SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Agatom
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 18:42
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: Agatom »

Świetny pomysł na temat Zbyszku. Na forum jest sporo tematów o SW, ale też i sporo różnych rozwiązań różnych kwestii. W tym temacie można by zebrać te najlepsze. A zdjęcia najlepiej je pokażą.
Awatar użytkownika
adam.pc
Posty: 170
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 13:44
Lokalizacja: Katowice

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: adam.pc »

Wpisując się w temat zaproponowany przez Zbyszka załączam kilka zdjęć z rozpoczętego montażu mojego nowego nabytku.
Na początek przygotowanie KFC32FTB jako kanapka z GPS:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tak zaczyna się montaż na ogonie:

Obrazek

Obrazek

Prace, niestety ale nie posuwają się za dynamicznie, bo zamówione serwa z HK gdzieś się zapodziały w drodze :(
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: zbipok »

Gdzie chcesz umieścić gniazdko do serwa steru wysokosci? Bo wyglada jakby chciałbyś schować w środku w osi statecznika pionowego.
Uważam ,że nie powinno się robić sztywnego mocowania złącz tam gdzie są drgania.
Zbyszek
Awatar użytkownika
adam.pc
Posty: 170
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 13:44
Lokalizacja: Katowice

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: adam.pc »

Na prośbę marimach77 zrobiłem kilka pomiarów (może przydadzą się również innym użytkownikom):

Obrazek

EDIT - scalenie
zbipok pisze:Gdzie chcesz umieścić gniazdko do serwa steru wysokosci? Bo wyglada jakby chciałbyś schować w środku w osi statecznika pionowego.
Uważam ,że nie powinno się robić sztywnego mocowania złącz tam gdzie są drgania.
Właśnie takie rozwiązanie mam zamiar przetestować :-) Mam nadzieję, że połączenie statecznika poziomego jest na tyle sztywne (solidne dwie śruby mocujące), że połączenie złącz powinno wytrzymać. Na wszelki wypadek (gdyby jednak połączenie się nie sprawdziło) pozostawię nadmiar kabelków, tak, żeby można w przyszłości zmodyfikować połączenie.

Obrazek

W Becie 1400 stosuję podobne rozwiązanie do łączenia skrzydeł z kadłubem i jak na razie daje radę.
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: zbipok »

Gdzie umieszczasz anteny RC i video?
Zbyszek
Awatar użytkownika
adam.pc
Posty: 170
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 13:44
Lokalizacja: Katowice

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: adam.pc »

Antenę RC planuję umieścić z tyłu w stateczniku pionowym. Wkrótce będzie montaż to zrobię zdjęcia przed sklejeniem kadłuba. Nadajnik video będzie z przodu.

EDIT:

Już po montażu anteny, tuż przed sklejeniem kadłuba:

Obrazek
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: zbipok »

Zbyszek
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: xDigYx »

Na szybko... Ze swoich doswiadczen z tym modelem polecam wzmocnic (tasma/wegiel):
- przod kadluba pod przykrywka kabiny. przy upadku puchnie i peka.
- laczenie kadlub-ogon. mi pekl po skosie zaczynajac od wiekszego otworu pod silnikiem w dol, mniej wiecej tutaj:
https://photos.google.com/share/AF1QipN ... x3ZjlPVEJn
teraz mam wklejone po 2 prety weglowe po skosie.
- statecznik poziomy (duzo na necie jest patentow).
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: zbipok »

Oklejam w całości taśmą przeźroczystą . Miejsca newralgiczne są wzmocnione taśmą zbrojoną. Spód kadłuba otrzymuje taśmę zbrojona grubą.
Ja osobiście nie wklejam dodatkowych prętów węglowych. Uważam ,że pewna elastyczność kadłuba jest wskazana.
Zbyszek
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: Kkacper »

adam.pc pisze:Antenę RC planuję umieścić z tyłu w stateczniku pionowym. Wkrótce będzie montaż to zrobię zdjęcia przed sklejeniem kadłuba. Nadajnik video będzie z przodu.

