pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Witam jestem tu nowy wiec moj post moze byc rowniez w nieodpowiednim dziale za co z gory przepraszam, wszystkie informacje na temat fpv ktore znajduje , oraz komponenty podawane na roznych forach sa przestarzale dlatego tez potrzebuje pomocy, moja maszyna to pelikan beta 1400 ktorego bardzo dobrze oblatalem i teraz chce isc krok dalej, przerobic go na platforme fpv, interesuja mnie loty do ok 2km, jakie urzadzenia beda najlepsze?
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: Plotek »

Przestarzałe komponenty? No nie wiem. Ja zaczynałem z wieloma przygodami klonem bety, pioneerem 1400. Latał w nim:
- fox 800
- kfc32ftb (wbudowany eleres, autopilot) + gps
- kamerka mobius z podpiętym wyjściem av. Trzeba uwazać na baterie lub doprowadzić do niego 5v

W zupełności wystarcza na początek. Potem do tego jakieś antenki i ogień. Na zwykłych bacikach w foxie na średniej jakościowo instalacji bez problemu ~1,5km. Dalej nie latałem.
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Własnie tak jak mowisz, bezpiecznie nauka latania fpv max do tych 1,5 km, fox 800 spotykam na forach wiec nadajnik i odbiornik juz mamy, czego potrzebuje wiecej ? Wiadomo ze na standardowej aparaturze od pioniera daleko nie polece, co sadzisz o turingy 9x?
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: Plotek »

9x w mojej opinii spoko. Sam takiej używam. Osobiście jestem zadowolony. Wgrałem soft er9x, ma więcej możliwości. Do tego nadajnik eleres max i latać :) Oczywiście jest to moje zdanie, każdy może mieć inne. Wiele osób lata również na orange lrs, dragonlink, i innych... Odwiedź wątek http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=2239 i popatrz jak chłopaki robią rekordy i na jakim sprzęcie.
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Jest jeszcze 9xr z modulem frsky , niby nowsze ale jest go mniej, jako amator potrzebuje jeszcze wielu rad w tym temacie, i mysle ze trzeba od tego zaczac, jako ze nie interesuja mnie narazie loty po 3-5-10 km, chcialbym w miare "bezpiecznie" bez utraty modelu latac w okolicach tylko mojej miejscowosci aby dobrze trzymac orientacje w terenie, w razie wiekszych aspiracji bede juz posiadal pdstawowa wiedze w tym temacie dlatego na chwile obecna prosze o wyrozumialosc, do zasilania calego oprzyrzadowania fpv juz wiem ze bateria 3s 800 mah wystarczy, a napedu do lotu ok 25min wystarczy pakiet 2200mah? czy lepiej zainwestowac wiecej i kupic cos wiekszego?
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
AviVma
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 16 paź 2014, 05:55
Lokalizacja: Skalmierzyce / Kalisz / Ostrów

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: AviVma »

Witaj,

Turnigy 9x ale oczywiście ze zmienionym linkiem na FrSky lub eleres. Na oryginalnym stockowym nie widze sensu latania czymś bardziej zaawansowanym jak deltą 120.

Moja propozycja to w wersji najprostszej:
- Link Frsky + odbiornik D8R-II plus lub podobny z telemetrią, będzie pikało jak zbliżysz się do granicy zasięgu (lub bez telemetrii ale z OSD).
- Video na kamerce 600-700TVL + tor 5.8GHz o mocy 200 - 400mW + koniczynka & helical.
[]Istotną zaletą jest prostota instalacji, praktycznie brak kombinacji z ustawieniami/konfiguracją.
[]Istotną wadą - brak autopilota.

W wersji nieco zaawansowanej:
- Link eleres na dwóch identycznych modułach, jeden jako nadajnik 100mW, drugi jako odbiornik-AP. Po doczytaniu instrukcji dostępnej na stronie producenta ustawienie i konfig nie jest trudny. Mamy wówczas autopilota, stabilizację, autopowrót itp. Po dodaniu najprostszego MinimOSD mamy całkiem konkretny w miarę nie drogi zaawansowany system. Do tego wykonanie anten dipolowych również nie jest trudne.
- Do eleresa potrzebujemy MPU6050 i GPS'a.
- Video na kamerce 600-700TVL + tor 5.8GHz o mocy 200 - 400mW + koniczynka & helical.
[]Istotną zaletą jest wiele możliwości takiej platformy + bezpieczeństwo (mamy AP).
[]Istotną wadą to dla początkującego przebrnięcie przez konfigurację eleresa, więcej przewodów w kabinie i na początku wykonanie anten dipolowych.

- Oczywiście można zainstalować Video 1.2GHz ale... w przypadku FrSky musimy dołożyć filtr LP na Fox'a aby nie zawalał FrSky. W przypadku 5.8GHz po prostu instalujemy wszystko do kupy, zresztą kolega chce latać max do 1.5-2km. Nawet w przypadku eleresa musimy mieć Fox'a jak najdalej od odbiornika.

