Sky Surfer 2000mm PowerZone - TEST dla ABC-RC.PL

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: wrzech »

Nawet powiedziałbym że kloc ;) Chciałem, żeby był pancerny i tak wyszedł, ale wiadomo masa robi swoje, jest pieron szybki, potrafi łapać termike, używanie klap mocno wskazane, transportowanie mu nie straszne i też nie boję się o wyrwanie skrzydeł z kadłubu co mi sie przytrafiło jak pajacowałem kilogramowym surferem 1400 :/

Pewnie, że porobię fotki, tylko dopiero w tygodni. Sprzęt leżakuje w robocie i teraz nie mam do niego dostępu. Moge tylko powiedzieć, że nie ma problemu przy położeniu pakietu na węższy bok pod kabinką (wchodzi do końca - akurat tak mi wyszedł SC). Pod skrzydła też wchodzi na styk.
Marek
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Post autor: janjazda »

Ja w swoim SS mam pakiet li-ion zrobiony według opisu Zbiga w wątku "Pakiet do długiego latania".
Ogniwa 18650 Panasonica w konfiguracji 3s4p. Pojemność około ~11Ah, waga: ~570g. Pakiet jest upchnięty z przodu, po podcięciu wręg. Waga całości do lotu z fpv 2kg. Czas lotu to spokojnie ponad godzinę, ale nie podam dokładnych wyników bo dawno nie latałem.
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: KamilCK »

Ja latam na 3S4P Na Li-ion pojemność 12ah wyciągam 9.6ah czas lotu kolo 2h bez termiki odległość około 50/60km waga do lotu 2.2kg i oczywiście osobny pakiet wideo 2x1000mah
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pieth »

Li-Ion 2X3S2P z połączonymi balanserami 1,15 do 1,30godz ale w warunkach raczej chłodnych, http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=23401 myślę, że można więcej ;-)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: wrzech »

mknet, tutaj masz fotki jak 3S 5Ah 30C wchodzą w kadłub:

Obrazek

Obrazek
Marek
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pieth »

mknet pisze:wrzech, troszkę ten Twój SS to cegiełka, i czas lotu jakiś krótki :roll:
Mój z 4x2200mah 3s (8800mah 3s) waży 2200g, na 3x2200mah 3s 2000g (6600mah).
Na 2x2200mah, na których latałem do tej pory, potrafiłem polatać godzinę przy wadzę ok 1800g.
Możesz przesłać zdjęcie jak wchodzi Ci 5Ah do kadłuba ?
Bo SS2000 pow 2kg to raczej cegła moim skromnym zdaniem.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: KamilCK »

Pieth pisze:
mknet pisze:wrzech, troszkę ten Twój SS to cegiełka, i czas lotu jakiś krótki :roll:
Mój z 4x2200mah 3s (8800mah 3s) waży 2200g, na 3x2200mah 3s 2000g (6600mah).
Na 2x2200mah, na których latałem do tej pory, potrafiłem polatać godzinę przy wadzę ok 1800g.
Możesz przesłać zdjęcie jak wchodzi Ci 5Ah do kadłuba ?
Bo SS2000 pow 2kg to raczej cegła moim skromnym zdaniem.
Do wagi 2.2kg latania prawdę fajnie i termiką łapie bez problemu powyżej tej wagi da się latać ale przestaje to być efektywne takie jest moje zdanie.
i przy wadze 2.2kg jestem około 2h w powietrzu
karzel
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek 25 maja 2015, 19:12

Re: Sky Surfer 2000mm PowerZone - TEST dla ABC-RC.PL

Post autor: karzel »

Witam lotnych forumowiczów,

Mam zamiar kupić Sky Surfer'a 2 (link), który jest podobno bliźniaczym do opisywanego w tym wątku przez elektron Sky Surfera, z wyjątkiem kabiny - a właściwie całego dziobu tego samolociku. Sprzedawany model to niby 2-T, ale w rzeczywistości dostępny jest jedynie z klasycznym ogonem . Próbuję go poskładać podobnie do autora tego tematu, lecz niektóre elementy są niedostępne, a konkretnie silnik iPower 2820-4 1450kv.