EDIT:

Już po montażu anteny, tuż przed sklejeniem kadłuba:

Obrazek
Takie zamontowanie anteny w stateczniku pionowy nie jest dobrym rozwiązaniem.
Na "dzień dobry" wprowadzasz dodatkowe "tłumienie" sygnału spowodowane przez statecznik.
Każda antena powinna być zainstalowana jak najdalej od elementów konstrukcyjnych modelu.
W takich modelach dobrym miejscem jest belka ogonowa - kilka lub jak się da kilkanaście cm - przed statecznikiem pionowym.
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: zbipok »

Kkacper pisze:Takie zamontowanie anteny w stateczniku pionowy nie jest dobrym rozwiązaniem.
Na "dzień dobry" wprowadzasz dodatkowe "tłumienie" sygnału spowodowane przez statecznik.
Każda antena powinna być zainstalowana jak najdalej od elementów konstrukcyjnych modelu.
W takich modelach dobrym miejscem jest belka ogonowa - kilka lub jak się da kilkanaście cm - przed statecznikiem pionowym.
Jakie elementy konstrukcyjne masz na mysli? Piankę EPP, wzmocnienia z patyczków drewnianych?
Czy jest duża różnica jeśli antena znajduje się wewnątrz statecznika lub jest naklejona na nim?
Zbyszek
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: zbipok »

Moje ostatnio założone wyposażenie:
Corona CS238MG Metal Gear Servo 4.6kg / 0.14sec / 22g - lotki
Corona 939MG Metal Gear Servo 2.5kg / 0.14sec / 12.5g - kierunek, wysokość , klapy
Turnigy AE-45A Brushless ESC
Turnigy Aerodrive SK3 3536-1050kv
śmigło 10x5
pakiet składany samodzielnie Lion 4s4p około 10Ah
AP+OSD Pitlab
Zbyszek
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: Kkacper »

zbipok pisze:
Kkacper pisze:Takie zamontowanie anteny w stateczniku pionowy nie jest dobrym rozwiązaniem.
Na "dzień dobry" wprowadzasz dodatkowe "tłumienie" sygnału spowodowane przez statecznik.
Każda antena powinna być zainstalowana jak najdalej od elementów konstrukcyjnych modelu.
W takich modelach dobrym miejscem jest belka ogonowa - kilka lub jak się da kilkanaście cm - przed statecznikiem pionowym.
Jakie elementy konstrukcyjne masz na mysli? Piankę EPP, wzmocnienia z patyczków drewnianych?
Czy jest duża różnica jeśli antena znajduje się wewnątrz statecznika lub jest naklejona na nim?

Jeśli chodzi o umieszczenie anteny - najgorsze rozwiązanie - wewnątrz statecznika, trochę lepsze przyklejona do statecznika, a najlepsze tak jak pisałem przed statecznikiem.
Jeśli chodzi o elementy konstrukcji to mam na myśli wszystkie nawet piankę - wbrew powszechnej opinii pianka także nie jest obojętna dla "fal radiowych".
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: zbipok »

Kkacper pisze:
zbipok pisze:
Kkacper pisze:Takie zamontowanie anteny w stateczniku pionowy nie jest dobrym rozwiązaniem.
Na "dzień dobry" wprowadzasz dodatkowe "tłumienie" sygnału spowodowane przez statecznik.
Każda antena powinna być zainstalowana jak najdalej od elementów konstrukcyjnych modelu.
W takich modelach dobrym miejscem jest belka ogonowa - kilka lub jak się da kilkanaście cm - przed statecznikiem pionowym.
Jakie elementy konstrukcyjne masz na mysli? Piankę EPP, wzmocnienia z patyczków drewnianych?
Czy jest duża różnica jeśli antena znajduje się wewnątrz statecznika lub jest naklejona na nim?

Jeśli chodzi o umieszczenie anteny - najgorsze rozwiązanie - wewnątrz statecznika, trochę lepsze przyklejona do statecznika, a najlepsze tak jak pisałem przed statecznikiem.
Jeśli chodzi o elementy konstrukcji to mam na myśli wszystkie nawet piankę - wbrew powszechnej opinii pianka także nie jest obojętna dla "fal radiowych".
Rozumiem. Dziękuję.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Zbyszek
ODPOWIEDZ