Sky Cruise 2400 by Plotek

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: Plotek »

Nie mogłem odpuścić świetnej pogody (-2*C, wiatr w porywach do 5m/s, 0 chmur). Dziś odbył się pierwszy lot modelu. Dziś latałem ze środkiem ciężkości na 9cm. Pierwszy start z wyłączoną stabilizacją w trybie PASS o mało nie doprowadził do katastrofy :mrgreen: Szybkie pociągnięcie drąga w dół uratowało temat. Trym steru wysokości na max'a w dół pomagał, ale też nie do końca. Po załączeniu STAB było spoko. Miałem mało czasu, więc nie bawiłem się w przesuwanie środka ciężkości, tylko cieszyłem się lotem na stabilizacji. Będę przesuwał ŚC do tyłu, zobaczymy jak będzie na 10-11cm.

Jeśli chodzi o sam model, jego zachowanie w powietrzu... Rewelacja. Duży, stabilny, dobrze reaguje na drążki. Do poprawki mam:
- zwiększyć zakres wysuwania się klap
- kamerka 600tvl mimo fajnego pomysłu nie może tu być... zresztą sami zobaczycie na filmie
- środek ciężkości do tyłu
- ogarnąć wieżyczkę silnika. Mimo przykręconej giba się na boki
- wzmocnić ogon bo deko lata na boki podczas lotu na silniku przy większych obr
- ustawić odpowiednio zachowanie modelu w wypadku FS

Można powiedzieć film z drugiego lotu. Długi, nudny ;-)
W 2:43 na chwilę wyłączyłem STAB.
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: szoja »

Mobiusek ładnie nagrywa, powietrze przejrzyste malina, tylko mało krajobrazu wyszło. Kiedy latasz chetnie wpadne popatrzeć:)
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: yorg68 »

Pasuje zrobić regulację - teraz niby samolot zachowuje się poprawnie.
Ale to tylko STAB. Serwo wysokosci mieli na MAXA.

Jerzy
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: Plotek »

yorg68 pisze:Pasuje zrobić regulację - teraz niby samolot zachowuje się poprawnie. Ale to tylko STAB. Serwo wysokosci mieli na MAXA.
Oczywiście, nie mówię, że tego nie zrobię :-) Nawet obowiązkowe :-)

Mam dwie kabinki i jedna poszła do cięcia. Wersja alfa:
Obrazek

Stwierdziłem, że nie potrzebuję póki co pan tilta. Ponadto kfc ma ustawione parametry związane z FS według widzi mi się, zwiększony zakres pracy klap, pakiet od video poszedł trochę do tyłu, aby przesunąć środek ciężkości... Pozostaje czekać na pogodę, która będzie... No właśnie, kiedy to będzie :roll:
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: szoja »

Na jutro zapowiadają słaby wiatr ok 14km/h i zachmurzenie . Ta kabinka wyglada niczym chełm z popularnego ostatnio filmu:)
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: g.p »

W taki mróz to bym chyba nie latał -szkoda sprzętu,na ziemi zamarza a co dopiero w powietrzu...w następnym tyg.ma się ocieplać...
Gratuluję udanego oblotu :-)
kiepuri
Posty: 1235
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: kiepuri »

Cześć,

Panowie, wiecie gdzie można kupić SS2400? W abc-rc brak. Chyba przeoczyłem dzień w którym model był dostępny...

Pozdrawiam
Paweł
Pozdrawiam,
Paweł

http://paweu.eu
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: Plotek »

Może być na prawdę problem. Dostępność omawialismy niedawno w sąsiednim wątku http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=24682&start=75

W Europie powinien gdzieś być dziad... :-)
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
semento
Posty: 235
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 17:37
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: semento »

Plotek pisze:
Podłączyłem całą elektronikę, pociągnąłem dipol na statecznik grubym koncentrykiem, radiator na foxie obecny. Wersja prawie że RTF :-)
Czyli że KFCFTB siedzi pod skrzydłami, a antena jest na dłuuuuuuuuuugim kablu? Jakieś tajemne moce ma ta przedłużka? Pytam zupełnie bez złośliwości, bo sam rozmieszczam sprzęt i trochę się obawiam takiego rozwiązania. Jakub_RC lata długo i daleko na foxie w ogonie i dipole ma po bokach (dwa wprawdzie, ale on ma chyba LRS Thomas'a). Co jest takiego złego w video na ogonie?
GAUI 425, AXN FJ, klon DJI450 (robi się), Sky Cruise 2400, Mikeys FPV V3
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: Plotek »

Powiem tak... Wielu odradzało mi takiego rozwiązania bo długi przewód antenowy to straty. Nie będę zaprzeczać, aczkolwiek jak dla mnie rozwiązanie te na razie nie ogranicza latania. Nie ma teraz pogody więc nie mam latania. Przy pierwszym locie byłem najdalej na 1,2km, a rssi wskazywało na ok 97-95%. Dalej nie latalem jeszcze tym modelem. Anteny home made.

Przed wprowadzeniem tego do modelu rozmawiałem z jednym z użytkowników forum, który ma KFC z wbudowanym eleresem i ma rozmieszczenie identyczne, czyli KFC pod skrzydłami i pociagniety koncentryk na ogon. Na 7km ponad 70% rssi. To zadecydowało o mojej decyzji.

