SkyWalker by Cobra

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Artu

Post autor: Artu »

Piotrowy pisze:
Mateusz pisze:Zapewne tak jak stosuję się w większych akrobatach :)
To jest wersja bezpieczna. Jak ci padnie serwo na sw- spadasz, przy dwóch masz duże szanse wylądować :roll:
Wszystko będzie 'ok, jak padnie i się nie zablokuje (co jest częstym następstwem uszkodzenia serwa)... Na zablokowane serwo, drugie nic nie pomoże.
No chyba, że "podzieli" się SW na dwie części (dwie połówki) :mrgreen:
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

Artu pisze:No chyba, że "podzieli" się SW na dwie części (dwie połówki)
Bo tak się właśnie robi . I na tym cały pic polega :-P
Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 15:50
Lokalizacja: Gdynia - Warszawa

Post autor: Kuba »

Jedyne ryzyko to awaria serwa w skrajnej pozycji ale nawet w takim wypadku będzie można jakkolwiek kontrolować ten model i wybrać miejsce przyziemienia. Docelowo chcę też rozwiązać problem ewentualnego zwarcia w instalacji ale to dłuższy temat
Pozdrawiam
Kuba
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Wszyscy budują nowe platformy, a ja ciągle latam tą samą "krową" :roll:
Do tego trochę wstyd, ale dopiero tydzień temu rozpocząłem sezon 2014. Żaden tam nie wiadomo jaki lot - po prostu odkurzenie sprzętu i rzut oka na "stare śmieci":

________________
Cobra
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

oj-tam oj-tam, też bym chciał mieć 3 letnią platformę i to jeszcze na chodzie ;-)
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

pbrys pisze:oj-tam oj-tam, też bym chciał mieć 3 letnią platformę i to jeszcze na chodzie ;-)
Cobra po prostu lata i nie psuje :-P
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Prawda (smutna) jest taka, że (za) mało lata, a i dzwonek ostatnio nie przydarzył się jakoś :-P ... ale obiecuję, że się poprawię.

Jakoś tak ostatnio mam, że opatrzyły mi się moje tradycyjne miejsca i pooglądałbym z góry coś nowego. A okazje jakoś nie trafiają się.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

W ostatni weekend marca polataliśmy trochę ze Zbyszkiem nad Wisłą na wysokości Konstancina (tuż za obszarem TMA). Tak jak wcześniej pisałem, bardzo lubię odkrywać nowe miejsca, a do tego lubię wodę (oglądaną z góry też).
Niestety karta z nagrywarki w bazie poległa :evil: i ostał się tylko materiał z breloczka.

________________
Cobra
tombrzus
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 28 mar 2010, 22:00
Lokalizacja: Nowa Iwiczna

odkurzanie staroci i wilanowskie pola

Post autor: tombrzus »

cobra pisze:Wszyscy budują nowe platformy, a ja ciągle latam tą samą "krową" :roll:
Do tego trochę wstyd, ale dopiero tydzień temu rozpocząłem sezon 2014. Żaden tam nie wiadomo jaki lot - po prostu odkurzenie sprzętu i rzut oka na "stare śmieci":

Fajne, znajome widoczki!

z przyjemnością popatrzyłem.

Tomek
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Pierwszy raz polatałem nad Narwią. Nie byłem działce już kilka lat i wreszcie znalazłem czas polatać.
Niestety lot był krótki, bo burza była już nade mną. Zdążyłem się spakować i lunęło.



JAK TAM JEST CZYSTO W ETERZE!
________________
Cobra
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Skywalker dostał nowego Autopilota, ze wszystkimi bajerami typu tryb Hold, krążenie nad punktem itp. Przy okazji przebudowałem instalację pokładową: antena video poszła na ogon (była na centropłacie), całe okablowanie nowe. Było to już zmęczone - latało czwarty sezon.
W niedzielę oblatałem nową konfigurację.



Przy okazji przeprosiłem się ze starą nagrywarką Manta HDD2000. Przynajmniej nie zawiesza się, jak inne niewypały, które posiadam.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

No to wszedłeś na wyższy poziom wtajemniczenia ;-)

Coś masz z kalibracją napięciem pakietu napędowego :roll: Poniżej 10,5V przy 3S, to na granicy bezpieczeństwa.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Nie przesadzaj z tym wtajemniczeniem. Poprzedni autopilot (z oddzielnym IMU) w podstawowej funkcjonalności działał tak samo. Zaczynał już jednak zostawać w tyle pod względem "bajerów" i kompatybilności z nowym OSD.
Co do wskazań napięcia, to są prawidłowe. To jest taki g...ny pakiet :-P

P.S.
Niby jestem już od dawna obeznany z systemem Zbiga, a w niedzielę zapomniałem o zapisaniu trymerów. Pierwsze włączenie trybu Auto nastąpiło na wysokości koło 20 m i było ciekawie - zrobiło mi się gorąco :mrgreen:
________________
Cobra
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Dokończyłem zaległy filmik z majowego, wieczornego lotu w okolicy Janowca i Kazimierza.

________________
Cobra
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Parę dni temu latałem tuż przed burzą:

________________
Cobra
ODPOWIEDZ