Drewniak 3,0m

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: Ben »

Verid pisze:
Ben pisze:Panowie bez przesady
Ahhh, a tak liczyłem na gromy oburzenia :mrgreen:
Obiecuje poprawę :->
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: marbalon »

Tak jedynie lekko w górę, ale to z premedytacją. Kąt kamery jest na tyle duży że dość nieba widać, jak dodać 15" które można zajrzeć w górę to już jest na moje oko całkiem sporo. Ale jak testowałem pantilt do płytkowej który machał aż w do pionu to jakoś rzadko z tego korzystałem. Fajne może jak z kimś się lata i byłby centralnie nad nami... Tylko jedno ale - w tej chwili jak by miał machać w większym zakresie to by się wysoki zrobił i dźwignia większa.
Ben pisze:Marcin, jest takie powiedzenie "przyzwyczajenie to druga natura człowieka".
Ale zgadzam się w 100%, ba ja to w życiu mam tak że jak jade z nawigacją przez pół Polski i ktoś mi się pyta którędy jechałem to totalnie mam wymazaną trasę, kilka miejscowości dużych może zapamiętam. A co do rozglądania się w modelu to bardziej chciałem w ramach podnoszenia umiejętności, aby w razie "W" jak zawiedzie GPS, albo co innego, abym jakieś punkty zaczepienia znał, teren rozpoznawał...
4V3 JA
Posty: 130
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 09:11

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: 4V3 JA »

Przepraszam za lekki OT. Marcinie, pojawisz się w Konarzynach na zlocie ze swoim szybolem?
Pozdrawiam, Antoni.
Turnigy 9X+ eLeReS MOD
Quanum v2+ fox800 (partom800 z BG)
RIP Bixler 1.1 [*]
SkySurfer 1400 + Sony Superhad 600tvl + KFC32FTB v2 + GPS G9 z Glonass [w trakcie]
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: marbalon »

Obowiązkowo, i Wiesiek będzie... szyboli będzie coraz więcej...
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: Ben »

marbalon pisze:Obowiązkowo, i Wiesiek będzie... szyboli będzie coraz więcej...
QRCZE, już teraz ze swoim "Solius'em" czuję się jak Kopciuszek :-( Ale obiecuję że się poprawię ;-)
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: Verid »

marbalon pisze:Obowiązkowo, i Wiesiek będzie... szyboli będzie coraz więcej...
Zaczynam mieć mord w oczach....
Ten wredny...
4V3 JA
Posty: 130
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 09:11

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: 4V3 JA »

Ja się ze swoim ss1400 ze wstydu spalę :oops:
Pozdrawiam, Antoni.
Turnigy 9X+ eLeReS MOD
Quanum v2+ fox800 (partom800 z BG)
RIP Bixler 1.1 [*]
SkySurfer 1400 + Sony Superhad 600tvl + KFC32FTB v2 + GPS G9 z Glonass [w trakcie]
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: marbalon »

Phi, ja zabieram Z84 też, więc nie przesadzajcie! Liczy się spotkanie!
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: Verid »

4V3 JA pisze:Ja się ze swoim ss1400 ze wstydu spalę :oops:
Daj spokój, klony ES'a bardzo fajnie szybują jak nie przesadzisz z wagą. W zeszłym roku była godzina bez 6 minut. W tym roku zamierzam przekroczyć 1h i to udokumentować żeby było co wpisać w temat z rekordami.
Ten wredny...
4V3 JA
Posty: 130
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 09:11

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: 4V3 JA »

Z 3mAh na pokładzie, zasilające fc, kamerę i nadajnik fpv 800mW to musiałbym przez większość czasu w termice latać, żeby taki czas wykręcić, a doświadczenia w takim lataniu nie posiadam. Dobra, end offtopic
Pozdrawiam, Antoni.
Turnigy 9X+ eLeReS MOD
Quanum v2+ fox800 (partom800 z BG)
RIP Bixler 1.1 [*]
SkySurfer 1400 + Sony Superhad 600tvl + KFC32FTB v2 + GPS G9 z Glonass [w trakcie]
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: Verid »

4V3 JA pisze: musiałbym przez większość czasu w termice latać, żeby taki czas wykręcić
O tym właśnie mowa. Vario na OSD to podstawa a to jak widzę z podpisu masz, reszta to kwestia pogody i odrobiny szczęścia... :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: marekj »

A ja miałem nadzieję przywlec swój duży "drewniak", który miał oblot w ubiegłym roku w Konarzynach oraz uroczyście przekroczyć 10000 km nalotu Sky Surferem. Niestety, plany wzięły w łeb i najpewniej w tym roku nie dam rady przyjechać :-(.

Marcin, gratuluję dobrego wyboru. "Będziesz Pan zadowolony z tego modelu" :-D . Wkroczyłeś w prawdziwe modelarstwo :-D.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: marbalon »

No to dzisiaj korzystając z pięknych okoliczności przyrody itp. zabrałem 3 modele na pole w celu finalnego "wypidowania", na oczele oczywiście z Drewniakiem z nową baterią 3P4S LiOn (jakieś 10Ah) oraz pantiltem. Pogoda wymarzona jeżeli chodzi o termikę. Taki amator jak ja 2 razy się wykręcił z 200-300m na 1200m bez problemu. Polatałem ponad 2h i ledwo 1/3 baterii wylatałem ;-)

Spotkałem boćki w kominie - chyba ze 4-5 naraz, pokręciłem się po okolicy, pomachałem pantiltem z headtrackera i cały czas z utęsknieniem czekam na link 1.2, dzisiaj było komicznie bo miałem antenę kierunkową w goglach i jak byłem daleko od siebie to za bardzo głową nie mogłem machać bo gubiłem wizję ;)

Tak czy siak wrzucam tutuaj kilka fragmentów z tych testów, sam oceńcie jak działa pantilt i model - ja jestem zadowolony ;-)

Zaś wrzucę jeszcze fragment z bocianami... ładuje się.



Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: Plotek »

Juz widziałem bociany na yt :) Super widok! Mam runcam 2 na półce do której się przymierzam x czasu... Ale mnie cholernie zmobilizowales do zamontowania jej na moim szybolku.
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Drewniak 3,0m

Post autor: marbalon »

Są i bociany...
ODPOWIEDZ