Mini Talon- mój wybór na kompaktową platformę FPV

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mmuchomor
Posty: 468
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 20:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mini Talon- mój wybór na kompaktową platformę FPV

Post autor: mmuchomor »

Dzisiaj kolejny rekord :) mam wrażenie, że lepiej może być dopiero przy idealnej pogodzie, przy suchym powietrzu. Kolejny raz latałem wieczorem, kiedy zaczyna robić się wilgotno i opada rosa, ewidentnie ma to negatywny wpływ na zasięg.

Tak, czy inaczej, 16 km na koniczynach od Kkacpra, to i tak chyba super wynik!

A tu statystyki:
Obrazek
Pozdrawiam,
Maciek
Awatar użytkownika
mmuchomor
Posty: 468
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 20:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mini Talon- mój wybór na kompaktową platformę FPV

Post autor: mmuchomor »

Aktualizacja danych :)
Na pakiecie 3S realne zużycie prądu na 40 km trasy ze średnią prędkością 60 km/h to 7477 mAh. Czyli chyba nie jest źle! Wykorzystując pakiet na maxa, mógłbym bezpiecznie latać godzinę. A jakby napęd był dobrze dobrany... ;)
Pozdrawiam,
Maciek
Awatar użytkownika
mmuchomor
Posty: 468
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 20:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mini Talon- mój wybór na kompaktową platformę FPV

Post autor: mmuchomor »

Wylatałem już trochę godzin małym Talonem, wiec czas na jakieś podsumowanie.
Mogę powiedzieć jedno, nie mogę się doczekać, aż KIT znowu pojawi się w abc-rc.pl! Niestety mój Talon miał jedno baaardzo twarde lądowanie, oczywiście z mojej winy, zgubiła mnie rutyna, szkoda gadać...

Mini Talon jest wprost idealny. Dobry setup do niego nie jest drogi, nie potrzebuje dużo prądu, jest szybki, jest mały, jest pakowny, ma duży udźwig... i tak mogę mnożyć. Nawet jakiś rekord odległości można nim zrobić, bo spokojnie dźwignie LiIona 12Ah 4S, który starczy mu na minimum godzinę, przy oszczędnym locie pewnie półtorej godziny lotu ze średnią prędkością 70 km/h!

Jak dla mnie, Mini Tlon ma tylko jeden minus- ogon V. Przy próbach szybkiego i niskiego latania czuję duży dyskomfort ze względu na słabe reakcje na wysokość i kierunek. Do tego jak wieje, robi się bardziej niebezpiecznie. Dlatego jakbym miał nowy KIT, wyciąłbym fabryczne stery z ogona i dorobił większe, sztywne z balsy/sklejki.

Na filmiku widać praktycznie kres możliwości Talona, jeśli chodzi o zwrotność.
Pozdrawiam,
Maciek
Awatar użytkownika
mmuchomor
Posty: 468
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 20:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mini Talon- mój wybór na kompaktową platformę FPV

Post autor: mmuchomor »

To już jest koniec, nie ma już nic... :(

Niestety wczorajszy pierwszy lot okazał się być ostatnim. Dlaczego? Nie mam pojęcia, może pilot (nie auto) się zawiesił i bezwładnie gapił się na Talona? Bo jakoś na problem z elektroniką, czy z samolotem winy bym nie zganiał.

Może jakaś komisja dojdzie to jedynie słusznego powodu tej katastrofy lotniczej?

Ale od początku. Lot miał być klasyczny, bo urwał mi się jeden kabelek od gogli i nie miałem podglądu. Chciałem nakręcić jakiś filmik, ustawiłem na 60 FPS, żeby zwolnić jak nakręcę coś ciekawego, no i nakręciłem...
Przed startem wszystko dokładnie sprawdziłem i w MANUALu i w STAB i wszystko było OK, włączyłem kamerę i start!

Tak wyglądały ostatnie tysięczne sekundy żywota mini Talona:
Obrazek

I chwilę później:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jednak 118km/h to trochę za dużo na pionowe lądowanie nosem w ziemię. Na zdjęciach tego nie widać, ale mini Talon już do niczego się nie nadaje, cała pianka jest zmasakrowana, no poza ogonem i skrzydłami. Sklejkowe elementy rozsypały się w drzazgi, pręty węglowe połamane, rura węglowa łącząca skrzydła złamana, półka z autopilotem wyrwana, a Action Cam cały w trawie :).

Filmik:
Pozdrawiam,
Maciek
radeko
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 22 lut 2016, 03:08

Re: Mini Talon- mój wybór na kompaktową platformę FPV

Post autor: radeko »

Najpopularniejszy obecnie silnik do Talona Mini to
Sunnysky 2216 1250kv + smigło 8x4 APC +6600 mAh 4S
na takim zestawie ktoś zrobił 52KM



Inny użytkownik Talona mini twierdzi ,że na najlepsza platforma którą używał, a ma też:

Talona Dużego
Phantoma FX-61
Skyhuntera
Bixlera 2
Bixlera 1.1
Teksumo

ODPOWIEDZ