Pierwszy Skywalker 1900

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pepis85
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 19 cze 2011, 13:12
Lokalizacja: Studzionka

Post autor: pepis85 »

Ciąg dalszy moich prac. Kabinka dostała pantilt i kamerkę. Oraz dokończona pierwsza moja baza. Mam pytanko do Was. Czy nadajnik AV ukryć też w tej kabince, bo miejsca jest dość na dolnej półce? Planowałem nadajnik wyjąć z obudowy dać w koszulkę, a z boku kabinki wywiercić otwór na wtyczkę SMA, którą przewodem połączę z nadajnikiem. Antena z eleresa, którego jeszcze niestety nie nabyłem poszłaby na ogon. Nie wiem czy przód nie będzie za ciężki, czy może tak być?. Pozdrawiam. P.S fotki :-)
http://www.fotosik.pl/u/piotr5891/album ... 6/1?show=2
Awatar użytkownika
JaNoT
Posty: 340
Rejestracja: wtorek 30 sie 2011, 13:49
Lokalizacja: Żory

Post autor: JaNoT »

pepis85 pisze:Ciąg dalszy moich prac. Kabinka dostała pantilt i kamerkę. Oraz dokończona pierwsza moja baza. Mam pytanko do Was. Czy nadajnik AV ukryć też w tej kabince, bo miejsca jest dość na dolnej półce? Planowałem nadajnik wyjąć z obudowy dać w koszulkę, a z boku kabinki wywiercić otwór na wtyczkę SMA, którą przewodem połączę z nadajnikiem. Antena z eleresa, którego jeszcze niestety nie nabyłem poszłaby na ogon. Nie wiem czy przód nie będzie za ciężki, czy może tak być?. Pozdrawiam. P.S fotki :-)
http://www.fotosik.pl/u/piotr5891/album ... 6/1?show=2
Nadajnik AV wywal z oryginalnej obudowy i zamontuj go tak aby miał dobre chłodzenie.
Staraj się nie montować dodatkowych wtyków sma z tego względu że to nie potrzebne straty.

A i nadajniczek może być zamontowany na kabince,musisz tylko sprawdzić czy nie gryzie się z resztą elektroniki.

Pozdrawiam
Futaba 6j,Turnigy 9x,eleres,AV 200mw 5,8,tri,KFC v2,OSD,Hexa,H-quad,skrzydełka,naza v2,fox 800
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pepis85
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 19 cze 2011, 13:12
Lokalizacja: Studzionka

Post autor: pepis85 »

Witam, chciałem przedstawić obecną konfigurację co by nie było, że stoję w miejscu :-).
http://www.fotosik.pl/u/piotr5891/album/1655162
Ostatnio zmieniony piątek 01 sie 2014, 09:39 przez pepis85, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Popraw link :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
pepis85
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 19 cze 2011, 13:12
Lokalizacja: Studzionka

Post autor: pepis85 »

Poprawiony :-). Nie udałoby się go tak szybko ulotnić tzn. lot FPV gdyby nie kolega JaNoT, z którym w ostatnia sobotę siedzieliśmy u mnie 4 godz. na nagrzanym strychu do ponad 30 stopni :-). Ale potem dziewiczy lot FPV jeden za drugim :-). Eleres na razie w luku pod skrzydłami, bo PPM Dekoder nie działa i serwa bezpośrednio do eleresa wchodzą, widać antenkę między skrzydłami. Za około 2 tyg. kończę tracker żeby już nie trza żony używać jako trackera :-)
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

pepis85 pisze:Ale potem dziewiczy lot FPV jeden za drugim
Chyba jakaś oszukana ta dziewica :mrgreen: :mrgreen:
Gratulacje ulotnienia.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
pepis85
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 19 cze 2011, 13:12
Lokalizacja: Studzionka

Post autor: pepis85 »

Tzn. latałem wcześniej klasycznie, ale FPV pierwszy raz i JaNoT leciał pierwszy a ja za nim :-). O to mi chodziło :-). Dzięki. ale przeżycie miałem w niedziele jak śmigałem sam i nagle Turnigy9x mi się zawiesiło w momencie trymowania lotek. Nie wiem czemu, ale szybki OFF i ON i odzyskałem kontrolę. Tata patrzył na model i się mnie pyta czemu lecę pionowo w dół :-). Było groźnie nie powiem, szczęście że byłem wysoko :-).
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

pepis85 pisze:Turnigy9x mi się zawiesiło w momencie trymowania lotek.
a nie miałeś czasem nowszego softu? Bo wygląda to podobnie:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=301669#301669
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
pepis85
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 19 cze 2011, 13:12
Lokalizacja: Studzionka

