Drewniak 3,0m

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: szoja »

Biały kadłub świeci z daleka, natomiast czerwone skrzydła były niewidoczne. Przyszły płat przydało by się biały wykonać, moze ten jeszcze, keson chociaż. Gdyby wpadł w drzewa to właśnie skrzydła były by widoczne z góry, gałezie by je złapały.

Głowa do góry :)
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: marbalon »

Mam nadzieje że więcej takich przygód nie będzie! Nie mogę naciągać szczęścia. Proteza z mocowaniem silnika już się drukuje, wklejam na nowo elementy które poleciały do przodu. Jak bym miał regiel i trochę więcej czasu to by dzisiaj poleciał... ale na spokojnie, bez pośpiechu się naprawi ;-)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: PiotrSz »

marbalon, śpiesz się powoli :-) Jak byśmy zabrali od razu Legwana to byśmy nie stracili tyle czasu i nie tylko ;-)
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: Bihtus »

marbalon pisze:No powinno, i komisja śledcza przeprowadzi badania aby złapać sytuację.
Czekam na wyniki śledztwa z niecierpliwością.... :)

A swoją drogą może się w końcu uda cos wyasnic bo podobne przypadki miałem z kolegą MorF i są opisane w innym wątku....
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
lypse
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2015, 13:12
Lokalizacja: Gdynia

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: lypse »

Też jestem ciekaw wyników prac komisji śledczej :)
Testowałem wczoraj poshold + althold na inavie 1.7.1 z ustawionym radius na 80m i działało idealnie, dla angle ustawione przechyły na max 60 stopni.
wiesiek_kr
Posty: 504
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: wiesiek_kr »

lypse pisze:poshold + althold na inavie 1.7.1 z ustawionym radius na 80m i działało idealnie,
a na jakim modelu? rozpiętość, wielkość?
Awatar użytkownika
lypse
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2015, 13:12
Lokalizacja: Gdynia

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: lypse »

wiesiek_kr pisze: a na jakim modelu? rozpiętość, wielkość?
Testowałem na mini draku (około metra rozpiętości). Latam na KFC32F3.
wiesiek_kr
Posty: 504
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: wiesiek_kr »

To na pewno inaczej będzie zachowywał się Twój model a inaczej szybowiec termiczny o rozpietości ponad 3 metry.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: marbalon »

No to na pewno zupełnie 2 różne rodzaje rodzaje skrzydlatych modeli ;-)

Tak czy siak w obu przypadkach powinno dobrze działać. Niestety pewnie bez logów się nie obędzie a w feralnym locie ich nie było :( Naprawa trwa i jak tylko pogoda i czas pozwoli to niebawem oblot i łapanie błędu.
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: Bihtus »

Ale kolega ma taki problem w Sky Serferze a ja wlasnie skadam też taki model i będę tam chciał wyłożyć KFC32F3_INAV i chcę uniknac takich niespodzianek :-)
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: marbalon »

Spoko, swoją drogą już po dywagacjach powstała poprawka i można będzie wymusić aby robił ósemki zamiast kółek, to znacznie pomaga samolotom w utrzymywaniu wysokości i pewnie problem by nie wystąpił, ale i tak będzie badany na starych wersjach. Nie mniej to jest przyczyna dlaczego lubię iNav - da się z autorami pogadać normalnie, zrobić poprawkę itp.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: marbalon »

Mały raport po naprawach itp....

Skrzydło udało się bez problemu rozbudować. Niestety konieczna była wymiana kilku serw które nie wypięły się z FC gdyż BEC w regulatorze po katastrofie dał im chyba popalić i umarły. Z uwagi na to że poprzedni regulator niby super bo Dualsky ale hamulec nie działał zgodnie z oczekiwaniami (spowalniał ale nie zatrzymywał śmigła) to kolejny zaryzykowałem jakiś sygnowany "ABC-RC". Hamulec działał bez problemu ale regulator nie wytrzymał pierwszego lotu. Po 80min latania stwierdził że nie będzie już kręcił silnikiem - wygląda jak by jedna faza nie działała.

Następny postanowiłem kupić doinwestowany i padło na takiego:
https://hobbyking.com/en_us/hobbywing-p ... tore=en_us

Póki co dla mnie ten regulator to rewelacja. Mnogośc ustawień (4 poziomy hamowania, regulowane napięcie BEC z drążków 5,6,7,8V do wyboru i wiele innych). Chodzi pięknie, gładko hamuje, nie grzeje się, jest mały i lekki - na razie ideał!

Polatałem sobie ostatnio nim ponad 4h na jednym pakiecie i ostatnie 2h prawie cały czas na silniku aby rozładować pakiet do końca, końcówkę jeszcze pidowałem itp. i nie zauważyłem nawet kiedy zgubiłem końcówkę skrzydła - 40cm, ale autopilot tak sobie radził że nawet się nie domyśliłem że go nie mam. Jak się okazało łądnik skrzydła i końcówki po katastrofie też lekko dostał i nie trzymał już tak dobrze końcówki.
A więc trzeba było się wziąć za robotę: plany, balsa, skalpel, i kawałek po kawałku powstały nowe 2 końcówki ciutek dłuższe i z mniejszym nachyleniem tak więc aktualnie drewniak ma 3,2m i czekam na oracover aby je ładnie okleić - mam nadzieje że powyginać.

Robota modelarska spodobała mi się baaaaardzo ;-)
Załączniki
IMG_20170723_154527_HDR.jpg
IMG_20170723_154527_HDR.jpg (654.51 KiB) Przejrzano 3143 razy
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: Bihtus »

Kawał pięknej roboty ... czekam na swoją modelarnię ale to dopiero na boże narodzenie i pozostaje mi mały blat w kuchni ... a tu nie mam na razie takich możliwości do budowy ... ech ta zazdrość :)
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
wiesiek_kr
Posty: 504
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: wiesiek_kr »

A zastrzałów dalej nie ma :)
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: marbalon »

Nie takie oklejanie straszne jak się naczytałem... ;-)
Załączniki
IMG_20170724_152202_HDR.jpg
IMG_20170724_152202_HDR.jpg (131.03 KiB) Przejrzano 3080 razy
ODPOWIEDZ