Cularis ze stajni Multiplexa

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Cularis ze stajni Multiplexa

Post autor: Zbig »

Wiele osób pyta mnie, jak upchałem w Cularisie całe wyposażenie FPV, razem z OSD/autopilotem od Pitlaba. Wszak powszechnie wiadomo, ze w kadłubie Cularisa (choć pękaty) miejsca nie za wiele.
Przy okazji którejś kolejnej kraksy postanowiłem więc trochę nad Cularisem popracować. A więc lutownica i ostry nóż w garść i zabrałem się do wybierania EPP ze środka kabiny. Dużo tego wydłubałem. Ale tak zostać nie mogło, bo ścianki stały się cienkie i delikatne. A więc w dloń kolejni przyjaciele modelarza, czyli cienkie płotno z tworzywa sztucznego i klej polimerowy "dragon", trochę rozcieńczony spirytusem.
Wcześniej jeszcze "wpusciłem" wzdłuż kadłuba pręty z włokna szklanego celem dodatkowego wzmocnienia. Zalaminowałem cały przód od zewnatrz i od wewnątrz, uzyskując pancerną skorupę i sporo miejsca. Zmiesciły się w środku: regulator (pionowo przy jednej ściance), kanapka OSD/AP, na tym klawiatura.
Obrazek
Kanapka w gąbce zabezpieczającej przed wibracjami. Za nimi wklejona sklejkowa wręga pod katem stanowiąca "wyrzutnię" dla pakietu, żeby nie maskarował elektroniki po crashu.
Pod skrzydło idą pakiety: 3S Lipo 5000mAh oraz wideo 3S 1000mAh.

Obrazek
Kamera jest na odejmowanej kabince, dla trwałości również zalaminowanej "dragonem" i "firanką".

GPS jest nad skrzydłem, potem na belce nadajnik AV i dalej DragonLink z anteną na stateczniku pionowym.

Obrazek
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Zbig Pytanie :
Czy masz w Cularisie czujnik prędkości wiatru EagleTree ?
Ja planuje założyć całość w skrzydło i kabelkiem podciągnąć do AP, złącza MPX'y.
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
Misiekmaster
Posty: 2
Rejestracja: środa 08 sie 2018, 15:52
Lokalizacja: Marki

Re: Cularis ze stajni Multiplexa

Post autor: Misiekmaster »

Zastanawiam się tak po prostu nie popełnić Cularisa z kanapką Pitlaba, ale w deczko bardziej zakręconym wydaniu - z ładowaniem pakietu od spodu.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Cularis ze stajni Multiplexa

Post autor: Kowal »

Temat z 14 kwie 2014 :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Cularis ze stajni Multiplexa

Post autor: krall »

Kowal pisze:Temat z 14 kwie 2014 :mrgreen:
oj tam - ale Cularis wciąż intrygujący i nieszablonowy do FPV :-)
Mój Cularis wciąż lotny, też z AP/OSD Zbiga. Przyzwoicie zbiera się na termice.

Co do pomysłu pakietu od spodu - czemu nie? - próbuj. Tylko uważaj żeby nie osłabić konstrukcji robiąc taki mod.
U mnie silnik waży chyba coś koło 120-140g i żeby wyważyć musiałem pakiet 5Ah/4S dać na maxa do tyłu (wydrążyłem głębiej otwór na pakiet) i jeszcze ze 20g na ogon. Serwa SW i SK również na ogonie.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
ODPOWIEDZ