platforma zaana

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
zaan
Posty: 112
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:27
Lokalizacja: Kraków

platforma zaana

Post autor: zaan »

Witajcie
Poniżej przedstawie jak powstaje moje latadło . Nie jest to nic wyszukanego , ot kolejny ES ale może innym przyda się podgląd w to co zmajstrowałem i to co może koledzy podpowiedzą skrytykują zasugerują . Czemu ES? Nauczyłem się na tym latać i jest w necie spora biblioteka odnośnie jego przeróbek , z której skwapliwie skorzystałem i co innym polecam.
Ostatnio za przyczyną Chola i dzięki niemu (wielkie dzięki raz jeszcze) zaopatrzyłem się w to: http://cgi.ebay.pl/15CH-700MW-Wireless- ... 4a9c58c9c1 . po wnikliwej analizie manuala :mrgreen:

Obrazek

Wyciągnąłem nadajnik z obudowy, która zapewniam wszystkich , przetrzyma chyba wybuch atomowy :shock:

Obrazek

i posklejałem kabinke:

Obrazek


Obrazek

Pan tilt to lego rulez by Verid

Obrazek

Antena też jest atomowa więc będe chciał zastosować taką jak ma Cholo u siebie .Raz zysk na wadze dwa na zasięgu.
Kamerka to http://napad.pl/katalog/index.php?akcja ... rodId=2241
Obracać tym będzie jedno serwo Tower Pro MG 90S . Zresztą one zostaną też wykorzystane do obsługi awioniki . Upraszczając konstrukcje założyłem tylko lotki oraz wysokość .Ster wysokości będzie napędzany bezpośrednio z Serwa umieszczonego w ogonie

Obrazek

A same stery usztywniłem węglem

Obrazek

Skrzydła to będzie raczej w wersji long czyli Easy Glider .Medium i short też osiągalna. Że w poprzednim ES’ie doprowadzało mnie do lekkiej irytacji rozsuwanie rzeczonych więc zastosowałem taki patent :

Obrazek

I jest spokój ,jest to nie jako broń obusieczna bo usztywnia znacznie ten rejon kadłuba ale jaki komfort .A właśnie usztywnienia wzmocnienia : standartowo rurka w ogonie dwa pręty węglowe w miejscach Bowdenów i kabina wzmocniona 3mm balsą na CA

Obrazek

Lądowanie będzie na brzuchu więc nieśmiertelna taśma . Powyżej widać jak wyrzeźbiłem luk .Schowa się tam aparatura i jeden z pakietów zależnie od wywarzenia . Aparatura , no mam jeszcze DX6i ale jak wiecie chce ją sprzedać a w to miejsce zakupić tą
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... x_(Mode_2)
c.d.n
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

zaan pisze:Aparatura , no mam jeszcze DX6i ale jak wiecie chce ją sprzedać a w to miejsce zakupić tą
http://www.hobbycity.com/...x_&_Rx_(Mode_2)
c.d.n
Jezu, Boże broń, whyyyy??!!
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Wojtas ma racje. 4 kanałowe radio :?: :!: Za mało. Minimum 6 jeśli chcesz mieć PanTilt.
A poza tym ja na twoim miejscu dołożył bym 300zł do tych pieniedzy co weźmiesz za DX6i i kupił 9CP.
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

Myślałem o tym co z powodzeniem sam używam :)

Tylko ja mam moduł ASSANa

http://www.allegro.pl/item935679464_tur ... _4ghz.html
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Hmmm, zamiana DX6 na tego chińczyka to dziwne posunięcie, ale jak musisz... to weź lepiej wersję 6CH. Przynajmniej ma mixery, subtrimy, programy do heli, i jest programowalna. Mając prymitywnego palmtopa jesteś w stanie ją zaprogramować nawet na polu. No i plusem jest 6 kanałów. Sam na razie taką mam, i nie narzekam.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
zaan
Posty: 112
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zaan »

spokojnie już widze :roll: , to nie ten link , oczywiście chodzi mi o wersje 6 kanałową :mrgreen: czemu ? to wyjaśnie popołudniu teraz ide po bułki na śniadanie i do roboty :-|
a w robocie nudy więc wprosiłem sie na kompa :mrgreen: czemu? Miś odpowiedział częściowo na pytane : "jestem zadowolony" , a oprócz tego większa moc więc i zasięg albo jeszcze większy zasięg http://www.wasserman.pl/index.php?produ ... rod_id=631 jak widzicie to poprostu kopia setu Chola ,kolejne czemu? rezultaty cytowanego same za siebie mówią ,sądze że sie wszyscy z tym zgodzą , nie mam laptopa i tu boje sie czy sobie ziazi nie zrobie Miś czy zdarzyło się Ci że aparatura zapomniała ustawień?
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Dlaczego 2,4GHz a nie niższa częstotliwości
2,4 też spadają zakłócone wiem bo miałem dx6i i nie raz spadłem a 3x w tym samym miejscu a może to jakiś trójkąt bermudzki u nas jest :)
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

