Coś ;) - czyli maszyna do FPV

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Wpisz:
Minimum: 166
Gain: -0.8333

Gain ma być z minusem !
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

jest lepiej, teraz od 20%-do 180% jest zakres, ale to wynika z bardzo pływającego RSSI, czy rezystor coś pomoże, czego to może być przyczyna?? O ile po włączeniu utrzymuje sie w miarę stałe, waha sie o 2-3 oczka to po wyłączeniu pływa o ok 30 oczka. Czy powodować to mogą urządzenia elektroniczne, np. komputer?? Rezystor chyba tutaj nic nie da??
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Na wyłączonym odbiornik zbiera wszystkie szumy. Musiałbyś odczytać wartość zera gdzieś z dala od zakłóceń, albo spróbować wpisać o jakieś 20 wiecej w minimum.
Pocyrkluj gainem, żeby było do 100% a nie do 180% (około -0.5 albo coś tędy).
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Nareszcie udało mi się to ustawić, dzieki miś, za naprowadzenie na właściwy trop ;) Zostają takie ustawienia:

Obrazek

Przy wyłączonej wskakuje na -2 czasami ale to zobaczę na dworze jak z tym będzie ;)

Mam jeszcze zastrzeżenia co do liczenia pobranego prądu z pakietu A/V, jakoś za szybko się to nalicza i jest nie adekwatne z rzeczywistością, jak znajdę chwilkę czasu to jutro wstawię jakiś filmik, krótko mówiąc po chwili nalicza już 1000 a tyle ma pojemność mojego pakietu, więc coś jest źle a nie wyczytałęm gdzie to się ustawia i czy da się :/
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

A masz czujnik prądu do pakietu, bo jak nie to licznik będzie leciał jak mu się podoba. ;-)
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

A no fakt, to muszę na razie wyłączyć.

:arrow: :arrow: EDIT:

No i mam taki problemik, byłem dzisiaj w sklepie i kopiłem sobie obiektyw 6mm (innych nie mieli, a sprzedawca powiedział, ze będę mógł wymienić jak sprowadzą), szczęśliwy wykręciłem stary obiektyw typu pinhole, nic na nim nie widać, kolory wyblaknięte i ma mniejszy kat niż ten 6m gdzieś o połowę ;) Pierwsze testy pozytywne, kolorki fajne, widać trochę więcej ale pojawił się problem tego typu, że aby ostrość była odpowiednia obiektyw musi znajdować sie przed kamerą:/ Wygląda to mniej więcej tak, ze jak przykładam obiektyw do kamery to ostrość jest ładna, ale jak już trochę wkręcę to widać tylko kolorową plamę :/ Czy na 3,6 lub 2,8 będzie normalnie czy też takie jaja wyjdą??
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Zauwazylem, że im szerszy obiektyw tym głębiej się go wkręca :) 2.5 by złapać ostrość musialem dokrecic niemal do końca.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

jaja wyjdą??
jaja na pewno nie wyjdą :D

Możesz zrobić przejściówkę aby połączyć obiektyw do kamery ;)
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

dzisiaj kolejne loty, zrobiłem 750m na wysokości ok 100m, myślę, że jak na 3 lot FPV całkiem nieźle, . Wskaźnik RSSI pokazywał 65-70% więc jeszcze sporo bym zaleciał ale bałem się o obraz.
Filmu nie będzie bo obraz to jedno wielkie szare mleko :D Mam obiektyw pinhole, ma pole widzenia z 30stopni, do tego kolory strasznie do bani, ogólnie gdyby nie OSD i strzałka do domu to bym nigdy nie wrócił bo nic nie było widać ;/ Jutro powinienem mieć nowy obiektyw więc będzie lepiej.

Kolejny aspekt to ucinanie danych z OSD, na laptopie wygląda to tak, jakby ucinało kawałek obrazu z każdej strony, i to dość znaczny. Czy problem tkwi w ustawieniach laptopa czy OSD. Na OSD mam ustawiony PAL.
I to by było chyba na tyle

Pozdrawiam Daniel.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Kolejny aspekt to ucinanie danych z OSD, na laptopie wygląda to tak, jakby ucinało kawałek obrazu z każdej strony, i to dość znaczny. Czy problem tkwi w ustawieniach laptopa czy OSD. Na OSD mam ustawiony PAL.
Mam wrażenie że kamerka ci daje szerszy obraz niż grabber lub oprogramowanie jest w stanie przyjąć. Spróbuj poszukać w ustawieniach softu aspect ratio i popróbować z różnymi ustawieniami. Jeżeli się nie uda to zawsze możesz w OSD poprzesuwać sobie dane bliżej środka ekranu.
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

No i pękł pierwszy 1km oraz wszedłem na 400m wysokości, filmu nie ma bo zapomniałem kliknąć capture, co też doprowadziło do włączenia się wygaszacza w laptopie :roll: , jedna wielka panika :D ale dobra rada wujka Kwasia, zabierać ze sobą dodatkowy sprzęt do podglądu, szybkie przepięcie kabelka pod mały telewizorek uratowało mi du... ;P Zapewne na 1km sie nie skończy, więc filmik nagram następnym razem ;) Ze zmian jakie dokonałem w platformie to obiektyw 2,5mm, widać duuużo :D ale B&W, no nic z tym nie zrobię, chyba trefna ta moja sztuka ;(

To chyba tyle, pozdrawiam Daniel
ODPOWIEDZ