Swift Maxi 1400 - Latające Skrzydło

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

capa
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 04 lis 2010, 04:13

Re: Swift Maxi 1400 - Latające Skrzydło

Post autor: capa »

zacząłem składać model , chciałem dodać fotki hmmm ale nie wiem jak :-/
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Swift Maxi 1400 - Latające Skrzydło

Post autor: Verid »

Wrzuć je na jakiś zewnętrzny serwis (tinypic czy inne) i daj tu sznurki.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Karool
Posty: 55
Rejestracja: piątek 12 gru 2014, 21:15
Lokalizacja: Opole

Re: Swift Maxi 1400 - Latające Skrzydło

Post autor: Karool »

Ja wrzucałem przeż imgur i potem wklejasz linka podanego na fora http://imgur.com
"Z góry świat lepiej wygląda"
___________________________________________________________________
QAV250 na Pancake i emax RS2205, Skrzydło SwiftMaxi1400, FunCub Multiplex
capa
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 04 lis 2010, 04:13

Re: Swift Maxi 1400 - Latające Skrzydło

Post autor: capa »

Ten klej jak by sie nie zasychał do końca, minęło kilka dni a on dalej jest mięki , tak ma byc? nie wiem czy dobrze kombinuje z podłączeniem tej kamerki i nadajnika ? , smigiełko chyba tez nie będzie dobre do tego 10x6 h1
Awatar użytkownika
Karool
Posty: 55
Rejestracja: piątek 12 gru 2014, 21:15
Lokalizacja: Opole

Re: Swift Maxi 1400 - Latające Skrzydło

Post autor: Karool »

Klej uhu używa się ,że smarujesz cięką warstwą obie części, które kleisz i odczekujeszesz 5-15min i je łączysz po 30min można już wtedy latać :-D
"Z góry świat lepiej wygląda"
___________________________________________________________________
QAV250 na Pancake i emax RS2205, Skrzydło SwiftMaxi1400, FunCub Multiplex
capa
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 04 lis 2010, 04:13

Re: Swift Maxi 1400 - Latające Skrzydło

Post autor: capa »

co myslicie o tym osd na poczatek , http://www.ebay.com/itm/OSD-FPV-Remzibi ... 19ec2309bd ? i jakiegos dopalacza do pilota tez trzeba bedzie kupic http://www.ebay.com/itm/NEW-Dragon-Link ... 35e5a49296
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Swift Maxi 1400 - Latające Skrzydło

Post autor: Verid »

capa pisze:co myslicie o tym osd na poczatek
Że Chińczyki podrąbali projekt forumowemu koledze Remzibiemu i choćby dlatego nie należy ich w tym wspierać. Oryginał to bardzo dobre OSD - co do kopii się nie wypowiem, nie używam.
capa pisze: jakiegos dopalacza do pilota tez trzeba bedzie kupic
To nie żaden dopalacz tylko kompletny link RC - całkiem niezły z resztą ale jak dla mnie ma jedną podstawową wadę. Koszmarnie drogie odbiorniki. Rodzimy eLeReS wypada pod tym względem dużo lepiej (o ilości dodatkowych funkcji nie wspomnę) a zasięgiem nie ustępuje.
Ten wredny...
capa
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 04 lis 2010, 04:13

Re: Swift Maxi 1400 - Latające Skrzydło

Post autor: capa »

dopiero zaczynam przygode z fpv , wiec jestem ciemny w tyn temacie mowisz o tym http://4drones.pl/?19,pl_eleres-mod-z-antena ? pewnie ze wole kupic od swoich :)
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Re: Swift Maxi 1400 - Latające Skrzydło

Post autor: zybyzy »

bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Swift Maxi 1400 - Latające Skrzydło

Post autor: Verid »

capa pisze:mowisz o tym
zybyzy pisze:nie, Remzibi OSD
O jednym i o drugim de facto. Kolega zalinkował w poprzednim poście klona Remzibiego i Dragon Link'a więc mu podałem rodzimy ekwiwalent Dragona i to że warto nabyć oryginał od Remzibiego.
Ten wredny...
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Swift Maxi 1400 - Latające Skrzydło

Post autor: oko »

Verid pisze: i to że warto nabyć oryginał od Remzibiego.
Lepiej kupić MinimOSD, tańsze i bardziej uniwersalne, nadaje się i do Mavlinka, i MW/Cleanflighta, i jako samodzielny OSD. I jeszcze zapewne więcej możliwości. To de facto standard.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Swift Maxi 1400 - Latające Skrzydło

Post autor: volender »

OSD Remzibiego zakładam, że działa od kopa (osobiście nie mam) i pewnie Remzibi pomoże w razie wątpliwości.
Natomiast MinimOSD jest problematyczny (ja przebrnąłem, ale miałem chwile że chciałem to do kosza wrzucić - zadziałał mi dopiero któryś-tam soft), za to jest tańszy. Co kto woli ;).

Ale myślę, że resztę już doczytasz w wątkach dla eleresa, minima lub remzibi (jeszcze jest osd misia).
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Swift Maxi 1400 - Latające Skrzydło

Post autor: Verid »

oko pisze:Lepiej kupić MinimOSD
No tu bym polemizował - najprawdopodobniej mamy różne definicje tego co to jest "lepiej".
oko pisze:tańsze
Jak doliczysz do minim'a to co Remzibi ma w komplecie to nie tak dużo tańsze. A jeżeli weźmiesz pod uwagę oryginał minim'a (tak jak dyskutujemy oryginał Remzibiego) a nie chińską siódmą wodę po kisielu to ci jeszcze Remzibi taniej wyjdzie.
oko pisze:bardziej uniwersalne, nadaje się i do Mavlinka, i MW/Cleanflighta, i jako samodzielny OSD
Remzibi jest przede wszystkim samodzielnym OSD. Ale nadaje się też do eLeReSa AP i innych. Kwestia softu.
I jak zauważył Volender - działa od kopa (ja akurat mam i to niejedną sztukę) i ma najlepszy support jaki można sobie życzyć.
Ten wredny...
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Swift Maxi 1400 - Latające Skrzydło

Post autor: oko »

Verid pisze:No tu bym polemizował - najprawdopodobniej mamy różne definicje tego co to jest "lepiej".
To możliwe, różne są perspektywy. Ja lubię by było tanio, elastycznie, open source, i mało jestem wrażliwy na produkty lokalne. I tak za chwilę nastaną graficzne OSD, a rynek na samodzielne OSD bez kontrolera jest dość ograniczony, prawdę mówiąc to raczej nisza. Zresztą minim też może w ten sposób działać.
Verid pisze:a nie chińską siódmą wodę po kisielu
Nie rozumiem, jakie to ma znaczenie. Urok marki? Dla większości użytkowników nie ma to najmniejszego znaczenia, Minim jest solidny, świetnie udokumentowany a cena jest bardzo dobra.
Verid pisze:Jak doliczysz do minim'a to co Remzibi ma w komplecie
A co ma i co tu w ogóle może być? (z ciekawości pytam) GPSa to bym nie chciał, często z okazji różnych zestawów się wciska np NEO6M podczas gdy w niewiele wyższej cenie można wyszperać wersje z Glonassem.
ODPOWIEDZ