Nowy wita i o styropian pyta;-)

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Fox wcale nie jest taki trudny. Nie róbmy z tego modelu jakiegoś Bóg wie jak skomplikowanego modelu. Wojtass miałeś Juniora S :?: Ja miałem i mam Foxa i moim zdaniem Foxem lata się łatwiej bo jest lekki (wersja RTF 650g)a junior ma większe obciążenie i jest bardziej krowiasty.
Ja kupiłem Foxa z myślą o pokręceniu się przed domem (nie z myślą o FPV) no ale z braku laku posłużył jako platforma i też się sprawdził. Jedynie co mnie w nim denerwuje to trochę mało miejsca (a niby taka duża kabina...) no i pokrywa kabiny z cieniutkiej plexi :-/ Gdyby ten kadłub miał kabinę taką tak w EG to by było bajka.
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

ECO400 pisze:Fox wcale nie jest taki trudny. Nie róbmy z tego modelu jakiegoś Bóg wie jak skomplikowanego modelu. Wojtass miałeś Juniora S :?: Ja miałem i mam Foxa i moim zdaniem Foxem lata się łatwiej bo jest lekki (wersja RTF 650g)a junior ma większe obciążenie i jest bardziej krowiasty.
Ja kupiłem Foxa z myślą o pokręceniu się przed domem (nie z myślą o FPV) no ale z braku laku posłużył jako platforma i też się sprawdził. Jedynie co mnie w nim denerwuje to trochę mało miejsca (a niby taka duża kabina...) no i pokrywa kabiny z cieniutkiej plexi :-/ Gdyby ten kadłub miał kabinę taką tak w EG to by było bajka.
Na około 20 modeli którymi latałem/ latam ten chyba najłatwiej wpadał w korkociąg.
Zdania nie zmienię. Model jest kiepski.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

Może trochę OT;
ale teraz skoro powstał już model specjalnie pod FPV (ten co go Wojtas męczy) to po co, przynajmniej w podobnym przedziale przeznaczenia i wielkości, szukać czegoś innego?
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Wojtass_nt pisze:Model jest kiepski.
nie prawda. :->
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

krall pisze:Może trochę OT;
ale teraz skoro powstał już model specjalnie pod FPV (ten co go Wojtas męczy) to po co, przynajmniej w podobnym przedziale przeznaczenia i wielkości, szukać czegoś innego?
Zgodzę się w pełnej rozciągłości! :D
pozdrawiam
Michał
bogusław
Posty: 11
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 22:18
Lokalizacja: świdnica

Post autor: bogusław »

Na około 20 modeli którymi latałem/ latam ten chyba najłatwiej wpadał w korkociąg.
Zdania nie zmienię. Model jest kiepski.-------------------------wojtaś -to jest typ modelu/profilu/który nie znosi małych predkosci stąd się zwala ,bo musi. nie wnikam w modele z EPP pozdrawiam-bogusław
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

bogusław pisze:Na około 20 modeli którymi latałem/ latam ten chyba najłatwiej wpadał w korkociąg.
Zdania nie zmienię. Model jest kiepski.-------------------------wojtaś -to jest typ modelu/profilu/który nie znosi małych predkosci stąd się zwala ,bo musi. nie wnikam w modele z EPP pozdrawiam-bogusław
Ale problem w tym, że ciężko to o duże prędkości bo model jest o wiele za lekki!
A jak go dociążymy to mamy skrzydła wyginające się jak banan i psujące się serwa na lotkach bo to najzwyklejsze chińczyki słabsze o wiele od hxt900 czy tower pro sg90.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

bogusław pisze:Na około 20 modeli którymi latałem/ latam ten chyba najłatwiej wpadał w korkociąg.
Zdania nie zmienię. Model jest kiepski.-------------------------wojtaś -to jest typ modelu/profilu/który nie znosi małych predkosci stąd się zwala ,bo musi. nie wnikam w modele z EPP pozdrawiam-bogusław

no i tu jest konkret - jak dla mnie....bo ja chcę latać powoli zanim się nie nauczę....tak więc fox odpada (no chyba że zacznę kombinować z klapami albo hamulcem aero....ale czy warto i efekt będzie osiągnięty? ) czy lepiej jak Diem wspomniał, w juniorze na klapolotkach trenować siadanie...a co do platformy....może jednak juniora na początek zbuduję bo sprawdzony a ja kompletnie nie mam czasu na dłubaninkę, chcę złożyć i trenować jak tylko czas pozwoli.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

kup sobie http://www.cyber-fly.pl/produkt-1441.html . Nauczysz się latać i pod FPV świetnie sie nada. W końcu coś oznacza "Trainer"
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Zobaczymy jak to lata i co sądzić o tym "TRAINER". Wkrótce sprawa powinna się wyklarować. Liczę, że w kolejny weekend będę już latał.
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

szymon_wolebez pisze:Liczę, że w kolejny weekend będę już latał.
Tak nam dopomóż Bóg! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

to wracając do mojego pierwotnego pytania, zdecydowałem się raczej na juniora....czy kupić go TUTAJ tak jak podałem na początku czy może macie jakiś lepszy/tańszy/wart polecenia inny sklep krajowy ? Bo zagraniczny to chyba taniej nie będzie licząc koszty przesyłki i ewentualne koszty transgraniczne?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Mój brat tutaj kupił i wszystko było ok poza tym że magnesy w silniku się poodklejały
Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

Post autor: Henryk_s »

kefir pisze:Mój brat tutaj kupił i wszystko było ok poza tym że magnesy w silniku się poodklejały
W Juniorze_S ??

Z tych sklepów co znam masz go chyba tutaj najtaniej
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Potwierdzam. Mi też w silniku się odkleiły magnesy.
ODPOWIEDZ