Witam po raz pierwszy i pytam o poradę już latających FPV

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Witam po raz pierwszy i pytam o poradę już latających FPV

Post autor: marcin.gala »

Witam wszystkich forumowiczów i chciałbym się krótko przedstawić
Imie Marcin
Hobby chyba wiadomo aktualnie latam helikami ale zamierzam zacząć i FPV
Pytanie brzmi :.
Rodzaj modelu do fpv
chodzą mi dw po głowie
easystar - i czy kupować z silnikiem i esc stokowym czy
easy glider pro i również czy silnik stokowy i esc
Loty jakie chciałbym wykonywać to przede wszystkim w górę
Na dzień dzisiejszy dysponuję aparaturą
Spektrum DX7 i odbiornik jaki chciałbym zainstalować na platformie to AR7000
Doradźcie czy easystar czy easy glider.
I jaki setup do napędu żeby być w powietrzu jak najdłużej
Zasilanie przewydywałbym raczej li-po mam 3-nowe lipo
1.2200mAh 3S 11.1V Turnigy
2. 2x7.4v 2S1P 2300mAh
Aha i jeszcze prawie nowy esc turnigy 60A
i zewnętrznego bec'a 3A 5V-6V
Chciałbym użyć z tych rzeczy które posiadam jak najwięcej resztę można sprzedać
Czy nie będę miał problemów a AR7000 i DX7
Nadajnik i odbiornik video jaki będzie to albo 900mHz 500mW albo 1.3Ghz 200mW do któregoś z tych zestawów antena 8dbi.
-który by się nadawał lepiej do wysokich lotów i na koniec mam problem z kamerką po prostu tego jest za dużo i już nie wiem co wybrać.
Ale się rozpisałem z góry dziękuję za podpowiedzi i jakieś propozycję "DOŚWIADCZONYCH OBLATYWACZY FPV"
Jeżeli chodzi o moje umiejętności w pilotażu hmm..heli spalina klasy 600 na etapie sportowego latania jakieś ósemki,fikołki toteż myślę że szybowcem nie powinno być dużo trudniej ale setup całej tej elektroniki sprawia że człowiek się gubi więc pytam was kolegów po fachu.
Podstawa na czym mi zależy to przede wszystkim zabawa ale poważnie:.
1.jak najwyżej
2.jak najdłużej
Dziękuję i pozdrawiam.Mam nadzieję że wkrótce będę mógł się pochwalić jakimś filmikiem.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Odpowiedz jest prosta - Easy Glider.

ES nie ma takich wlasciwosci lotnych, moze lepsze do poglupienia ale na pewno nie do latania w termice przez godzine.

Jesli chcesz dlugo latac musisz rowniez model zrobic lekko, bez zbednego balastu czy maksymalnych wzmocnien. Przy wadze do lotu 1150g mialem silnik Turnigy 2217 1050kv z smiglem aerocam 10x6. Lipo 2200 3s. Mysle ze jest to optymalny napęd. Do tego zasilanie toru video - w zaleznosci od tego jaki kupisz.
Regulator stosowalem Turnigy 40A ale 60A od biedy tez moze byc, to tylko kilka gram wiecej. Dodatkowy bec bedzie zbedny.


Kamerka - tutaj zalezy od budżetu.


Nadajnik zdecydowanie 1.2 badz 1.3ghz. 900 nie kupuj bo telefonia komorkowa u nas dziala na takiej czestotliwosci.