W prawdzie nie jestem doświadczonym pilotem modeli, jak i samym modelarzem ... ba! oprócz sklejania plastików z np. Ravella nie mam żadnego doświadczenia :) nie mniej jednak miałem w ręce kilka razy podobne latajło i udało mi się nawet nie rozwalić go ani razu :) ... w każdym razie od czegoś trzeba zacząć ;)

W przyszłości chciałbym swojego surferka 2 wyposażyć w FPV. Niestety nie do końca stać mnie w tej chwili na pełne wyposażenie FPV, więc chciałbym na razie wyposażyć swój samolocik jedynie we właściwości lotne/uciągowe jak dla FPV.

Surferek, którego chcę kupić występuje tylko w wersji ARTF, a więc jest już wyposażony w silnik (niewiadomej marki, ale prawdopodobnie Turnigy) 1200KV i podobno (wg abc-rc) ~450W, regulator 30A (który zresztą jest dla tego silnika chyba na styk, bo jak to jest faktycznie turnigy to ma ok 34A maks poboru), śmigło 8x7 oraz standardowe serwa 17g + jakieś drobne tajle.

Ja natomiast próbując osiągnąć parametry z tego tematu, zastanawiam się nad zmianą następujących elementów:
  1. Regulator:
    • Rotorstar 60A (link) - nie wiem czy to nie przerost formy nad treścią bo obsługuje również Heli,
    • Hobby King 60A ESC 4A UBEC (link)
    • HobbyKing 50A BlueSeries Brushless Speed Controller (link)
    • czy może kupić najzwyklejszy, np ABC-Power 60A ? (link) ? oprócz tego pierwszego, pozostałe dwa mają podobne funkcje programowania.
  2. Silnik: nie wiem zupełnie co wybrać, chcąc zasilać model pakietem 3S, ale zastanawiam się nad takimi:
    • Turnigy D3536/5 1450KV 655W (link) - niestety nie wiem czy te 655W jest na 4S ? pewnie tak. No i kwestia ciągu, wg specyfikacji max 1350 - to chyba będzie za mało ?
    • Turnigy D3542/4 910KV 690W (link) - bardzo podobny i o tych samych dylematach, choć ciutkę mocniejszy. Mniejsze obroty też chyba na moje potrzeby lepsze bo wolniejszy, ale lepiej będzie się wspinał do góry. No i rozmiar - długość 42mm. Oryginalny ma 36, a z tego co pisałeś to Twój miał 4-5mm więcej, czyli by wychodziło 41mm. Zakładam, że 42mm silnik by wlazł.
    • NTM Prop Drive Series 35-36A 1800Kv 700W (875W dla 4S) - (link) - ten mi się wydaje najlepszy ... ale niestety nie mają w magazynie EU, a biorąc z ich "Chińskiego" magazynu wychodzi za drogo :(

      lub takie dostępne z ABC-RC
    • Emax GT2812/06 KV1550 - 450W (link) - ten wydaje mi się, że może byłby ok, ale zalecane śmigło 11-12" - musiałbym chyba obciąć cały ogon, żeby zmieścić :)
    • Emax GT2820/06 KV985 - 540W (link) - ten nawet lepszy, ale znowu problem z rozmiarami, nie wiem czy 43,5 się zmieści + obcięcie ogona dla śmigieł 11-12" :/
    • Emax GT2820/05 KV1180 - 600W (link) - ten wygląda na najlepszy, niestety długość 43,5, ale za to śmigła od 9", czyli trzeba by tylko delikatnie naciąć ogon :)
  3. całość bym chciał zasilić ZIPPY Flightmax 5000mAh 3S1P 25C (link) - chcę kupić dwa lecz w modelu umieścić jeden. Na początku nie będę miał FPV, więc te dwa zużyłbym po prostu na naukę wymieniając pakiet, gdy ten wcześniejszy się rozładuje. Ewentualnie zastanawiam się na bliźniaczymi, ale 4000mAh. Są wprawdzie mniej opłacalne bo cena zaledwie 10-20 PLN mniejsza, ale za to o nieco ponad 50g lżejsze są. Z tego co czytam, wielu z Was preferuje więcej pakietów, ale mniejszych np. 2-4 2200mAh. Które pozwolą na większy czas lotu ? np 2x 2200 ? czy też jeden większy o tej samej wadze ? Kosztowo wychodzi to w zasadzie podobnie.
  4. śmigło na początku chcę zamienić jedynie na APC E 8x6, choć kupię również APC E 9x6, ale w wycinanie modelu nie od razu będę się bawił ... o ile w ogóle ;)
Jak widać najwięcej problemów sprawia mi niestety silnik, nie umiem nic znaleźć co by odpowiadało opisywanemu iPower 2820-4 1450kv i na obecną chwilę stoję z wszelkim zakupem ze względu właśnie na brak silnika :( Czy ew. do tych z ABC-RC można zastosować mniejsze niż 9"-10" ? czy będzie to zbyt duża strata ?

