Platforma diem'a Easy Glider.

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Platforma diem'a Easy Glider.

Post autor: diem »

EG Pro.
Silnik Turnigy 2217 - mocy starcza by wznosic sie 45stopni w gore, moze byc. 23A max
Regulator Turnigy Plush 40A - regulator w kabince w ktorej zrobione są wloty/wyloty do chlodzenia go. Po niskich lotach na pelnym gazie i wyczerpaniu pakietu 2200 regiel zimny. Zasila on takze odbiornik.
Odbiornik rc - Futaba r149DP - na razie standardowa dlugosc anteny - pozwala na loty na pewno 600m 2m nad ziemia, 800m wysoko, nie wiem jak dalej bo nie testowalem.
Nadajnik 9cap 35mhz
Serwa HXT900 - wszystkie, wlacznie z pan'em.
Lipo Monitor by Remzibi do ewentualnych poszukiwan modelu.
Kamera 420linii z CTR.pl, obiektyw 2.8.
Zasilanie kamery oraz nadajnika video to 1000mah 3s zippy
Calosc waży okolo 1150-1200g.

Kilka fotek ktore wczesniej zrobilem.

Przed zakonczeniem calosci, montaz kamery - jakby ktos chcial to dam pdf'a z tym pantiltem, znajomy narysowal - zgapione z rangevideo.

Obrazek

Obudowa kamery:

Obrazek

Wnętrzności:

Obrazek

Niestety nadajnik video na tasmie (bialej :P) poniewaz robilem platforme na gotowym modelu i nie dalo sie wszystkiego skryć. Na fotce ponizej widac wloty powietrza na regiel.

Obrazek
Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 15:50
Lokalizacja: Gdynia - Warszawa

Post autor: Kuba »

Jak Ci się sprawdza kołpak z hobbycity? Mój ma bicie ale i tak latałem na nim cały sezon. Miałem też łopatki z chin i one dokładały swoje 3 grosze do drgań
Pozdrawiam
Kuba
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Calkiem niezle, na dodatek robilem przerobke oski z 3mm na 4mm. Ten model juz jest niestety w strzepach po zderzeniu air to air na zlocie :)

http://vimeo.com/9117209
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

Chińskie kołpaki to loteria. Chociaż nie wszystko co z Chin to złe. Są różne klasy kołpaków. Z reguły widać to już po cenie. Śmigła to jedno, kołpak drugie a miękki dziób to trzecie :)
ODPOWIEDZ