Platforma by ECO400

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Platforma by ECO400

Post autor: ECO400 »

Witam.
Na początku może napiszę kilka słów o samym modelu, a później konkretnie o platformie.

Na początku wymiary modelu i gdzie go można kupić:
rozpiętość: 1.800 mm;
długość: 880 mm;
powierzchnia nośna: 29,7 dm2;
waga do lotu: 765 g (z pakietem 3s 2200mAh)

link do sklepu: POLSKA i ZAGRANICA

Teraz trochę zdjęć:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po wyjęciu modelu z pudła pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne, zresztą jak i kolejne ale o tym później. Model był dobrze zapakowany i nie został uszkodzony podczas transportu. Jakość wykonania modelu jak na RTF jest bardzo dobra. Złożenie modelu zajęło mi 3 godziny ze względu na brakujące mocowania, śrubki itp. które musiałem dorobić/obszukać szuflady. Gdyby wszystko było to model złożył bym w 15 minut.

OK teraz pora na zdjęcia z oblotu:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wrażenia... ten model lata prawie super ;-) mianowicie test to model z przeznaczeniem dla początkujących. Jedynie co mi nie za bardzo odpowiada to zbyt mała prędkość (lata jak EG) i kompletna porażka jeśli chodzi o akrobacje.
Plusy tego modelu to wydajny silnik oraz wznoszenie pod kątem ok. 60-70* (na pełnym gazie. Model lata powoli i dostojnie. Na niebie prezentuje się bardzo ładnie, powiedział bym że jak prawdziwy :-P .

więcej zdjęć modelu: http://picasaweb.google.com/Dawid.eco400/FOX#

CDN.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 01 lut 2010, 14:45 przez ECO400, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

ECO400 pisze:mianowicie test to model z przeznaczeniem dla początkujących.
Nie zgodzę się. Model bardzo łatwo wpada w korkociąg. Potrzeba dużo czasu żeby wyczuć prędkość do niskich zakrętów.
ECO400 pisze:silnik oraz wznoszenie pod kątem ok. 60-70*
Piszesz dokładnie to samo co w opisie na stronie Hype :]
Model wcale się tak nie wznosi. No chyba że z większym pakietem (mocniejszym, wydajniejszym) i przy sporym wietrze. Wtedy podskokami wznosi się nawet 80 stopni w górę.
Bez wiatru wznoszenie modelu to mordęga a szybowiec wysokiej klasy to nie jest.

Dla fanów FOXa dodam, że model nie jest nawet pół makietą słynnego akrobata. Ma za gruby kadłub (przypominający rybę), zbyt grube i prostokątne skrzydła sporo przedłużone względem skali. W tym wydaniu jest to jakieś 7cm za dużo na skrzydło.

Jeżeli coś mamy zaliczyć do plusów patrząc z punktu FPV to w kadłubie jest miejsce na całą elektrownię ze stacją meteorologiczną na cele i Bóg wie co jeszcze :mrgreen:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 01 lut 2010, 14:57 przez Wojtass_nt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Kilka słów o platformie.

Platforma po całkowitym wyposażeniu w osprzęt video i RC ostatecznie waży 1150g.
Do napędu służy silnik EMax o mocy 260W i ciągu 1100g na składanym śmigle węglowym 9x6. Oprócz tego w modelu znajduje się:
-6 serw HTX900
-regulator 30A
-śmigło Graupner CAM 9x6
-li-pol 3s1p 2300mAh

Wyposażenie RC-CAM:
-nadajnik 1,2GHz 800mW
-OSD Remzibi
-GPS
-kamera Panasonic 480L
-pakiet zasilający li-pol 800mAh
-Pan&Tilt 360* na serwach HTX900
-odkłucacze ferrytowe

Platforma spisuje się bardzo fajnie. Na pakiecie 3s 2200mAh można latać około 40min. Ma dobrą doskonałość lotu. Przy budowie platformy starałem się zachować jak najlepszą opływowość aerodynamiczną.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek 01 lut 2010, 15:30 przez ECO400, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Wojtass_nt pisze:Model wcale się tak nie wznosi. No chyba że z większym pakietem (mocniejszym, wydajniejszym) i przy sporym wietrze. Wtedy podskokami wznosi się nawet 80 stopni w górę.
Bez wiatru wznoszenie modelu to mordęga a szybowiec wysokiej klasy to nie jest.
Wojtas, zauważ że ja zastosowałem silnik o ponad 2x większej mocy i większy pakiet.
Wojtass_nt pisze:Nie zgodzę się. Model bardzo łatwo wpada w korkociąg. Potrzeba dużo czasu żeby wyczuć prędkość do niskich zakrętów.
po części masz racje no ale to już raczej kwestia umiejętności pilota.
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

ECO400 pisze:
Wojtass_nt pisze:Model wcale się tak nie wznosi. No chyba że z większym pakietem (mocniejszym, wydajniejszym) i przy sporym wietrze. Wtedy podskokami wznosi się nawet 80 stopni w górę.
Bez wiatru wznoszenie modelu to mordęga a szybowiec wysokiej klasy to nie jest.
Wojtas, zauważ że ja zastosowałem silnik o ponad 2x większej mocy i większy pakiet.
Wojtass_nt pisze:Nie zgodzę się. Model bardzo łatwo wpada w korkociąg. Potrzeba dużo czasu żeby wyczuć prędkość do niskich zakrętów.
po części masz racje no ale to już raczej kwestia umiejętności pilota.
Zauważam, że w 1szym poście opisałeś model w fabrycznej konfiguracji :)

Jeśli nie to warto na wstępie nadmienić że silnik wymieniłeś bo stockowy był za słaby.
I jeżeli niskie zakręty to kwestia umiejętności pilota to nie polecaj go początkującym :)

Ot taka mała rada jeżeli ktoś miałby później z tego tematu skorzystać i wzorować się na Twoim opisie :]
ODPOWIEDZ