Duzo pytan na poczatek zadales ale mysle ze jakos na wiekszosc odpowiedzialem, witamy na forum :D
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Też myślałem że easy glider np:. lotki na skrzydłach "ailerony" a cena ta sama i ten silnik co miałeś to był inrunner czy outrunner bo też posiadam outrunnera turnigy C3542 1100kv ale chyba tego nie zamontuje w easy gliderze. :-/ Czy zasilanie toru video też idzie z li po ale chyba nie tego samego co napęd bo by się kłóciło czy nie :-?
Dzięki za szybką odpowiedź powoli się naprowadzam co do zakupów.
Lepiej wszystko przemyśleć jak należy żeby to grało w kupie razem.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Z tego co doczytałem o easy glider pro montuje się w nim silnik bezszczotkowy ja posiadam ten co pisałem wcześniej c3542 turnigy i wymiary są dokładnie te same co kupienie tego zestawu oryginalnego gdzie jest ten silnik bezszczotkowy Himax C 3516-1130 # 33 3023 który ma takie same wymiary czyli chyba dam radę zamontować ten turnigy co mam jest prawie nowy do tego esc 60a-trochę dużo później można zmienić i śmigło składane.
Jedyna różnica to rozmiar shafta ten oryginalny ma 5mm ja mam 4mm ale chyba da sie dobrac jakiś propeller składany to tego.
Czyli by było na początek
easy glider pro
c3542 1100kv
22000mAh 11.1v turnigy zasilanie napędu
esc turnigy 60A
ar7000
bec zewnętrzny bo mi nie działa wewnętrzny w tym esc na 6v 3A do serw.
do tego propeller składany rozmiar - tutaj potrzebuje pomocy jaki będzie odpowiedni.
Jakie OSD tak na początek które jest ok i w dobrej cenie bo wiem że ten sprzęt sporo kosztuje ale z czasem można sobie rozbudowywać.
Kamerka - doradzicia jakieś :?:
Czy to się zgra w easy gliderze do kupy :?:
Dzięki za odp.Sorry że tyle pytam ale kto pyta nie błądzi "w chmurach" :mrgreen:
smootny

Post autor: smootny »

marcin.gala pisze: 22000mAh 11.1v turnigy zasilanie napędu
Na pewno chodziło o 2200mAh :mrgreen:
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Jak jesteś z okolic Trójmiasta to możemy się zgadać. Mam Easy Glidera z OSD Remzibiego - mógłbyś obejrzeć o co chodzi i jak to lata oraz na co zwrócić uwagę.

U mnie setup wygląda tak:
EasyGlider Electric
Silnik Emax 2220/08
Regulator Emax chyba 35A
Odbiornik Corona RP6D1
Zasilanie Mystery 3S 2100mAh 20C
OSD + GPS by Remzibi
Kamerka 520TVL made in China
Tor wideo 700mW 2,4GHz 12Ch Eagle Eye (made in China)

W twoim przypadku tor wideo na 2,4GHz nie da rady jak chcesz latać Spektrumem. Mogę z czystym sumieniem polecić zestawy Lawmate na 1,2GHz - kosztowne ale znakomitej jakości. Prześledź filmy Kefira - on ma właśnie Lawmate.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Niestety nie jestem nawet z okolic Polski i musze sobie jakoś samemu poradzić.
Ale po jest takie forum już wiem sporo na ten temat małe pytanie
"następne to "
zestaw w range video
1.3Ghz nadajnik i odbiornik 300mW
ten :. http://www.rangevideo.com/index.php?mai ... Path=35_36
do tego to http://www.rangevideo.com/index.php?mai ... ucts_id=69

CZY .....

to http://www.fpvsystems.com/index.php?mai ... qap869p1r3

1.2Ghz 1000mW nadajnik i odbiornik nie widzę do tego anteny może dlatego że to jest aż 1000mW i czy jest potrzebna jeżeli nie to który zestaw.
Ten z range video razem z anteną wyjdzie drożej ale jak mam mieć to samo albo lepiej z podobnej cenie bez tej anteny i który zestaw jest bardziej prądolubny chyba ten"1000mW" no ja już nie wiem jakąś drogę musi mi ktoś wskazać.
I JEDNO WAŻNE PYTANIE CZY MOJA APKA DX7 DO TEGO AR7000 CZY KTOŚ Z WAS TO TESTOWAŁ NA FPV WYSOKO I DALEKO BO NARAZIE TO LATAM HELIKIEM WIĘC DALEKO CZY WYSOKO TO U MNIE JAKIEŚ NA OKO DO 150metrów potem to już kropka a niebie heli klasy 600 nie fpv.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

marcin.gala pisze:no ja już nie wiem jakąś drogę musi mi ktoś wskazać.
Ja Ci wskazuję ;-) Kup to
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

krall pisze:
marcin.gala pisze:no ja już nie wiem jakąś drogę musi mi ktoś wskazać.
Ja Ci wskazuję ;-) Kup to
A ja ci potwierdzam to :)
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

