Penguin 1720 ARF

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
alexusa
Posty: 679
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 05:15
Lokalizacja: Skąd innąd

Penguin 1720 ARF

Post autor: alexusa »

Zatem stalo sie ... przyslali ... nastapilo komisyjne otwarcie ... owacje na stojaco ...

Na linku kilka zdjec pogladowych z platforma ktora znacie - cos co moze Was zainteresowac.

https://picasaweb.google.com/1101247250 ... 76/Penguin

Rozmiar pudla - (pudlo bylo w drugim wiekszym pudle :) )
11x11x50 cali - tak w kwesti rozsylki w polsce

Poki co jestem na etapie pomysleniowym - co, jak i gdzie.
W dalszym ciagu szukam odpowiedzi na pytania zwiazane z GoPro i Boosterem do FrSky ktore wplyna na usytuowanie elektoniki.

LRS jest dla mnie tematem na przyszly (moze) rok zatem zasieg tej platformy bedzie uwarunkowany wlasnie z 2.4 boostrem ...

Zamowilem rowniez 1W 1280 VTx - powinien byc w przyszlym tygodniu zatem MOZE samolot wzniesie sie w powietrze po przyszlym weekendzie z FY-31 na pokladzie i jego OSD.

Prosze o sugestie.

Nawiazujac do ewentualnych pytan zwiazanych z modelem. Piszcie co i jak chcielibyscie aby opomiarowal, sfotografowal i jak mialbym to przedstawic ... co was interesuje i co ewentualnie pomogloby w podjeciu decyzji o ew. kupnie.
Model wielkoscia przypomina SkyWalkera ALE ja na tym modelu nie latalem zatem moja opinia nie bedzie objektywna. Ogon ma za to sztywny jak raczka od walizki !

Dziura na "szpeje" (okreslenia goscia o kryptonimie rurek) jest ogromna. Swietny model do szmuglowania ...

Jedyny mankament - poki co - kat nachylenia kabiny. Myslalem ze bedzie wiekszy. Mam na mysli fakt ze chcialem na nosie zamontowac GoPro do czystego obrazu be zarysu samolotu, a z tylu powyzej kamerke FPV. Wedlug mnie GoPro znaczaco przysloni obraz ALE moge sie mylic.
Wykonam jutro przymiarke i wrzuce zdjecie ...

Pozdrawiam
"Alcohol ... Because no great story starts with a salad ..."
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

Czy mógłbyś zważyć model? najlepiej pusty, ale może być też z dostarczonymi gratami.
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

Rozumiem że obie połówki kadłuba nie sa sklejone i tylko je złożyłeś do fotki??
Tak mi się zdaję, ale warto się upewnić :)
Artu

Post autor: Artu »

Jeśli można, to prosił by o:
1. Wymiary "komory ładunkowej"
2. Przymiarki GoPro do tej czarnej nakładki, najlepiej z "certowaniem obiektywu", to znaczy aby obiektyw był w środkowej linii modelu.
3. Dokładnych zdjęć mocowania skrzydeł, w tym "skręcania" bagnetów w kadłubie (do czego się to przykręca.
Awatar użytkownika
alexusa
Posty: 679
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 05:15
Lokalizacja: Skąd innąd

Post autor: alexusa »

Kadlub jest zawiniety folia - nie jest sklejony.

Zamiast pisac - nagralem telefonem ...


Skrzydla :


Komora ladunkowa :)
"Alcohol ... Because no great story starts with a salad ..."
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

heheheh profeska :)
Ja na mocowanie skrzydeł zastanawiam się czy nie dogiąć sobie zawleczki z drutu- wtedy jeszcze bardziej przyśpieszyło by to proces składania, ale jeśli nie wymyślę nic podobnego dla sterów wysokości i kierunku to i tak trzeba będzie nosić śrubokręt ...

Z tego co widziałem to przy serwie wysokości powinny być wytłoczenia żeby wyciąć wrota i wygodnie wymieniać serwo.
Awatar użytkownika
--mi--
Posty: 311
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 16:50
Lokalizacja: Wwwawa

Post autor: --mi-- »

Czy mogę prosić o długość kadłuba bez statecznika pionowego i poziomego?
---------------------
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

"...jak ktoś się rozbije to po prostu może się z tego napić..." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
alexusa
Posty: 679
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 05:15
Lokalizacja: Skąd innąd

Post autor: alexusa »

ci3jk4 pisze:heheheh profeska :)
Ja na mocowanie skrzydeł zastanawiam się czy nie dogiąć sobie zawleczki z drutu- wtedy jeszcze bardziej przyśpieszyło by to proces składania, ale jeśli nie wymyślę nic podobnego dla sterów wysokości i kierunku to i tak trzeba będzie nosić śrubokręt ...

Z tego co widziałem to przy serwie wysokości powinny być wytłoczenia żeby wyciąć wrota i wygodnie wymieniać serwo.
zawleczka - kuswa ze na to nie wpadlem !
Zwykla zawleczka stosowana do obudowy RC samochodow ...


