompaktowe skrzydło, które nie będę musiał składać przewożąc.

Co myślicie o takim zestawie? Może jednak to zła droga..?

Editt
Myślałem tez o innym rozwiązaniu:
Silnik typowy z 250 Emax RS2205-2300kv
Śmigło 5x45
Baterie 3s 1500mAh

Editt
Przejrzałem różne setupy i zdecydowałem się na ostatni, czyli 2205 2300kv. Powinno mi wystarczyć.

Tylko mam możliwość wyboru cw i ccw. Wiem, że można później zmienić, ale jak mogę wybrać, to chciałbym od razu dobrze.
Czy to bez znaczenia? Wystarczy zestaw śmigło-silnik takie samo w przypadku zety?
Mateusz_97
Posty: 162
Rejestracja: czwartek 29 mar 2012, 15:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: Mateusz_97 »

CW i CCW to tylko kierunek w którą zakręcasz nakrętkę na silniku żeby podczas obrotu się dokręcała a nie odwrotnie...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: Adrián »

Wiem, wiem.. Ale jak miałem możliwość wyboru, to wziąłem cw.

Zestaw już wybrany i czekam na paczkę.

Editt:
Paczka z zetką już prawie w PL. Chciałem podpytać odnośnie rozmieszczenia, bo mam kilka wątpliwości.
Na początku, miałem założenie, żeby zmieścić na "pokrywie".
Po głębszym zastanowieniu, nie wiem czy to taki dobry pomysł..

Gps, będzie używany tylko do wyświetlania prędkości i współrzędnych. Mag nie będzie podpięty.

Oczywiście, będzie także osd, ale chyba nie było sensu go tam umieszczać.

Obrazek

1.Obrazek

2.Obrazek

3.Obrazek

Wszelkie sugestie mile widziane. Może jakiś inny pomysł na rozmieszczenie gratów?
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: ReMo »

Jak tam loty fpv?

Ja jestem po oblocie klasycznie, bardzo przyjemnie lata powoli jak i również da się poszaleć.
Teraz padło że chce go jednak z fpv.
AP: KFCFTB
Nadajnik: bosCam 200mW troszkę ciężki
Kamera: runcam
Zasilanie 1500 3s

Tak do 1km chce nim latac, chociaż kilometry uciekaja strasznie szybko w powietrzu.
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: Adrián »

Właśnie wybieram się na pierwsze loty fpv, ładuje bateryjki :-)

Też mam "niestety" (dlatego niestety, bo duży i ciężki, ale jakość sygnału dla mnie wystarczająca ) taki nadajnik, zapewne 351. Ciężki i duży, ale chwilowo zamontowany na kabince, żeby sprawdzić na testach. Naziemne wypadają bardzo obiecująco na koniczynach.
Również latam na 1500mAh, najdłuższe loty, jakie udało się wyciągnąć to 47min bez fpv. Ale to było w 80% spokojne latanie, nawet bardzo, ale tak długo się nie dało he.
Jestem ciekawy, jak dzisiaj wyjdzie. Trochę wieje, ale to dobrze, lubię jak nie jest bezwietrznie.
Trochę przytył.. jakieś hmm 75g z gps, na nadajniku można uszczknąć 20g. Ale to na przyszły sezon.
Mam wsadzoną naze32, kiedyś przejdę na eleresa, to naze, nie będzie potrzebna.
Z drugiej strony i tak latam w passthru, ale do snucia się po niebie z fpv, stabilizacja może się przyda :-)

Chwilowo tak wygląda:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak wszystko pójdzie dobrze, to polutuję kilka przewodów, żeby było na stałe i trzeba będzie pomyśleć nad zamontowaniem nadajnika. Teraz jest na rzepie i dla bezpieczeństwa, jeszcze taśmą przyklejone do kabiny.
Trzyma się dobrze.
To samo z gps.
Jak obraz nie będzie się urywał szybko, to zostanie w takiej konfiguracji. Nie zamierzam bić rekordów na ten sezon.
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: ReMo »