Sorki za pytania w stylu "myślę, że coś wiem, ale nie wiem nic" a do tego nie szukałem na forum :P :) ,gryzą mnie wątpliwości. Czy moglibyście mi jakoś pomóc i polecić jakiś silnik, który będzie po prostu gdzieś dostępny ? oraz zaopiniować pozostałe elementy, które dobrałem ? Próbowałem się sam z tym jakoś uporać, ale że wydaje niemalże oszczędności mojego życia, chciałbym możliwie jak najlepiej trafić i z jak największą możliwością dalszej rozbudowy o FPV.

z góry wielkie dzięki.

pozdrawiam,
Sky Surfer 2 2000mm (eLeReS+MPU6050, FOX 1,2GHz, RemzibiOSD)
Awatar użytkownika
m_atrix
Posty: 186
Rejestracja: wtorek 11 cze 2013, 07:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sky Surfer 2000mm PowerZone - TEST dla ABC-RC.PL

Post autor: m_atrix »

Hej
Jako szczęśliwy posiadacz SS200 przymierzam się do uzbrajanie modelu pod FPV + nagrywajka

Na pokładzie planuje:
eleres+mpu + dipol jako link RC, ewentualnie jako AP+glonas
fox800 + koniczyna
OSD pitlab
kamera DX201 Pixim
nagrywarka Sony HDR-as15

Pytanie moje dotyczy pomocy w dobraniu kilku gratów i przeróbek konstrukcji.
Co do konstrukcji ciekawy jestem :
- sprawności zawiasów, czy od razu odciąć i wrzucić nylonowe zawiasy?
- rozbieralny statecznik poziomy i pionowy?
- jaki ustawialiście kąt klap i ew kompensacje ev?

Co do gratów, większość z Was poleca serwa HS81/82MG,(Hitec HS-82MG Micro Metal Gear Servo 2.8kg/19g/) takich akurat nie mam za to w szufladzie walają się:
- HobbyKing 929MG Metal Gear Servo 12.5g/2.2k - są mniejsze niż miejsce, ale pod kierunek i wysokość w statecznik mogą się nadać
- AeroStar AS-253HB Mini Servo 25.3g / 3.35kg - plastik ale pod klapy mogłoby się nadać i lotki

Kolejna sprawa zastanawiam się nad silnikiem, czy pokatować na wstępie oryginał (pod ręką i na oko pracuje ładnie i cicho),
czy od razu out i tu na stanie mam:
- NTM Prop Drive Series 35-36A 1400Kv / 550W http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _550W.html
zalecane 9x6 - 11.1v - 432W - 39A lub wariacje z 8x7

rygiel 45A
Turnigy AE-45A Brushless ESChttp://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... s_ESC.html
+ oczywiście zewnętrzy BEC do zasilania

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie
Pozdrawiam
kamilt
1% - http://www.dzieciom.pl/12659
************************************
różne latające + wiatrak

komu Bóg rozumu nie da, kowal mu go nie ukuje
kiepuri
Posty: 1235
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Sky Surfer 2000mm PowerZone - TEST dla ABC-RC.PL

Post autor: kiepuri »

Kamil mam ten model od 3 tygodni.
Serwa 17g moga byc, ale nie musza. Mam metalowe corony 939.
Silnik 3536, który podlinkowales jest spoko aczkolwiek slabo wywazony. Mocy na smigle 9x6 ma sporo.
Zastosowalem Plusha 60A.
Latam na li ionie 3s4p półtorej godziny. Świetny samolot!

