FX-61 jako pierwsze skrzydło

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: FX-61 jako pierwsze skrzydło

Post autor: kamilborkowski »

Zwykle latam w okolicach 40 - 60km/h. Gdy przełączę się ze stabilizacji w passthru to skrzydło po prostu skręca w lewo i opada w dół. Żeby utrzymać poziomy lot muszę ciągnąć drążek.
Ok, dzięki za sugestię. Sprawdzę większą prędkość oraz pobawię się środkiem ciężkości.
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: FX-61 jako pierwsze skrzydło

Post autor: yoseph »

Eee to nie, przy takich prędkościach i prostym locie raczej nie ma szans na przeciągnięcie. Mówisz też, że musisz trzymać drążkiem model żeby utrzymać lot poziomy, czyli obrałem zły kierunek, bo to nie przeciągnięcie. Niewiele mogę pomóc bo nigdy nie miałem niczego z rodziny KFC. Podejrzewam, że to kwestia jakiejś kalibracji drążków albo acc/żyro. Może odezwie się ktoś mądrzejszy w temacie tego systemu :)
Chociaż FTB też mi się marzy, wszystko na jednej płytce :) Zdecydowanie jest na mojej liście.

Mam całkiem podobny problem, choć w sumie to odwrotny, w całkiem podobnym systemie. Mianowicie eleres AP. W manualu i acro lata idealnie. A pomimo kalibracji drążków i acc kiedy przełączę w tryb level to dziób i lewe skrzydło nieco opadają i muszę trzymać model drążkiem żeby leciał prosto. Ale nie będę tu o nim offtopował ;)

Pozdrawiam
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Re: FX-61 jako pierwsze skrzydło

Post autor: zybyzy »

kamilborkowski pisze:Gdy przełączę się ze stabilizacji w passthru to skrzydło po prostu skręca w lewo i opada w dół. Żeby utrzymać poziomy lot muszę ciągnąć drążek.
Czyli nie jest wytrymowany w manualu. Wytrymuj w locie, wyląduj, zapisz pozycję drążków, a potem trymery na zero.
Albo po staremu - po wylądowaniu sprawdź ile stery są wychylone i o tyle je mechanicznie przestaw na orczykach.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
ODPOWIEDZ