pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: szoja »

A wystarczyło sprawdzić na blaszanym śmigiełku na szpilce wbitej w patyczej jak się na wietrze kręci. Tak wychodzą kwiatki w praniu jak się nie zaczyna od podstaw-jakichkolwiek modeli swobodnie latających , tylko kupuje gotowca i jeszcze fpv montuje na dokładkę. Parę tematów niżej tez był agent z niedziałającym śmigłem.
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Jestem z powrotem z pola - samolot leci jak mysliwiec :D To dla mnie dobra nowina bo juz sie martwilem ze to przez aerodynamike - ktora i tak poprawie w miare mozliwosci, czlowiek lapie doswiadczenie i uczy sie cale zycie szoja - ale tak pokrytykuj dalej.

Dzieki panowie, jestem o krok do przodu, kombinuje dalej.
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
dawjas
Posty: 37
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 17:02
Lokalizacja: malbork

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: dawjas »

Bartku ,
Bardzo cię proszę o zrobienie testów dotyczących wytrzymałości baterii 1000mah do nadajnika AV.
Śledzę ten wątek i jestem pod wrażeniem, już powoli sam zaczynam przymierzać się do fpv na becie i na f450, tylko ja myślę nad wykorzystaniem eleresa jako autopilota + remzibi osd.
***Beta 1400- EasyGlider- F450_naza lite/v2- turnigy x9- eleres max-FPV 5.8Ghz- xiaomi yi***
^Flying in the sky^
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Witajcie po sporej przerwie od postow w tym temacie, troche kombinowalem i lapalem doswiadczenie po przygodach z odwroconym smiglem, samolot lata teraz powiedzmy ze poprawnie, na poczatku mialem baterie od video 1000 mah przymocowana na ogonie, bo samolot lecial mi za bardzo na przod , ale tracily przy tym nawroty bo robila sie dzwignia - dlatego posluchalem pewnych rad i wpakowalem ja do srodka nad serwa , troszke sie poprawilo ale samolot troszke dziobem ucieka w dol, ale nie jest to problem bo i tak caly czas kontroluje lot z wlaczona stabilizacja, uczylem sie latac klasycznie z calym osprzetem , wylatalem ok 10 pakietow - pakiet 2200mah starczal mi na 15-18 min lotu, latalem nisko wiec caly czas na silniku, stylem mieszanym z nieustawionym czujnikiem pradu - tez nie wiedzialem dokonca jak to zrobic ale w koncu sie udalo , dlatego tak niepewnie latalem gdyz martwilem sie o napiecie, wyeliminowalem ten problem. Kolejna sprawa dla laika to bezpieczenstwo, czlowiek sobie mowi ze nie leci za daleko bo w razie czego szkoda tego wszystkiego, a bo sie link zerwie, a bo wizja itd wiec kolejnym punktem jaki chcialem ogarnac i sie do niego przekonac byl gps home - sprawdzalem czy po zalaczeniu tego trybu samolot bedzie do mnie wracal i jak bedzie sie zachowywal, testowalem rowniez ten tryb i samolot wracal - poczulem sie pewniej wiec gogle na glowe i dla niektorych moze smieszny, dzis padl nowy moj rekord, 136 metrow w gore i 450m od bazy - obraz lecac prosto zyleta - gorzej przy nawrotach, bo sialo , mam nadzieje ze jakos uda mi sie to wyeliminowac.

dawjas pisze:Bartku ,
Bardzo cię proszę o zrobienie testów dotyczących wytrzymałości baterii 1000mah do nadajnika AV.
Śledzę ten wątek i jestem pod wrażeniem, już powoli sam zaczynam przymierzać się do fpv na becie i na f450, tylko ja myślę nad wykorzystaniem eleresa jako autopilota + remzibi osd.
dawjas - mam trzy pakiety 2200mah - glowne, wylatam te 3 pakiety i pakiet od video 1000 ma ok 11v, wiec spokojnie jeszcze jeden 2200 by wytrzymal mysle, wiec na godzinke powinien starczyc, nie sa to dokladne pomiary , ale postaram sie je sprecyzowac gdy zlapie teraz dobra pogode.
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: yorg68 »

SuperBartek pisze:poczulem sie pewniej wiec gogle na glowe i dla niektorych moze smieszny, dzis padl nowy moj rekord, 136 metrow w gore i 450m od bazy
Nic tu śmiesznego nie ma :-)
Czynisz postępy i to jest ważne. Teraz co lot to będziesz odkrywał jakie fantastyczne
są loty FPV :-)
Brawo Ty :!:

Jerzy
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

yorg68 miedzy innymi dzieki Tobie to mi sie udalo:) Dzieki jeszcze raz, tak samo jak dziekuje wszystkim ktorzy przyczynili sie do ulotnienia mojej bety:D
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Obrazek
Obrazek

