Składane latające skrzydło (?) do bagażu/walizki

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kabturek
Posty: 29
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Składane latające skrzydło (?) do bagażu/walizki

Post autor: kabturek »

Cześć!
Jako, że trochę podróżuje samolotami myślałem nad tym, żeby zbudować jakiś samolot, który po złożeniu zapakowałbym do bagażu. Na początku myślałem tylko o bagażu rejestrowanym, ale czasem latam też na weekend z podręcznym (jeśli byłaby możliwość zmieścić się w podręcznym to byłby plus, ale to może V2).

Platforma miałaby służyć do rekreacyjnego latania (szybowanie to trochę za dużo powiedziane)/eksplorowania z kamerą (Runcam HD).

Bagaż rejestrowany którego używam teraz ma 58x38x25cm a bagaż podręczny 45x35x20cm. To orientacyjne wymiary wnętrza (podręczny akurat mieści się w rejestrowanym).

Oczywistym kandydatem są latające skrzydła.
Mam Teksumo (http://beta.ivc.no/wiki/index.php/Turnigy_Tek_Sumo) ~900mm szerokości (bez przeróbek oprócz serw na górze). Po podzieleniu na 3 części zmieściłoby się nawet do bagażu podręcznego. Mój aktualny egzemplarz wymagałby oczywiście delikatnych przeróbek:
  • użyć wkrętów do przyczepienia wingletów (i pewnie zrobić je z coroplastu - PP kanalikowe)
  • dodać dwa (tworzywo szklane lub rurka węglowa) pręty łączące 3 części konstrukcji
  • serwa zamontować w pozycji leżącej i schować całkowicie w skrzydle
Poniższe rzeczy do zrobienia nie są konieczne ale planowałem je w "przyszłości" Drugą opcją jest zbudowanie czegoś od zera z depronu (typu FPV49 tylko przeskalowane) i od początku przystosowanie do transportu (podzielenie).
Ewentualnie wymiana centralnej części w Teksumo - pracowanie z nią może być trudne przez wklejone pręty węglowe itd.

Inną opcją może być samolot - mam depronowego Spectre V2 i generalnie zrobienie podobnej maszyny (mniejszej) i przystosowanie jej do składania nie wydaje się tak trudne (wielkości VAS banshee: http://www.stoneblueairlines.com/airpla ... ee-36.html )
  • skrzydło dzielone na dwa, serwa schowane w skrzydle
  • kadłub przyczepiany (rzep + gumki)
  • ogon - albo składany z 3 części/blokowany (ala skyhunter) albo odwrócone V składane (zawias blokowany).
    Obrazek
  • mocowanie prętów do ogona w skrzydle podobne do skyhuntera
    Obrazek
Co do sprzętu to raczej bym użył sprzętu s szuflady (mam jakieś silniki 30-50g - z miniquada, bixlera 2 itp, ESC 20A, serwa 9g). Bateria - chciałem użyć 2200mah 3s.

Może macie jakieś inne pomysły/uwagi ?
Marcin
Marcin
ODPOWIEDZ