To czekam na rezultat;)
Udanego oblotu, a ja idę upychac swoje fpv;)
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: Adrián »

Sporo przytył.. 410g bez pakietu. No nic, dam znać co z tego wyjdzie heh czy będę szukał szybciej lżejszego nadajnika :-)
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: ReMo »

Myślę jeszcze nad 1.2 ale mam tylko Fox800.
Widziałem że mają nawet wagę 600g na YouTube
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: Adrián »

ReMo pisze:Widziałem że mają nawet wagę 600g na YouTube
To może nie będzie tak źle jak myślałem, u mnie waga do lotu z fpv, to ok 530-535g

Już po lataniu :-)
Tak jak mówiłem, że lubię wiatr, to dzisiaj były jego najtrudniejsze warunki. Mocno dmuchało i z przerwami, trudno było wyczuć model.
Jak nigdy, 90% latałem ze stabilizacją, dzisiaj miała dużo do roboty.
Nie wiem co się stało, ale nagrało mi tylko pierwsze 5min z kamery na ziemi sj4000.. Jeszcze nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło. Muszę sprawdzić na ziemi.
Nagrywarkę do fpv, podepnę, bo z kamery, nawet nie było widać monitora :-/ Myślałem, że dobrze ustawiłem na czole..
Na testy wolałem wybrać monitor niż gogle, tym bardziej, że warunki były dla niego już chyba trudne (na moje skromne umiejętności) Ciągle walczyłem, ale było ciekawie :-)

Gps, bajeczka, dość szybki fix, ok 25-35s, warunki miał idealne i na starcie 11sat. Podczas lotu 17 i cały czas stabilnie. Jak wiatr się uspokoi, to spr gps hold i RTH. Bo kilka osób chciało wiedzieć jak działa.

Ze względu na warunki, niestety nie sprawdzałem kiedy zacznie śnieżyć.. Ale dzień nie jest stracony, sprawdziłem czy wszystko działa i nie było problemów, na szczęście :-)
Tylko muszę dojść do poprawnych wskazań sygnału rc na osd/monitorze, bo u mnie coś nie bardzo to się pokrywało z tym, co widziałem na aparaturze.
Chyba, że w aparaturze nie jest poprawnie i mam tam coś jest źle ustawione. Muszę to jeszcze zweryfikować.
Reszta wskazań się pokrywało.
Ogólnie jestem zadowolony.

Myślałem, że już będzie za ciężko dla tego silnika i zestawu, ale dawał radę. Pod wiatr na połowę gazu musiałem latać, bo inaczej snuł by się po niebie.
Loty były krótkie.
Pierwszy pakiet 21min, drugi 24min, ale warunki były trudne. Może, jak się w jakiś dzień wiatr uspokoi, to polatam na "rekord" i zobaczę, jak waga i większy pobór prądu wpłynął na rzeczywistą długość lotu.
Awatar użytkownika
Mrowkarz
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 16:44
Lokalizacja: Gołotczyzna

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: Mrowkarz »

Znalazłem właśnie coś takiego na YT

Testował to ktoś? Faktycznie działa?
Buduje się Zeta Wing Z-84 :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: Adrián »

Ja nie widzę potrzeby, łatwo się nim lata. Kojarzy mi się ze spojlerami w pseudo sportowych samochodach. Może to mieć jakieś znaczenie, ale przy dużo wyższych prędkościach.
Ale mogę się mylić.
Awatar użytkownika
Mrowkarz
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 16:44
Lokalizacja: Gołotczyzna

Re: Zeta Wing Wing Z-84 vs koptery 250 :) - test dla ABC-RC.

Post autor: Mrowkarz »

Myślę że to sprawdzę, jak będę miał już zetkę. Ciekawi mnie różnica w sterowaniu z tym spojlerem i bez niego, jaki wpływ będzie miało na naukę latania (chodzi właśnie o stabilność przy lekkim/mocniejszym wietrze)
Buduje się Zeta Wing Z-84 :)
ODPOWIEDZ