Nowy rekord, wysokosc dla mnie szal i granica 0,5 km przekroczona:D
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Panowie potrzebna pomoc - miala miejsce katastrofa. Dzis odbyl sie kolejny lot - latalem klasycznie zeby wyczuc pogode i po wlataniu sie w model postanowilem zrobic lot dystansowy - polecialem na 750 metrow i wracalem , wracam sobie na 100-110 m , lotem spokojnym, pelna kontrola - az nagle wyswietlily sie statystyki osd - tak jak wtedy gdy rozbrajam silnik, ale nawet gdy rozbrajam silnik serwa dzialaja, wiec mam sterowanie, a tutaj nic, serwa nie dzialaly i statystyki osd byly wyswietlone - wlaczylem failsafe - nic sie nie wydarzylo, ( bylo pod wiatr wiec samolot krazac powoli opadal - mialem czas na reakcje) to pomyslalem, wszystkie przelaczniki na zero - wylaczenie apki - wlaczenie, zazbrojenie i powinno ruszyc, a tu nic, nie udalo mi sie uratowac sytuacji i w efekcie szedlem z 600 m w poszukiwaniu modelu, cale szczescie ze znalazlem, o dziwo tylko skrzydlo z mocowania sie wyrwalo ale nadal siedzialo, i do naprawy ster wysokosci i statecznik poziomy, elektronika cala dziala takze male straty - gorzej z moimi moralami bo nie wiem co sie stalo - dziwie sie ze podczas spokojnego lotu tak jakby sie rozlaczylo , czym moglo to byc spowodowane? Zerwaniem linku ? - mialem rssi na 99% , rozbrojeniem silnika? - mialbym nadal kontrole nad samolotem oprocz silnika, prosze o pomoc i rady,

Pozdrawiam
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: yorg68 »

Posprawdzaj sobie (rozrysuj) instalację.
Skup się na masach - czy nie ma gdzieś pętli mas.
Jakieś prądy błądzące mogły uczynić zwiechę systemu.
Jak nic nie znajdziesz to trzeba się będzie zwrócić do P. Maciarewicza. On wie :mrgreen: :lol: :lol: :lol:

EDIT: O ile sobie przypominam to rozbudowywałeś kanały do kręcenia
kamerką. Jeśli tak to tam się skup na poszukiwaniach babola.

Jerzy
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Kanaly do krecenia kamerka zostaly skasowane, nie uzywam krecacej kamery - zrezygnowalem z tego narazie, nie ma dwoch mas nigdzie - sprawdzalem..
Bylbym w stanie powiedziec sam przed soba ze przypadkiem moze rozbroilem silniki - ale wtedy mialbym sterowanie, wiec to jakis wiekszy blad .
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Nie znalazlem bledu - w sumie ciezko go znalezc bo po rozbrojeniu silnika jest sterowanie, a tam wszystko padlo - dzis jade na pole po odbudowie modelu, chyba ze ktos jeszcze ma jakies pomysly? Pozdrawiam
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: yorg68 »

Nie jedz sam.
Obserwator niech się skupi na modelu.
Ty za to skup się na tum co przełączasz na aparaturze.

Jerzy
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Zawsze kilka minut na pierwszej baterii latam klasycznie, ale wezme to pod uwage zeby sie skoncentowac na przelacznikach, i z obserwatorem - pomoze szukac w razie czego :D

EDIT - scalenie

Zebyscie zaraz nie powiedzieli ze nabijam posty, ale latalem po naprawie modelu , przesunalem baterie od video dalej pod skrzydla, no i naprawilem ogon, po lataniu klasycznym i wyczuciu modelu stwierdzilem ze lata w miare i polecialem za bocianem, i zrobilem rekord odleglosci, 1055m, granica psychologiczna 1km zrobiona, cel osiagniety:D

Jezeli chodzi o rssi, 70 procent na 1km, moc 200mw, wysokosc ok 100m, nawroty dla video to tragedia, czarnobialo i mega sialo tam daleko jak nawracalem, ale dalo rade ogarnac temat- wyprostowalem i juz bylo ok, teraz nie pozostaje nic innego jak dalej cwiczyc:)

pozdro
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: marbalon »

Skoro się pojawiły statystyki to znaczy że rozbroiłeś model. Nie wiem jak zazbrajanie masz zrobione czy na aux czy jak ale to jest do sprawdzenia. Jak jest rozbrojony to failsafe już się nie załączy. Sterowanie działa na rozbrojonym silniku o ile gaz jest na minimum. Zazbrojenie zadziała w locie o ile nie jest jakoś pochylony za mocno...

Czy coś pasuje do tego scenariusza co się wydarzył ?
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Zazbranjanie mam na aux1 - pozycja 0 rozbrojone, pozycja 1 zazbrojone. Gaz byl na minimum - a sterowanie nie dzialalo , probowalem zazbroic model - nie szlo i juz coraz blizej ziemia, wylaczylem wszystkie auxy i wylaczylem apke, od nowa wlaczylem i juz zazbrajanie nie zadzialalo i nawet nie bylo sterowania. Ciezko mi powiedziec ile stopni byl pochylony, ale pochylony byl na lewa strone , ale nie bylo to gwaltowne i glebokie pochylenie.
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
ODPOWIEDZ