Sky Cruise 2400 by Plotek

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: Plotek »

Ahaaaa... A nagrywarkę mam od Ciebie :mrgreen: Wczoraj rozebrałem fox'a, przylutowałem na stałe przewody zamiast wtyczki i niby jest wszystko ok. Ale chciałbym zauważyć, że sygnał dałem bezpośrednio na gogle z ominięciem nagrywarki. Czyli może coś w tym jest :-P Sprawdzę to dzisiaj. Dzięki za sugestię! ;-)
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: madejson »

Czy przewody tak poprowadzone od regla do silnika będą powodowały jakieś zakłócenia? Wykorzystałem kable które były w zestawie SC2400... Po coś one niby były ale martwi mnie czy nie wpłynie to jakoś na pracę kanapki pitlaba. Ma ktoś jakieś spostrzeżenia?
Obrazek
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: darek_op »

ja mam u siebie regulator we wnece pod silnikiem. Ma tam moim zdaniem najlepsze miejsce, bo są krótkie kable do silnika, a poza tym jest doskonale chłodzony

Obrazek
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: madejson »

Ok, ale w takim razie zasilanie regla ciagniesz przez kadłub, nie wiem co gorsze... hmmm. Nie chce za bardzo nacinać miejsca które zaznaczyłeś, bo osłabię konstrukcje na laczenu z ogonem. Z tego co pisali inni na forum, to jest miejsce szczególnie narażone na uszkodzenia. Obecnie regiel jest na płasko przy ścianie, a jego radiator jest wypuszczony na zewnątrz kadłuba, więc chłodzony będzie dość dobrze.
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: darek_op »

Gdzieś na forum była dyskusja co lepiej przedłużać, kable zasilające w których płynie stały prąd, czy tez kable pomiędzy silnikiem i regulatorem, gdzie prąd ma zmienną charakterystykę. W tym drugim przypadku na pewno kable generują jakieś zakłócenia, a ponadto same są podatne na ich wyłapywanie. Miałem bardzo podobny pomysł do twojego, ale po przeczytaniu tej dyskusji ostatecznie zdecydowałem się na rozwiązanie jakie Ci narysowałem.
W kadłubie nic praktycznie nie trzeba nacinać, jedynie nieznacznie powiększyć otwór który o ile dobrze pamiętam , już się tam znajduje :-)
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: madejson »

Wróce do domu i jeszcze raz przymierze regiel w miejsce o którym pisałeś. Jak długi masz przewód między bateriami a reglem?
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: Plotek »

Wydaje mi się, że pewnie podobnie jak i u mnie. Coś ok. 40-45 cm przewodu. Przewody lecą w pobliżu kanapki, oddalone są o jakieś ok. 3cm i żadnego problemu nie ma. Zero jakichkolwiek zakłóceń.

Wracając do mojego przypadku, wszystko naprawione. Video jest w kolorze, problem z RSSI rozwiązany. Czekam jeszcze na druk pantilta pod płytkową + mobius i można śmigąć :)

Coś czuję, że następny model jaki może być, będzie to typowy szybol. Śmiganie w termice strasznie wciąga... Może Fascination? :D Najchętniej to sam bym coś podłubał, ale warunków brak.
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: KamilCK »

Ja sam mam regulator Jak Darek i nie widzę żadnych zakłóceń w końcu 25km zaliczone bez żadnych problemów to też o czymś świadczy
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: madejson »

Ok dzieki za informacje, to nie kombinuje tylko robie tak jak mowicie. Kable od pakietu beda szly mniej wiecej tak jak szły do tej pory do silnika.
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: Byczek »

kiepuri pisze:Cześć,

Panowie, wiecie gdzie można kupić SS2400? W abc-rc brak. Chyba przeoczyłem dzień w którym model był dostępny...

Pozdrawiam
Paweł

Utknął na granicy, próbuje sie oclic wiec bedzie dostepny lada dzien w RC ABC i też szykuje sie na niego. :-)
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: Byczek »

Witam kolegów, a czy model na standardowym wyposażeniu ARTF nada się do lotów FPV bez takich przeróbek? czy lepiej zmienić zamówienie na wersje KIT?
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: KamilCK »

Byczek pisze:Witam kolegów, a czy model na standardowym wyposażeniu ARTF nada się do lotów FPV bez takich przeróbek? czy lepiej zmienić zamówienie na wersje KIT?
Bez jakich przeróbek?
Lepiej Kit
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: madejson »

znow sie dopne i zapytam : Wam też tak skrzydła sie wyginaja? Zrobilem niedawno pierwszy oblot, klaskaja jak u rubika... :/
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: jelcyn »

Jak sombrero :mrgreen:
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: KamilCK »

To jest model do spokojnego latania i dla tego się wyginaja ale jeszcze nigdy mi się nie złamał przez to tak więc bez obaw lataj
ODPOWIEDZ