Ja mam nadajnik 300mW i jestem zadowolony. Wprawdzie ten 1000mW jest chyba tej samej firmy, ale taka duża moc to też większe problemy. Będzie żarł prąd, może zakłócać pracę serw, jak i samego odbiornika RC. Pozatym zasięg Twojego DX7 i tak jest mniejszy niż zasięg nadajnika video 300mW.
Z kolegą testowaliśmy kiedyś DX7 w sposób statyczny, czyli że odjechaliśmy z radiem od stojącego modelu. Był zasięg do 1,5 km. Futaba 7C działała na 3,5 km. Niestety jak model leci to już nie jest tak różowo i Futaba na przykład zaczyna mieć przerwy w zasięgu już na dystansie 1,2 km. DXa nie sprawdzaliśmy w locie.
krall pisze:Ja Ci wskazuję ;-) Kup to
Nie znam tego zestawu, ale w każdym razie ten 1.3ghz jest moim zdaniem rewelacyjny. Wszyscy się mnie pytają, jak to robię, że nie mam żadnych zakłóceń video, dlaczego latam na baciku ponad kilometr, a ja po prostu nic nie robię, a nawet się wcale nie przykładam, zasilam wszystko z jednego pakietu.
Ostatnio zmieniony wtorek 16 mar 2010, 18:43 przez From_heaven, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Mój dx6i kończył zasięg na 1km
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Z tego co wiem zasięg na ziemi a w powietrzu to dwie inne rzeczy w powietrzu może być duużoo więcej zresztą zobaczymy jak to będzie apkę pozostawię tą co mam czyli DX7 i AR7000
A teraz VRX i VTX ten zestaw 500mW niby zasięg do 500metrów wiem że to dużo ale...ta cena kusi...
Pytanie do "kefira" na czym Ty latasz na 500mW czy 1000mW tej firmy LamWate i jaką masz apkę i odbiornik do tego bo jak sobie pooglądałem trochę twoich video to mi się ciepło robiło chwilami i z tego co widziałem pułap 1km dla Ciebie to się dopiero zaczyna zabawa... :arrow:
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Na 500mW na standardowych antenkach spoookojnie kilometr.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

A więc od tego filmiku http://vimeo.com/9978157 latam z 500mW lawmate poprzednie to z 1W lawmate
Co do aparatury to FUTABA 9CAP odbiorników w zasadzie mam parę ale tak w zagi te wysokie loty to mam 72MHz Mordeczka czyli easy star 35MHz Eg 35MHz Zuzia do zdjęć futaba r149dp 35MHz
Niedługo będę miał od kolegi 40MHz ciekawe jak się będzie sprawował
A co do zabawy to jest jak latasz nisko a wysoko to już nazwał bym sporą adrenaliną
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Jestem ciekawy na ile stać moja apkę DX7 z odbiornikiem AR7000 mam nadzieję że przy założeniu 1000mW LamWate znajdę się w chmurkach bo o to mi chodzi.Nisko latam helikami a Easy glidera chcę wysoko na niebie ile się da z takiego wychodzę założenia dlatego pytam o nadajniki odbiorniki i apki lepiej wiedzieć więcej niż za mało.Dzięki za podpowiedzi i odpowiedzi.
Nie chciałbym kupować apki do glidera no cóż ale jak stwierdzę że trzeba będzie to trzeba będzie.
Na razie planuję ,czytam , i szukam jak najwięcej info na ten temat bardzo mnie uzależniło to tak jak z heli dzisiaj po pracy do domu zmiana prawie 10godzin a ja za 30minut na polu stoję i kręcę fikołki reksiem 600 pod krawatem kolega mało ze śmiechu się nie położył na polu jak mnie zobaczył :mrgreen: Ale cóż tak już mam :-/ Chciałem sie pobawić w heli fpv ale to chyba nie jest łatwe i szkoda mi 600-tki po za tym spalina a drugi śmiglak to 250 - on sam w sobie lata jak wściekła pszczoła co dopiero fpv Więc się znalazłem tutaj i mam w głowie Easy glidera pro nadajniki i odbiorniki a przede wszystkim ten widok "z góry" który zapiera dech w piersi pozazdroszczę na ten czas :cry:

P.S. tak na uboczu nie chcę reklamy robić ale tutaj jest test DX7
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=783753 czyli dosyć nieźle.
Ostatnio zmieniony wtorek 16 mar 2010, 23:06 przez marcin.gala, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