kefir pisze:2,4 też spadają zakłócone wiem bo miałem dx6i i nie raz spadłem a 3x w tym samym miejscu a może to jakiś trójkąt bermudzki u nas jest :)
Nie spadają kochaniutki, oj nie :)
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Wojtass_nt pisze:
kefir pisze:2,4 też spadają zakłócone wiem bo miałem dx6i i nie raz spadłem a 3x w tym samym miejscu a może to jakiś trójkąt bermudzki u nas jest :)
Nie spadają kochaniutki, oj nie :)
Oj kochaniutki tak tak i za kazdym razem kiedy podeszłem dioda mrugała co oznacza że był wylogowany a odległość jakies 150m
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

kefir pisze:
Wojtass_nt pisze:
kefir pisze:2,4 też spadają zakłócone wiem bo miałem dx6i i nie raz spadłem a 3x w tym samym miejscu a może to jakiś trójkąt bermudzki u nas jest :)
Nie spadają kochaniutki, oj nie :)
Oj kochaniutki tak tak i za kazdym razem kiedy podeszłem dioda mrugała co oznacza że był wylogowany a odległość jakies 150m
To nie wina zakłóceń. 2.4 nie ma prawa sam się wylogować jeśli nie jest walnięty.
smootny

Post autor: smootny »

Wojtass_nt pisze:
kefir pisze:
Wojtass_nt pisze: Nie spadają kochaniutki, oj nie :)
Oj kochaniutki tak tak i za kazdym razem kiedy podeszłem dioda mrugała co oznacza że był wylogowany a odległość jakies 150m
To nie wina zakłóceń. 2.4 nie ma prawa sam się wylogować jeśli nie jest walnięty.
Ja tez się z tobą nie zgodzę, znajomi stracili już łącznie z 10 modeli.. dzięki 2,4Ghz.
Osobiście też na 2,4 Ghz kupiłem Aurorę 9 ale tylko i wyłącznie do testów.
Na niej nie puszczę bynajmniej z początku żadnego lepszego modelu.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Kochaniutcy... tak na prawde to nie ma systemu idealnego. Na pewno najbezpieczniejszy na dzien dzisiejszy system to futaba fasst 2.4ghz.

Wszelkie porownania, ile czego spadlo itd nie ma najmniejszego sensu. Zaloze sie ze na te 10 modeli straconych 8 bylo z winy modelarza, tylko jakos trzeba sie przed kolegami wytlumaczyc. Na 2.4 tez zdazaja sie awarie, w koncu to elektronika, zrobi sie zimny lut i kret bez wzgledu na system.

Jedno jest pewne, prywatnie nie znosze 35mhz i mozecie pisac co chcecie, i tak sie nie przekonam, najchetniej wyrzucilbym te 35 przez okno, lacznie z pcm'em :)

Niepotrzebnie zrobilismy tylko koledze OT w wątku o platformie.
Awatar użytkownika
zaan
Posty: 112
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zaan »

e tam OT , gadajcie , coś sie przynajmniej dzieje, w kupie rażniej . jeżeli mod sie nie wkurzy to mi nie przeszkadza .
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

diem pisze:futaba fasst 2.4ghz
tez mi sie tak wydaje.

zeby nie bylo nieporozumien. aparature HK kupilem bo byla najtansza i miala wzglednie dobre opinie. byla to moja pierwsza aparatura od 20 lat wiec praktycznie nie mialem zadnych wymagan poza mozliwoscia szybkiego startu.
imho jak na 30$ to wersja 6-kanalowa jest bardzo ok. jedyne wady jak dla mnie to analogowe trymery i slaba czulosc odbiornikow. zadnych problemow z nia nie mialem ale latalem zawsze sam.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

zaan pisze:nie mam laptopa i tu boje sie czy sobie ziazi nie zrobie Miś czy zdarzyło się Ci że aparatura zapomniała ustawień?
Nie, nigdy nie zgubiła. Ale polecam kupić jakiegoś przechodzonego palmtopa (ja mam Dell X5), a nawet oryginalnego Palmpilota z monochromatycznym wyświetlaczem (widziałem na alledrogo po 30-40zł) i wtedy nie ma już żadnego problemu żeby pójść polatać z dwoma czy więcej modelami na raz. Dodatkowy odbiornik to tylko $16 :-)
Co do wad, to tak samo jak pisał cholo wkurzają mnie analogowe trymery, reszta jest OK. Ja swoją HK-TR6 przerobiłem na 4 akumulatorki Ni-MH (oryginalnie jest 8) i dodałem beeper sygnalizujący rozładowanie aku. Na RCgroups jest potężny wątek o tych apkach.
ODPOWIEDZ