- Zamiast eleresa jako AP można użyć all-in-one KFC32FTB ;-)

Jak wykonasz dobrze instalację to śmiało wszystko zasilisz z jednego pakietu 2200mAh. Ja na takim pakiecie w połączeniu ze szybowaniem latam spacerkiem ~30min.
FPV : X-Alien 500 / BadCat / ZMR250 / Delta 120 / Phantom 1.1.1 / Quadro S500 / Pioneer 1400 eleres AP
Classic: Delta 120 EDF / STS Awionetka / B737 / Lama v3 / CX10 / Hubsan i inne badziewie :)
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

By miec w miare "bezpieczna" aparature i nie pchac sie specjalnie w koszta 9x + modul i odbiornik eleresa mysle ze jest potezny? Czy da sie cos wykombinowac tanszego?
Kamerke Video + tor 5.8 400mW z aliexpress to dobre rozwiazanie? Zalezy mi na tym by sprobwac z fpv, nauczyc sie latania a co za tym idzie nie pchac sie w koszta, pakiet moge miec rowniez 3500 bo roznica ceny nie jest wielka a i tak probowalbym uderzac w aliexpress : http://www.aliexpress.com/item/lipo-bat ... eb201560_6 ,

Dzieki za zainteresowaniem i mam nadzieje, ze otrzymam wiele kolejnych podopowiedzi
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
AviVma
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 16 paź 2014, 05:55
Lokalizacja: Skalmierzyce / Kalisz / Ostrów

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: AviVma »

Jeżeli eleres jest za potężny, to wal w TG9x + Frsky, ale jak napisałem - nie będzie autopilota. To będzie prosty i w miarę pewny system radiowy, który w razie potrzeby sprzedasz "od ręki" gdziekolwiek.

Zestaw video 5.8GHz nawet 200mW styknie na start + antenki koniczynki i 1.5-2km robisz spokojnie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 07 gru 2015, 16:35 przez AviVma, łącznie zmieniany 1 raz.
FPV : X-Alien 500 / BadCat / ZMR250 / Delta 120 / Phantom 1.1.1 / Quadro S500 / Pioneer 1400 eleres AP
Classic: Delta 120 EDF / STS Awionetka / B737 / Lama v3 / CX10 / Hubsan i inne badziewie :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: Adrián »

Tylko po co zakładać drugi temat o tym samym? http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=2&t=32 ... 52#p427652
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Stwierdzilem ze eleres jest potezny, ale nie ze za potezny:D Ogolnie zasieg sygnalu jak i odleglosc na jaka mozemy poleciec zalezy od mW? Czy cos takiego bylby odpowiedniego? http://www.aliexpress.com/item/FPV-5-8G ... eb201560_6 , autopilot jest w elresie czy musze kontroler lotu dokupic oddzielnie? , drugi temat bo nie widzialem gdzie sie wkleic.
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
AviVma
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 16 paź 2014, 05:55
Lokalizacja: Skalmierzyce / Kalisz / Ostrów

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: AviVma »

Tak, zalezy od mocy i najwazniejsze - od anten.
Do eleresa nie potrzebujesz kontrolera lotu, on sam stanowi kontroler, jedynie dokupić MPU6050 i GPS,a.
FPV : X-Alien 500 / BadCat / ZMR250 / Delta 120 / Phantom 1.1.1 / Quadro S500 / Pioneer 1400 eleres AP
Classic: Delta 120 EDF / STS Awionetka / B737 / Lama v3 / CX10 / Hubsan i inne badziewie :)
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Co myslisz o tym co podalem w linku? "Opis
Moduł poprzez 3-osiowy akcelerometr i żyroskop pozwala na pomiar przyspieszenia oraz prędkości kątowej w przestrzeni trójwymiarowej. Układ MPU posiada sprzętową jednostkę DMP (Digital Motion Processor), która pozwala na przeliczanie danych na położenie względem Ziemi.

Do komunikacji z jednostką centralną służy popularna magistrala I2C (TWI). Moduł posiada niezbędne do poprawnego działania układu elementy pasywne. Wyprowadzeniami są popularne złącza goldpin, umożliwiające podłączenie czujnika za pomocą przewodów lub bezpośrednie wpięcie w płytkę stykową. Producent przygotował biblioteki oraz przykładowy program w języku C."

A konkretnie i w skrocie mpu6050 bedzie odpowiadal za?
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: Pieth »

A konkretnie jaką masz apkę do tej Bety?
PS
To co podałeś w linku to nie polecam, TS832 wielokrotnie był opisywany jako nie trzymający parametrów.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

apke do bety mam standardowa z zestawu rtf wiec na dzien dobry musze ja wymienic i mysle o tx9 , ts832 jezeli jest lipą, co bedzie sprawdzonego i dobrego?
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: Adrián »

ts353, najważniejsze to dobre anteny.
Tylko musisz się zastanowić co potrzebujesz.
Jeśli 5.8 to link rc 2.4
Jak eleres 433, to 1.2
ODPOWIEDZ