Sky Surfer 2000mm PowerZone - TEST dla ABC-RC.PL

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kiepuri
Posty: 1235
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Sky Surfer 2000mm PowerZone - TEST dla ABC-RC.PL

Post autor: kiepuri »

Zaleznie od pogody 5-8A. Waga oscyluje w granicach 2kg, 3S4P setup jak parę postów wyżej.
Pozdrawiam,
Paweł

http://paweu.eu
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Sky Surfer 2000mm PowerZone - TEST dla ABC-RC.PL

Post autor: marekj »

Waga 1600. Przy 4A (a nawet nieco mniej) można lecieć poziomo, ale jest lot "na rzęsach" i trzeba podciągać nieco wysokością, albo odpowiednio przetrymować. Na AP w trybie STAB leci sam poziomo przy 6A.
Pozdrawiam
Marek
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: Sky Surfer 2000mm PowerZone - TEST dla ABC-RC.PL

Post autor: KamilCK »

Umnie waga 2.2kg i do poziomego potu potrzebował 6-7A
karzel
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek 25 maja 2015, 19:12

Re: Sky Surfer 2000mm PowerZone - TEST dla ABC-RC.PL

Post autor: karzel »

Czy ktoś z Was byłby zainteresowany zakupem silnika iPower iBM2820-4 1450kv wykorzystanego w opisywanym przez elektrona modelu SS2000 ?
Opis silnika, również od elektrona: silnik iPower 2820-4 1450 kv - TESTY dla ABC-RC.pl

Silnik dostępny jest na AliExpress z darmową wysyłką w cenie $17,59 /szt.

W paczce są dwie sztuki, a ja potrzebuję jedną :)
Sky Surfer 2 2000mm (eLeReS+MPU6050, FOX 1,2GHz, RemzibiOSD)
mSamer
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 21:34
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Sky Surfer 2000mm PowerZone - TEST dla ABC-RC.PL

Post autor: mSamer »

Koledzy, podpinam się pod temat. Chce nabyć sky surfera 2000mm lub jego brata 2-t (FPV-t) W sklepach do, których dotarłem pustki na magazynach. Pierwotnie miał być pioneer xl ale chciałbym mieć klapy. Macie może wiedzę gdzie dostane takiego sprzęta ? Ewentualnie czy warto iść w tą drugą wersję 2-t czy lepsza standardowa.... :) Platforma będzie przystosowana do lotów autonomicznych. Najlepiej wersja ARF z silnikiem i elektroniką
karzel
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek 25 maja 2015, 19:12

Re: Sky Surfer 2000mm PowerZone - TEST dla ABC-RC.PL

Post autor: karzel »

klon "2-t" jest dostępny w HobbyKing
Sky Surfer 2 2000mm (eLeReS+MPU6050, FOX 1,2GHz, RemzibiOSD)
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Re: Sky Surfer 2000mm PowerZone - TEST dla ABC-RC.PL

Post autor: profesor »

mSamer pisze:Koledzy, podpinam się pod temat. Chce nabyć sky surfera 2000mm lub jego brata 2-t (FPV-t) W sklepach do, których dotarłem pustki na magazynach. Pierwotnie miał być pioneer xl ale chciałbym mieć klapy. Macie może wiedzę gdzie dostane takiego sprzęta ? Ewentualnie czy warto iść w tą drugą wersję 2-t czy lepsza standardowa.... :) Platforma będzie przystosowana do lotów autonomicznych. Najlepiej wersja ARF z silnikiem i elektroniką
Jeśli model do FPV to kupuj większego brata SkyCruiser'a
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Sky Surfer 2000mm PowerZone - TEST dla ABC-RC.PL

Post autor: Baqsthc »

Ciekawe gdzie go znajdzie :D ja poluje od października :)
mSamer
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 21:34
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Sky Surfer 2000mm PowerZone - TEST dla ABC-RC.PL

Post autor: mSamer »

wystarczy mi te 2000mm. Łyknąłbym z allegro pioneera xl ale kuszą mnie te klapy w standardzie w sky surfer. Z płatowcami do tej pory nie miałem dużo wspólnego więc nie chce na starcie robić przeróbek zbyt wielu.

Na hobbykingu widziałe tą kopię 2-T. Jak myślicie jej wykonanie będzie na tyle dobre że warto pokusić się o zakup ? Oraz drugie pytanie czy w takim pionku xl łatwo takie klapy dorobić ? Mowa tutaj o takim zielonym w temacie typku jak ja. (pracuję typowo na wielowirnikowcach)

pozdro Koledzy :)
karzel
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek 25 maja 2015, 19:12

Re: Sky Surfer 2000mm PowerZone - TEST dla ABC-RC.PL

Post autor: karzel »

Klapy zrobić nie powinno być problemu. Trochę podłubać będzie trzeba, ale da się.
Na temat wykonania 2-T w HK nic nie mogę powiedzieć, ale raczej nie spodziewałbym się jakiejś fuszerki.

Kwestia tylko, że dziób w 2-T jest bardzo wrażliwy na krety. Wystarczy spojrzeć na konstrukcję dzioba - otwarta przestrzeń, z zamknięta tylko w jednym miejscu, na samym dziobie 2-3cm kawałkiem. Może i jakoś super specjalni łamliwy nie jest, ale szybko się krzywi od byle czego ;)
To jedna sprawa, a druga to ten typ dziobu wcale nie jest tak dobry dla FPV jak się wydaje, pod kątem umieszczania kamer oczywiście. "Nie ma" dziobu więc NA dziobie kamery się nie umieści. Można w dziobie, z przodu, ale będzie wystająca i w razie kreta obrywa jako pierwsza. Drugą kamerę można umieścić właściwie dopiero zaraz za kabiną a przed silnikiem.
Sky Surfer 2 2000mm (eLeReS+MPU6050, FOX 1,2GHz, RemzibiOSD)
Awatar użytkownika
arczi79
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 24 maja 2015, 23:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Sky Surfer 2000mm PowerZone - TEST dla ABC-RC.PL

Post autor: arczi79 »

mSamer pisze:Koledzy, podpinam się pod temat. Chce nabyć sky surfera 2000mm lub jego brata 2-t (FPV-t) W sklepach do, których dotarłem pustki na magazynach. Pierwotnie miał być pioneer xl ale chciałbym mieć klapy. Macie może wiedzę gdzie dostane takiego sprzęta ? Ewentualnie czy warto iść w tą drugą wersję 2-t czy lepsza standardowa.... :) Platforma będzie przystosowana do lotów autonomicznych. Najlepiej wersja ARF z silnikiem i elektroniką
Z tego wątku: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=15632 wynika że Sky Eye z HobbyKinga powinien z powodzeniem zastąpić Sky Surfer'a 2000 (https://abc-rc.pl/_blog/6-SkySurfer_FPV ... estow.html)
Ostatnio była promocja i dało się za 90$ wyciągnąć z HobbyKinga wersję PNF... niestety widzę że wrócił już do oryginalnej ceny: https://hobbyking.com/en_us/hobbykingr- ... m-pnf.html
ODPOWIEDZ