Owe wytloczenie jest - juz zrobilem zdjecia ...

Ten sam link - wiecej zdjec...
https://picasaweb.google.com/1101247250 ... 76/Penguin

Dlugosc kadluba - 4 ft/122 cm

EDIT:
dolozylem kilka zdjec m.in.
z propem 9x5x3 oraz 9x6
zawleczki
zdjecie z linijka pokazuje poziom wzgledem GoPro zamontowanego na nosie z obudowa i klipsem
kompletnie zlozony model nie zmiescil sie w moim aucie ale za to zmiescil sie w aucie moje zony :) malzonka byla zauroczona tym faktem i na znak poparcia popukala sie w czolo patrzac w moim kierunku ...
kilka zdjec porownawczych ze SkySurferem 1400
dziura na ESC - zaladowany po sklejeniu modelu, latwy dostep, dobre chlodzenie

GPS zamontowany profilaktycznie - na testy - generalnie jak wspomnialem, bardzo latwy dostep to wszystkich czesci kadluba.

Jest jeszcze dziura (drzwi) na dostep do serva elevatora ... jeszcze nie wycinalem.

-----------------------------------------------------------------------------------------
Mam pytanie - chce jutro sprawdzic czy mozna na GoPro2 JEDNOCZESNIE nagrywac 720 HD i miec live out BEZ lub z akceptowalnym opoznieniem ...
czy taki pomysl nadaje sie do FPV ?

Jutro mam troche czasu to zapuszcze bobra w necie i postaram sie znalezc info o update'ach do GP2 i ewentualnych niespodziankach gniazda live out jak : co sie stanie gdy na karcie wyskoczy bad sector, out of memory itp ... zeby czasami nie bylo niespodzianki w postaci znikniecia obrazu ...
"Alcohol ... Because no great story starts with a salad ..."
Artu

Post autor: Artu »

Tak mi się wydaje, że podkładki pod silnikiem powinny być pod "dolnym" mocowaniem...
Czyli silnik powinien być "podniesiony" względem osi modelu, a nie "opuszczony" :roll:
Odwrotnie, niż to jest widoczne na zdjęciu:

Obrazek
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Artu pisze:Tak mi się wydaje, że podkładki pod silnikiem powinny być pod "dolnym" mocowaniem...
Czyli silnik powinien być "podniesiony" względem osi modelu, a nie "opuszczony" :roll:
Odwrotnie, niż to jest widoczne na zdjęciu:

Obrazek
Obrócenie obrazka o 180* załatwi sprawę i podkładki będą na dole. Zapewne tak było łatwiej pokazać podkładki na fotce.
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

Też tak myślałem, ale na fotce z wklejonym łożem silnika wygląda na przybliżeniu jakby faktycznie górne mocowanie silnika było odchylone = silnik równolegle do bomu.

Hmm ktoś wie jaki ciąg powinien mieć motorek do pingwina?
Jak model wazy przykładowe 2 kilo, to celujemy w 2 kilo ciągu czy jak?
Przeglądałem specki wszystkich 3 silników do pingwina i nadal nie wiem co wybrać jako dobry zamiennik z zapasem mocy.

EDIT:
znalazłem taką informację:

Power system can be chosen based on the type of flying expected of the model and all up weight of the aircraft. Sedate flying
from a hand launch requires 35 watts per pound(W/Lb). Taking off
the ground needs approximately 50W/Lb. Aerobatics and good
climb performance, 75W/Lb. Anything more than 75W/Lb will
result in excellent performance. Based on the weight of the model
and the flying desired, the power require can be calculated. Select the voltage of the battery being used. It is best to use a loaded
voltage of about 90% of nominal. Now, calculate the current required. From the chart, pick a motor at the voltage you intend to
use and find the prop that pull the required current.

Pytanie jak wy się do tego odnosicie.
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Wiesz co, gdy model będzie Ci ważył te 2kg, a ciąg silnika będziesz miał w granicach 1.5kg/2kg i więcej bez problemu model będzie latał, pamiętaj że to nie akrobat 70% ciągu silnika wystarczy w zupełności .
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Stateczniki są demontowalne czy wkleja się na stałe?
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

http://www.maxxprod.com/pdf/HC3516-1350.pdf ten silnik sprzedają jako wersję premium :)

350W to licząc wg textu z powyższego textu posiada ponad 75W na 1 funt =330W na 2 kilo.

Nie wiem czy nie będę tym jakichś małych akrobacji wykonywał, a jako ze zakupy rozkładam w sporym czasie to zakładam że mogę wydać trochę więcej na siklnik i esc :)

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _550W.html generalnie myślałem o tym silniku jako zamienniku.
albo http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Motor.html - wydaje mi się bardzo zbliżony do oferowanego przez readymaderc

@Grzechu - demontowalne

@Alexusa, mógłbyś jeszcze podać wymiary serw dodanych do kompletu?
ODPOWIEDZ