Jak masz możliwość to wywal serwa na ogon.
Nie wymienialem zawiasow. Po prostu wzmocnilem je tasma.
Lotki i SW dostal po plaskowniku węglowym.

Powodzenia
Pozdrawiam,
Paweł

http://paweu.eu
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sky Surfer 2000mm PowerZone - TEST dla ABC-RC.PL

Post autor: Assur92 »

Ja wypowiem się na temat silnika. Jak za tą kasę to jest bardzo fajny silnik. Hiro zrobił na takim silniku chyba 60 km i z powrotem więc ani nie jest prądożerny czy coś innego. Nie powiem że jest idealny bo łożyska potrafią hałasować, ale to i tak jest nic. Z tego co się orientuje to silnik akurat jest wyważony, ale mogę się mylić. Sam posiadam ten silnik, co prawda jeszcze z małym nalotem, ale sprawuje się dobrze na 3S jak i 4S. Do utrzymania 3kg pioneera XL w locie poziomym pobierał 9A, przy mniejszej średnio bierze 6-7A.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
m_atrix
Posty: 186
Rejestracja: wtorek 11 cze 2013, 07:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sky Surfer 2000mm PowerZone - TEST dla ABC-RC.PL

Post autor: m_atrix »

Hej,
Dzięki za podpowiedzi.
Prace ciut się posunęły, ale czasu mało wiec bez szaleństwa.

Po dokładniejszym obejrzeniu powierzchni sterowych, zdecydowałam się jednak na zastosowanie zawiasów nylonowych 16x26, po 3szt na lotkę i klapę, 4szt na ster wysokości 2szt na kierunek.Skłoniły mnie ku temu lekkie ślady pęknięć materiału po paru próbach na ziemi :-)
Dodatkowo powierzchnia sterowa steru wysokości dostała płaskownik z węgla, aby ja ciut usztywnić.

Serwa tu też poszła zmiana, bo uznałem że głupio oszczędzać na tak ważnych elementach, kiedy co by nie było 2KG ma polecieć w powietrze:-),
wybór padł na hitec HS82MG na lotki, kierunek i wysokość, HS81 na klapy, wklejone po wcześniejszym sprawdzeniu i oklejeniu taśmą ,aby w razie czego było je można łatwo wymienić.

Z tego co widzę serwa są w układzie lustrzanego odbicia i mam w związku z tym pytanie o pomysł jak ogarnąć klapy :-), szczególnie w świetle kabelka Y o którym wspominał w swojej relacji Wojtek-elektron. Pomysł pewien na to już mam bez użycia Y, ale nie wiem jeszcze jak to zagra do kupy z eleres v2 i dedykowanym jednym kanałem pod klapy.

Do oblotu już niedługa droga, a po nim czas na decyzje czy RX poleci na ogon i serwa w kadłubie przez dekoder
czy RX w kadłub a AV na ogon,zobaczymy po locie i próbie wyważania.
Pozdrawiam
kamilt
1% - http://www.dzieciom.pl/12659
************************************
różne latające + wiatrak

komu Bóg rozumu nie da, kowal mu go nie ukuje
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sky Surfer 2000mm PowerZone - TEST dla ABC-RC.PL

Post autor: darek_op »

m_atrix pisze:Z tego co widzę serwa są w układzie lustrzanego odbicia i mam w związku z tym pytanie o pomysł jak ogarnąć klapy :-),
W serwie dwa zamienić miejscami zasilanie silnika i tak samo postąpić z potencjometrem. Roboty na 15 minut, a mamy serwo które działa odwrotnie :-)
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: Sky Surfer 2000mm PowerZone - TEST dla ABC-RC.PL

Post autor: KamilCK »

Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Sky Surfer 2000mm PowerZone - TEST dla ABC-RC.PL

Post autor: mknet »

Szybkie pytanie, jaki macie prąd do lotu poziomego ? jaka waga ?
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
ODPOWIEDZ