Mam gruby i ciężki przewód trilan 250... Jak dla mnie jest spoko, na poczekalni mam już dbiornik eleresa, wrzucę go na ogon, sklei się dipola na jakimś h155, ale póki co czasu brak :-(

Odnośnie video na ogonie, miałem tak w Pioneerku 1400. Źle nie było, ale podobno może być problem z wizją po nawrocie... (?)
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: mknet »

Podpinając się pod temat długich koncentryków od anten 433mhz, to w moim SS2000 kabelek ma ok 1m.
Zakończony jest dipolem z sztywnym gorącym nad winglet'em, przeciwwaga to linka zwisająca pod skrzydłem.
Podobnie jak u was odbiornik to eleres wbudowany w kfc32ftb, rssi na 12km to ok.50% przy mocy 100mW.
Antena nadawcza to bacik od zorby trzymany na wysokości krocza (latam na siedząco), przy wyniesieniu na maszt rssi wzrosło by pewnie o 20-30%.
Największe straty są na słabym połączeniu gnizado-wtyk niż na długości kabla.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: Plotek »

Muszę się pożalić... Będzie mi lepiej :-?

Tydzień temu pogoda była łaskawa i z tego skorzystałem... Latając myślę sobie - wtf?! ledwo wystartowałem i 60% rssi na eleresie, a od bazy ledwo 200m. Jak się później okazało, moja kochana gwiazda czyt. żona, sprzątała pokój i przez przypadek upadła apka na glebę. W wyniku tego upadku uszkodziło się gniazdo antenowe, a ja montując sprzęt na polu po prostu tego nie zauważyłem :-/ Gwiazda przyznała się, ale po fakcie... :mrgreen: W wyniku zaistniałej sytuacji zjarała się końcówka mocy w nadajniku.

Dotarła do mnie paczuszka od Marcina w trybie ekspresowym - dzięki Marcin :) - z nowym nadajnikiem. Dzisiaj była próba lotów, dzień po prostu nie był pisany dla mnie chyba... Zajechałem na pole z samego rana przez 8:00, ponieważ od ok. 10.00 miało mocniej wiać. Zajeżdzam, rozstawiam statyw, antenę, otwieram pokrowiec modelu, a tu połamany orczyk na sterze kierunku... Nosz ku&@ mać, w dup&@ zajeb*!@.... Szybko wszystko z powrotem do auta, ogniem do domu po orczyk. Następnie z powrotem na pole. Rozkładam się, a tu miało miejsce coś, czego nie wiem jak nazwać. Myślałem, że wyjdę z siebie i stanę obok. Ster kierunku odpadł... Chyba powstało to w wyniku szybkiego pakowania się by udać się po orczyk. Na szczęście miałem taśmę zbrojoną... Wymieniam orczyk, montuję skrzydła, sprawdzam lotki, a tu nagle jedna nie chodzi. Skrzydło pod słońce, a tu przedłużka serwa odpięta... Witki opadają. W warunkach polowych jakoś podłączyłem to z powrotem. Działa... Ale chwila, kanapka Pitlaba nie zmienia trybów lotu. Jak się okazało słabe połączenie AP z OSD - odkryłem to ostatnio na biurku i naprawiłem, przy wspaniałym supporcie Zbiga, ale jak widać problem powrócił. W w/w warunkach wyciągnąłem kanapeczkę, poodłączałem, rozkręciłem, nadciąłem dystanse, skręciłem.. Działa, eureka. Myślę, co za chwilę jeszcze wypadnie? Człowiek pracuje, małe dziecko w domu, czasu na latanie prawie nie ma, okazja niepowtarzalna, a tu o...

Dobra, startujemy. Latamy, latamy, tralala, jest fajnie. Jednak zastanawia mnie, co dzieję się z rssi. Poniżej fotki z nagrania wykonanego jeszcze na KFC32, druga z latania 3 tyg temu i ostatnia z dzisiaj. Antena na ogonie, odbiornik zaraz przy stateczniku. Czyżby przez tą serię mankamentów ucierpiała antena na modelu... Najgorzej, że pianka zaklejona, a odbiornik na stałe w belce... :-/ No nic, będzie cięcie... Może kiepskawo zarobiłem końcówkę od dipola na modelu... Nie wiem, teraz to już wszystko możliwe :lol:

Dawno temu na kfc
Obrazek

3 tyg temu
Obrazek

dziś
Obrazek

Zawsze kur*@ wiatr w oczy... Dobra, już mi lepiej... :roll:
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: Baqsthc »

Ty chociaż masz ten modelja już od pół roku napastuje abc-rc kiedy ma być dostawa.. i najlepsze że miało być do końca ubiegłego roku a z każdym miesiącem ma być miesiąc później.. teraz ma być końcem kwietnia, ale czekam na odpowiedz czy znów się coś nie zmieniło.. jak tak dalej pójdzie to mój poleci następnej zimy.. przy sprzyjających wiatrach.. a nie mam do latania nic poza 250 i Transporterem.. ale to nie to samo :(
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: szoja »

Spokojnie , klasyka gatunku, jak coś się wali to hurtowo :) nie przeskoczysz. Co parę lotów rób przeglądy w domu, czy na podwórku. Tym bardziej po dłuższej przerwie. Musimy kiedy razem polatać :idea:
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Sky Cruise 2400 by Plotek

Post autor: Plotek »

Bardzo chętnie :-) Orczyki, zawiasy nylonowe juz zamówione. Dziś wieczorem postaram się zobaczyć wtf z anteną bo za karę zostawiłem go w samochodzie... Niech przemysli swoje zachowanie :-?

Tak myślę o tym zasięgu... dipol jest na stateczniku w bliskim sąsiedztwie z serwem steru kierunku i wysokości. Odklejałem go dziś i przykleiłem z powrotem, ale może delikatnie w innym miejscu, niż był dotychczas i może to jest powodem skaczącego rssi, gdzie pracujące serwo sieje zakłóceniami na antenkę? Cholera, żebym mógł to teraz bym pojechał to sprawdzić w terenie :mrgreen:

tu film gdzie widać jakość linku, w zasadzie latałem na 500mW bo nie wiedziałem na ile starczy 200mW..
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
ODPOWIEDZ