Sky Cruise 2400 by Plotek

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: madejson »

Co myślicie o takim "dzwoneczku" do SkyCruisera?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 450kv.html
Do tego jakies smiglo 10x5 apc ? :)
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: darek_op »

Byłby ok gyby był :-) Niestety nie ma go w tej chwili w sprzedaży :evil: . Według mnie to chyba do takiego silnika to mniejsze smigło np 9x4.5
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: szoja »

A silniczek ok 500kv i 6s nie był by ciekawszy ? w Japonii latają na takiej konfiguracji dalekie loty.
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: Plotek »

Problem z zasięgiem chyba zlokalizowany...

Na początku testowałem model bez podłączonych klap i pan tilta kamery. Po oblocie podłączyłem klapy, dolozylem sterowanie kamery i w apce ustawiłem wyjście ppm z 8ch na 10ch nie zmieniając długości ramek. Mam nadzieję, że tu pies pogrzebany... W tygodniu postaram się oblecieć z ustawieniami pierwotnymi i zobaczymy, czy właściwe rssi powróci :-)
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: madejson »

darek_op pisze:Byłby ok gyby był :-) Niestety nie ma go w tej chwili w sprzedaży :evil: . Według mnie to chyba do takiego silnika to mniejsze smigło np 9x4.5
Na szczęście kupiłem ostatnią sztukę w PL, przerobiłem nawet już na pusher'a:
http://static.rcgroups.net/forums/attac ... G_7604.jpg
jak bedzie smiglo 10x5 to po prostu na wolniejszych obrotach będę miał prędkość przelotową, dobrze mysle?
Ktore śmigło kupić bo nie za bardzo mam rozeznanie? Są SF (slow flyer'y) do multikopterów itp itd. Nie za bardzo czaje które było by ok.
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: Plotek »

Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: Plotek »

Dziś znalazłem troszkę czasu na poszukiwanie zjadacza RSSI. Antenki od Kacpra, końcówka w nadajniku sprawdzona, a RSSI dalej leży. Mam na stanie płytkę z KFC32FTB z eleresem na pokładzie. Na stole wszystko podłączone na krótko, nadajnik 3 ściany dalej - wynik rssi 99% przy dotykaniu anteny, braniu do buzi i gdzie byście jeszcze chcieli... :mrgreen: Po prostu nie ma ch** na Mariolę, 99% jak cholera.

Próba druga, podłączam model, a rssi skacze od 99% do najniżej udało mi się zaobserwować 42% przy zaciśnięciu anteny w garść. :-/

Procedura jak w szkole uczyli, wszystko odłączać po kolei i szukać poprawy. Jednak krok po kroku i nie było już czego odłączać :-P Pozostała kanapka Pitlaba, pakiet, regiel iiiii.... ubec. Tak, ubec turnigy jak na poniższym zdjęciu:Obrazek

W rękę poszły szczypce. Po odłączeniu go z instalacji ujrzałem rssi na poziomie 99% nieważne gdzie byłaby antena...

Kolejny odcinek, "w poszukiwaniu nowego ubec'a" ;-)

Panowie, jakieś sprawdzone propozycje? Ma być dobrze, nie ma co oszczędzać. Obecnie miałem podłączone dwa czyli ten ze zdjęcia + w reglu. Tak dla bezpieczeństwa, w zapasie.
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: TorFPV »

Kurcze, ciekawe, używam dokładnie tego od xx czasu i nie mam problemów z RC. Za blisko w kadłubie może masz ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: lotpawel »

mam takie dwa i sobie chwale.
Zawsze możesz dać l7805 z małym radiatorkiem i mieć spokój.

ps. ale ale, ten ubec był podłączony równolegle z ubec z regla?
bo jeśli tak to właśnie to raczej była przyczyna.
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: Plotek »

Nie ogarniam... Szukać przyczyny trzeba dalej. Film z dzisiejszego oblotu

Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: lotpawel »

w sumie ja wczoraj/dzisiaj polatałem i mam podobny objaw, a nigdy czegoś takiego nie miałem, rssi na kilometrze skacze od 60 do 20, na 5km jest 90-85%, na 8km załącza sie fs a przy 9 znowu jest ok... teren w miarę oblatany więc zakłócenia zewnetrzne wykluczam. A jaką masz antene nadawczą? bo wydaje mi sie że przyczyna leży na ziemi...
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: Plotek »

W nadajniku mam dipolka od Kacpra. Zresztą robił mi dipol na model, biquada i gp, a zatem komplecik. Najdziwniejsze jest to, że kilka miesięcy temu wszystko było ok, nawet na tej miejscówce.
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: jelcyn »

Plotek, ja wiem że chce się latać, ale ten sprzęt jeszcze do tego nie dojrzał. Ogarnij zasięg nie latając, do póki model cały.
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: Plotek »

Po długim marudzeniu żony udało mi się ją namówić na wyjazd na wieś (bosh, po co mi ten ślub był.. :mrgreen: ). Pogoda idealna. Prawdę powiedziawszy, dziś był prawdziwy, konkretny test modelu. Miałem w końcu na spokojnie kilka godzin dla siebie. Zaraz po odpaleniu sprzętu rzuciło mi się, że na ekranie bazy mam ekran czarno-biały. Wchodzę do menu sterownika matrycy, ale menu kolorowe.. :roll: No to na szybkiego (by wykluczyć awarię kamerki płytkowej) zapodałem video out mobiusa pod OSD Pitlaba, ale nadal czarno-biało. Jedynie co jeszcze zauważyłem, że przy wywieraniu nacisku na antenę w nadajniku fox'a ekran w bazie zanika.

Jak myślicie, chińska cyna + być może zimne luty = czarno biały obraz w bazie?

Poza tym model łapie ekstra termikę, mimo wagi 3,05kg. Momentami rwało nawet do 4m/s. Poniżej wycinek z dzisiejszego oblotu, naturalnie w czerni i bieli :mrgreen: Latałem w zasadzie tylko koło nogi, obawiałem się tego nadajnika, że w pewnym momencie zabraknie wizji.


Ostatni problem z zasięgiem rozstał rozwiązany przez zakup nowego odbiornika eleresa. Nie rozumiem tego do końca, ponieważ ten niby wadliwy po wrzuceniu softa TX, działał poprawnie...

Teraz mam zagadkę, gdzie jest kolor w foxie :mrgreen: . Może i dobrze, że tak się stało. Zmotywuje mnie do wywalenia tego szajsu (mówię tu o moim egzemplarzu) i może kupie coś lepszego bo i dźwięk vario by się przydał... A nie ten szum :-/
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: g.p »

Miałem czarno-biało parę razy jak puszczałem obraz przez nagrywarkę jakieś cyrki się działy...raczej to nie wina nadajnika ,ale jak byś chciał się pozbyć i jest to 800setka fox, to daj znać :-)
No masz kawał skrzydła w tym modelu tylko termikę łapać ... :mrgreen:
ODPOWIEDZ