Sky Cruiser 2400mm KIT

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Jakub_RC
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2011, 15:17
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów
Kontakt:

Post autor: Jakub_RC »

Witam,

Używam switch od FLYTRON-a, jest okej, chociaż minimalne zakłócenia wprowadza (wprowadza, nie generuje) - widać na obrazie mocniejsze szarpnięcia serw. Zamierzam zasilić go jednak z jakiegoś małego liniowca o mocy rzędu 50-100mA i z pakietu wideo, do tego dławik na kabel sterujący, problem na bank zniknie.

Mam ten z HK, który wymienił mknet i zgadzam się z Alexem. Ten przełącznik to horror, on sam z siebie generuje zakłócenia.

Jeśli potrzebujemy przełącznika na 3 kamery to całkiem niezły jest ten z BEVRC oczywiście też trzeba go odkłócić :-)
Pozdrawiam,
Jakub
modelepodwodne.pl plus zabawy FPV.
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

u mnie ten z BEV nie gadał z kamerką PIXIM
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=217572 ... ht=#217572
Marcin_ka
Posty: 93
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2012, 13:18
Lokalizacja: Kalety

Post autor: Marcin_ka »

jak wam to lata? bo u mnie przy 3300g cos te skrzydla chca brawo bic, ten wypelniacz czarny weglowy jest cos za malutki i niedochodzi do konca skrzydel moze jakies oklejenie cos by pomoglo? albo inny pret?
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Byczek »

rozważam kupno tego modelu jako swego drona :mrgreen: jest w nim wiele więcej miejsca niż w becie 1400
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
JaNoT
Posty: 340
Rejestracja: wtorek 30 sie 2011, 13:49
Lokalizacja: Żory

Post autor: JaNoT »

Ta twoja beta zmieści się do środka sky cruiser'a :lol: :mrgreen:

A tak na serio to zobacz i sam sobie odpowiedz na pytanie klik
Futaba 6j,Turnigy 9x,eleres,AV 200mw 5,8,tri,KFC v2,OSD,Hexa,H-quad,skrzydełka,naza v2,fox 800
Pozdrawiam
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Byczek »

JaNoT pisze:Ta twoja beta zmieści się do środka sky cruiser'a :lol: :mrgreen:

A tak na serio to zobacz i sam sobie odpowiedz na pytanie klik

Pod FPV trzeba wymieniać silnik w skycrusierze?
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
JaNoT
Posty: 340
Rejestracja: wtorek 30 sie 2011, 13:49
Lokalizacja: Żory

Post autor: JaNoT »

Byczek pisze:
JaNoT pisze:Ta twoja beta zmieści się do środka sky cruiser'a :lol: :mrgreen:

A tak na serio to zobacz i sam sobie odpowiedz na pytanie klik

Pod FPV trzeba wymieniać silnik w skycrusierze?
No proszę Cie...przeczytaj te 5 stron wątku który ci podlinkowałem i gwarantuje Ci że gdy to zrobisz to już będziesz wiedzieć.
Futaba 6j,Turnigy 9x,eleres,AV 200mw 5,8,tri,KFC v2,OSD,Hexa,H-quad,skrzydełka,naza v2,fox 800
Pozdrawiam
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Byczek »

JaNoT pisze:
Byczek pisze:
JaNoT pisze:Ta twoja beta zmieści się do środka sky cruiser'a :lol: :mrgreen:

A tak na serio to zobacz i sam sobie odpowiedz na pytanie klik

Pod FPV trzeba wymieniać silnik w skycrusierze?
No proszę Cie...przeczytaj te 5 stron wątku który ci podlinkowałem i gwarantuje Ci że gdy to zrobisz to już będziesz wiedzieć.
wiem że przeczytać 5 stron, ale wydaje mi się że powinna być z tego wątku jakieś zakończenie, tzn. zebranie wszystkich danych i opisanie w jednym poście "how to" a tak to jest wsjo porozbijane.
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Boe
Posty: 208
Rejestracja: środa 26 gru 2012, 23:58
Lokalizacja: Pułtusk

Post autor: Boe »

Byczek, bierz silnik jaki jest w tym wątku i będziesz pan zadowolony.
I tak to jest.
Awatar użytkownika
Jakub_RC
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2011, 15:17
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów
Kontakt:

Post autor: Jakub_RC »

Byczek pisze: Pod FPV trzeba wymieniać silnik w skycrusierze?
Wnioskuje, że zobaczyłeś iż u mnie jest inny silnik niż w ARTF. Jakbyś nie był taki leniwy i przeczytał jedyne dwa wątki na całym forum dotyczące Sky Cruiser-a 2400 to byś wiedział, czemu u mnie jest inny silnik - Nie wszyscy idą "na lenia" i kupują ARTF-y. Niektórzy chcą mieć większy wpływ na konstrukcje i biorą KIT-y, tam silnika ani serw nie ma w komplecie.
Byczek pisze: wiem że przeczytać 5 stron, ale wydaje mi się że powinna być z tego wątku jakieś zakończenie, tzn. zebranie wszystkich danych i opisanie w jednym poście "how to" a tak to jest wsjo porozbijane.
Podsumowanie czego? Relacji z budowy, w której wypisuje lub pokazuje na zdjęciach wszystkie zastosowane części? Nie wystarcza filmik z pierwszego oblotu, a potem z kolejnego lotu z WSZYSTKIMI danymi z OSD?