Post autor: pepis85 »

Szczerze nie pamiętam jaki mam soft. Wgrywałem go jakiś rok temu ER9X. I od tamtego czasu nie działa mi trymer z gazu w dół. Do góry idzie, ale nie wraca. Nie przeszkadzało mi to i tak latałem. Muszę wgrać jeszcze raz tylko nie czytałem jeszcze o tym co teraz jest najlepsze do Turnigy 9x.

EDIT - scalenie

Teraz sprawdziłem soft mam taki:

SVN: er9x-r708
Vers: V1.5501-erez
Date: 11.02.2012

Jaki wgrać żeby było bez problemów w czasie trymowania i wogóle?

EDIT - scalenie

Próbowałem wgrać nowszy soft, tylko cosik mi się pokiełbasiło i teraz brak czegokolwiek na wyświetlaczu+brak komunikacji z Atmegą128? Wcześniej miałem napis EEprom Error pasek postępu chwilę szedł i umarło. Atmega do wymiany? Kombinuję i nic nie idzie. Programator AVR Usbasp+Windows 7. Brak pomysłów ? Programator nie widzi proca. Jakieś sugestie? Czy wymieniać już proc?
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Post autor: Dexx »

Mogleś przypadkiem zmienić fusebity na zewnetrzny generator sygnału zegarowego. Możliwe jest za pare groszy cos takiego zlożyć:
generatorek

Lub tak jak piszesz poprostu zmienić procka.
W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
Awatar użytkownika
pepis85
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 19 cze 2011, 13:12
Lokalizacja: Studzionka

Post autor: pepis85 »

Następna zagadka. Nowy proc atmega128, soft się wgrywa bez problemu, a apka i tak się nie włącza? Nic na wyświetlaczu tylko podświetlenie. Zero piszczenia. Nie mam pojęcia jak ją ożywić. Zły soft? Brałem go stąd https://code.google.com/p/er9x/ Latest Binaries.
Dodam, że procka idzie zaprogramować dopiero po wylutowaniu kondensatorów od masy z MISO,MOSI i SCK. Jak są to nic nie wgrywa, a bez nich dopiero sygnał na oscyloskopie jest dobry. Programuję za pomocą STK500 V2 w AVR Studio.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4655
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

A jak to się ma do tematu wątku?
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
pepis85
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 19 cze 2011, 13:12
Lokalizacja: Studzionka

Post autor: pepis85 »

Nie zakładałem nowego tematu, bo liczyłem na szybką pomoc. Nikt nie miał takiego problemu? Jestem uziemiony, a za tydzień urlop.
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Post autor: Dexx »

Spróbuj testowo wgrać openTX http://www.open-tx.org/
Sciągnij Open-TX companion i zobacz czy coś się wyświetli.
Nie pamiętam czy podświetlenie jest z 12 czy z 5V ale sprawdź też stabilizator 5v na płytce bo może do programowania zasilasz się z programatora a faktycznie 5V padło.
W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
Awatar użytkownika
pepis85
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 19 cze 2011, 13:12
Lokalizacja: Studzionka

Post autor: pepis85 »

Dziś po drugim locie i po wylądowaniu w dość dużej trawie i gwałtownym wyhamowaniu modelu przestało działać serwo z pantilta. Gdy lekko dam potencjometr np. w prawo to serwo jedzie samo non stop i do tego zwiększył się zakres tak jakby chciało zrobić pełny obrót. Idzie to naprawić ?


EDIT - scalenie

I jeszcze dzisiejsze testowanie KFC32. Test Position Hold. Jeszcze chyba zmniejszę kąt skrętu to może będzie to łagodniej robił .



Jeśli chodzi o wychodzący napis PH i nie działająca strzałka pokazująca dom to już sam nie wiem co z tym zrobić. Grunt, że PH i RTH działa :-).
ODPOWIEDZ