Platforma Bali'ego rc!

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Balirc »

Piękny CARTOON :mrgreen: Ja mam wersję mobilna opartą o brodę. hihih
my o nos wersja profesional
Nie stet nie mamy nagrywajki live
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Poszukaj v-mate czasem można tanio dostać. Jako czarna skrzynka z lotu jest oki.
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Balirc »

Właśnie czegoś poszukujemy ale na razie nie wiemy czego szukać.
Wszystko opiera się na cenie.
Dzisiaj właśnie loty nas kosztowały ok. 60 zł (śmigło i kołpak odleciały w siną dal)
Przy czarenej skrzynce łatwiej by było znaleźć
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Śmigło dajcie składane. Stałe zaraz sie połamie.
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Eco czytaj, przecież pisał Barlic że to wersja zastępcza, bo śmigło poleciało w siną dal :-P

a Macgajwer zadziałał :mrgreen: i latali dalej
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

No tak... grunt to czytać ze zrozumieniem :roll:
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

A ja mam pytanie czy nadajnik video przy satelicie RC albo satelita przy nadajniku tak blisko się nie zakłócają :?:
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Tak potrafią zakłócać Przemas jest tego dowodem
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Balirc »

Filmik naszej pseudo-nagrywajki :

Mamy do dyspozycji kamerę canon XM-2 i prawdopodobnie da się uaktywnić wejście analogowe jako av-in ale nie wiemy jak. Może ktoś z was wie, albo znajdzie jak to zrobić.

Edit:
marcin.gala pisze:A ja mam pytanie czy nadajnik video przy satelicie RC albo satelita przy nadajniku tak blisko się nie zakłócają :?:
W celu oddalenia satelity kabelki zostały już zamówione w HC
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Balirc pisze: Mamy do dyspozycji kamerę canon XM-2 i prawdopodobnie da się uaktywnić wejście analogowe jako av-in ale nie wiemy jak. Może ktoś z was wie, albo znajdzie jak to zrobić.
Europejskie wersje kamer sa pozbawione wejsc video (i DV) ze wzgledu na clo (poniewaz wtedy klasyfikowane byloby jako magnetowidy).
Kiedys istniala mozliwosc zmiany ustawien w firmware (w kamerach sony na pewno), ale z tego co mi wiadomo...nie praktykuje sie juz takich rozwiazan....tym bardziej, ze ponoc w wiekszosci przypadkow roznice wystepuja juz w hardware'rze.
Sam szukalem po servisach (sony) i zaden nie chcial mi zrobic takiej modyfikacji :(
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Balirc pisze: Mamy do dyspozycji kamerę canon XM-2 i prawdopodobnie da się uaktywnić wejście analogowe jako av-in ale nie wiemy jak. Może ktoś z was wie, albo znajdzie jak to zrobić.
ja wiem ale nie powiem ;-)
żartowałem, dwie sprawy:
1) musicie mieć kabel minijack 4-ro polowy a z drugiej strony chinche (audio L i R oraz Video)
być może, chociaż to dopiero jak się nie da, miejmy nadzieję że nie, kabel s-video i przejściówka, niestety droga cinch (PAL) --> s-video...na razie spróbujcie wbrew instrukcji połączyć wszystko po cinchach, bez używania kabla s-video
2) ustawić w menu VCR pozycję AV--> DV OUT na pozycję ON

teraz latać i nagrywać w najlepszym możliwym formacie jakim jest dla nas miniDV :mrgreen:

hint: żeby nie było że jestem taki mądrala to sprawdziłem to tutaj na stronach 99 do 102 :lol: poza tym w każdym canonie jest tak samo, ja mam ubogiego krewniaka - parę lat temu miałem chrapke na XM2 jak się pojawiła ale wyszło że moja droga zawodowa poszła w trochę większe sprzęty :lol: i odpuściłem...może kupię sobie kiedyś prywatnie jak znajdę powystawowego leżaka magazynowego...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

mifau pisze: Europejskie wersje kamer sa pozbawione wejsc video (i DV) ze wzgledu na clo (poniewaz wtedy klasyfikowane byloby jako magnetowidy).
nie zgadzam się wysoki sądzie :lol: ja mam europejską wersję canon MV 750i, szukałem i kupiłem ją właśnie tylko pod kątem możliwości analog in bo miałem wówczas do przewalenia całe domowe archiwum z vhs'a i Hi8... kupiona była u legalnego sprzedawcy, na f-re i z gwarancją Canon Polska więc nie był to żaden wyjątkowy, pojedyńczy przypadek jednorazowego przemytu.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Rurek pisze:nie zgadzam się wysoki sądzie :lol: ja mam europejską wersję canon MV 750i, szukałem i kupiłem ją właśnie tylko pod kątem możliwości analog in bo miałem wówczas do przewalenia całe domowe archiwum z vhs'a i Hi8... kupiona była u legalnego sprzedawcy, na f-re i z gwarancją Canon Polska więc nie był to żaden wyjątkowy, pojedyńczy przypadek jednorazowego przemytu.
Oczywiscie, ze sprzedaje sie u nas wersje z AV IN (a czy ja mowilem, ze nie?).
Sa jednak odpowiednio drozsze.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

oczywiście że masz rację co do kamer konsumenckich (wszystkie MV-ki i niżej), natomiast kamerki pro-sumenckie , wtedy XM1, XM2 oraz najdroższa XL1 ze względu na swoją cenę miały zawsze w standardzie anal in :-D mówimy tu o kwotach od 7tys zł (XM1) do 15tys zł za XL1, w roku 2005....
Tak więc w wątku o kamerze XM2 z wyższej, duuużo wyższej półki starajmy się nie wprowadzać zamieszania :lol: bo analog in w XM2 jest, był i będzie...chyba żeby nie :-) najlepiej jak Balirc sprawdzi tę opcję w menu i wszystko będzie jasne...opis kabla dałem kiedyś w wątku L.I.S.a
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Balirc »

Próbowałem zgnębić temat i nic mi nie wychodziło.
Jako że wcześniej niewiele miałem wspólnego z filmowaniem i kamerami to
we wcześniejszym poście pomyliłem symbol kamery jest to xm1 a nie jak pisałem xm2(trochę podobne do siebie).
I teraz pytanie do Rurka czy xm1 też powinna mieć analogowe av in dodam że menu w niema żadnego wyboru.
Nie sprawdzałem jeszcze S-video.

Tata Balirc
ODPOWIEDZ