Rozumiem, że jesteś bardzo zajętym człowiekiem i czasu masz na przeczytanie tylko jednego posta? Oczywiście nie za długiego, żebyś nie marnował czasu który mógłbyś spędzić na byczeniu się. :lol:

Czy nasze społeczeństwo naprawdę robi się takie leniwe? :-|
Pozdrawiam,
Jakub
modelepodwodne.pl plus zabawy FPV.
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Byczek »

Jakub_RC pisze:
Byczek pisze: Pod FPV trzeba wymieniać silnik w skycrusierze?
Wnioskuje, że zobaczyłeś iż u mnie jest inny silnik niż w ARTF. Jakbyś nie był taki leniwy i przeczytał jedyne dwa wątki na całym forum dotyczące Sky Cruiser-a 2400 to byś wiedział, czemu u mnie jest inny silnik - Nie wszyscy idą "na lenia" i kupują ARTF-y. Niektórzy chcą mieć większy wpływ na konstrukcje i biorą KIT-y, tam silnika ani serw nie ma w komplecie.


Byczek pisze: wiem że przeczytać 5 stron, ale wydaje mi się że powinna być z tego wątku jakieś zakończenie, tzn. zebranie wszystkich danych i opisanie w jednym poście "how to" a tak to jest wsjo porozbijane.
Podsumowanie czego? Relacji z budowy, w której wypisuje lub pokazuje na zdjęciach wszystkie zastosowane części? Nie wystarcza filmik z pierwszego oblotu, a potem z kolejnego lotu z WSZYSTKIMI danymi z OSD?

Rozumiem, że jesteś bardzo zajętym człowiekiem i czasu masz na przeczytanie tylko jednego posta? Oczywiście nie za długiego, żebyś nie marnował czasu który mógłbyś spędzić na byczeniu się. :lol:

Czy nasze społeczeństwo naprawdę robi się takie leniwe? :-|


wyobraź sobie że nie raz na tym forum przeczytałem 60 stron jednego wątku i czasem nie mogę nic znaleźć, i trzeba pytać a kto pyta nie błądzi.
A co tak bardzo cię ten komentarz ugryzł? :lol:
Poza tym już dawno otrzymałem info. i już to jest nie aktualne
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
Jakub_RC
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2011, 15:17
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów
Kontakt:

Post autor: Jakub_RC »

Byczek pisze: Poza tym już dawno otrzymałem info. i już to jest nie aktualne
No to się bardzo cieszę i czekam na kolejnego wspaniałego Sky Cruisera na forum, bo mam przeczucie, że ten będzie wyjątkowy jak jego, zapewne młody i równie wyjątkowy, pilot :)
Pozdrawiam,
Jakub
modelepodwodne.pl plus zabawy FPV.
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Byczek »

Jakub_RC pisze:
Byczek pisze: Poza tym już dawno otrzymałem info. i już to jest nie aktualne
No to się bardzo cieszę i czekam na kolejnego wspaniałego Sky Cruisera na forum, bo mam przeczucie, że ten będzie wyjątkowy jak jego, zapewne młody i równie wyjątkowy, pilot :)
na razie się nad nim zastanawiam,choć model prezentuje się ładnie, poza tym mam pakiety 3x po 2200 mAh 11,1 V i z tego co Mirek na RC ABC pisze SC potrzebuje minimum 3000mAh 11,1V.
Poza tym mam u siebie bezrobotnego DLA 56 ccm i zastanawiam się jeszcze nad Prząśniczką
http://www.modelpartner.ig.pl/sklep/?pr ... -3-1-m,162, ale szukam planów modelarskich tej maszyny ;-) do trzech metrów. A jeśli bym tak zrobił to pakiety znajdują zatrudnienie do zasilania toru Video.
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
USZQ
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 20 mar 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: USZQ »

Jakub,
z uwagą czytałem twoją relację z budowy podobnie jak elektrona i właściwie to one były inspiracją by wejść w kupno tego bydlaka. Mam jednak wątpliwość co do sztywności części ogonowej tam gdzie umieszczony masz nadajnik video.
Czy wskazane jest jakieś wzmocnienie czy z twojego doświadczenia sztywność jest wystarczająca?
Z góry dzięki za odowiedź
Mateusz
Sky Cruise 2400, Taranis, RMILEC, APM 2.6, MinimOSD, FOX 1,2 HoryzonHD V3
Awatar użytkownika
Jakub_RC
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2011, 15:17
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów
Kontakt:

Post autor: Jakub_RC »

USZQ pisze:Jakub,
z uwagą czytałem twoją relację z budowy podobnie jak elektrona i właściwie to one były inspiracją by wejść w kupno tego bydlaka. Mam jednak wątpliwość co do sztywności części ogonowej tam gdzie umieszczony masz nadajnik video.
Czy wskazane jest jakieś wzmocnienie czy z twojego doświadczenia sztywność jest wystarczająca?
Z góry dzięki za odowiedź
Mateusz
Z tego co już zobaczyłem to wersje ARTF są faktycznie mniej sztywne niż mój KIT. Podejrzewam braki kleju w wersji złożonej. Nie mniej, byłbym spokojny nawet i w tym wypadku. Poprostu nie ciąłbym wtedy ogona pod nadajnik AV.
Jeśli kleiłeś swój sam to nie masz się czym martwić - ogon jest wystarczająco sztywny.
Miękkie ogony to moją stare Skywalkery (które i tak latają bardzo dobrze) oraz Polski Ursus (czyli gównolot, który nie lata wcale :-) )
Pozdrawiam,
Jakub
modelepodwodne.pl plus zabawy FPV.
ODPOWIEDZ