Wzmocnienie skrzydeł folią

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

krysss1981
Posty: 273
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Wzmocnienie skrzydeł folią

Post autor: krysss1981 »

Cześć,

Skrzydła mojego samolotu z EPP trochę się brudzą. Zastanawiam się nad pokryciem ich folią, taką jak ta: http://napolskimniebie.pl/index.php/skl ... che-detail
Co o tym myślicie? Ktoś używał juz tego produktu? A może polecicie coś lepszego?

Pozdrawiam
Sky Surfer 2-T 2000mm, Turnigy TGY9X + Er9x, FrSky
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Wzmocnienie skrzydeł folią

Post autor: Verid »

Kupiłem to kiedyś ale jakoś nie doczekało się zastosowania. Cieniutka jak woal, satynowa w dotyku. Jak ci się za mocno nie śpieszy to mogę zrobić jakieś testy przyczepności w wolnej chwili.
Ten wredny...
krysss1981
Posty: 273
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wzmocnienie skrzydeł folią

Post autor: krysss1981 »

Nie spieszy mi się. Widziałem dzisiaj na polu skrzydła oklejone taśmą. Wyglądało to fajnie a zarazem wzmacniało sztywność i zabezpieczało przed brudzeniem się. Widoczne jednak były łączenia. Zastanawiałem się czy taka folia nie sprawdzilaby się lepiej.
Taśmą okleilem kiedyś spód samolotu (taką wzmacnianą) jednak moje zdolności manualne są słabe i w obłych miejscach slabo to wygląda. Ze skrzydłem może być jeszcze trudniej chyba.
Sky Surfer 2-T 2000mm, Turnigy TGY9X + Er9x, FrSky
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Wzmocnienie skrzydeł folią

Post autor: Verid »

Ta folia jest na pewno bardziej miękka niż taśma. Poza tym do oklejania będziesz potrzebował żelazko (najlepiej modelarskie) bo klej w tym wynalazku jest aktywowany termicznie. Poza tym temperatura powoduje skurcz folii (taśmy z resztą też) co pozwala wyprostować niedociągnięcia - oczywiście w rozsądnym zakresie. Nie należy jednak przesadzać z naciąganiem folii czy taśmy w ten sposób bo można wygiąć skrzydło, statecznik czy inny oklejany element.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