Moja platforma FPV i moje potyczki

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moja platforma FPV i moje potyczki

Post autor: zeman0 »

w/g mnie bezpieczniej jest ustawić wartość "100% dynamiczny" ponieważ AP i tak użyje tylko takiej wartości jaka mu jest potrzebna w danym momencie do utrzymywania danej wysokości...
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Moja platforma FPV i moje potyczki

Post autor: Baqsthc »

Prawda, gaz dynamiczny w Z&P działa naprawdę dobrze. Nie ma problemu z doborem gazu do powrotu pod wiatr a i w normalnym locie bierze max 1A więcej niż trzeba do ekonomicznego poziomego lotu. Gaz dynamiczny daje rade, nie bądź jak stycznik, bądź dynamiczny :D
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: Moja platforma FPV i moje potyczki

Post autor: FlyPro »

Pamiętam jak kiedyś latałem na RVOSD i funkcja gazu dynamicznego była fabryczna. Idealnie się to spisywało.
Ustawione mam już w Pitlabie na gaz dynamiczny, także gaz bedzie dawkowany proporcjonalnie do potrzeby utrzymania lotu poziomego czy też przy krążeniu w zakrętach. Czekam na lepsze pogody do latania, bo dziś już w Łódzkim deszczowo i nie zapowiada się najlepiej :cry:
Ostatnio zmieniony niedziela 19 sty 2020, 09:20 przez FlyPro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Moja platforma FPV i moje potyczki

Post autor: marekj »

w/g mnie bezpieczniej jest ustawić wartość "100% dynamiczny" ponieważ AP i tak użyje tylko takiej wartości jaka mu jest potrzebna w danym momencie do utrzymywania danej wysokości...
Oczywiście cały czas jest mowa o gazie dynamicznym. Jednak są często sytuacje, gdzie w locie autonomicznym nie chodzi tylko o utrzymanie wysokości, ale często trzeba najpierw osiągnąć wysokość minimalną czy zadaną. Wtedy AP korzysta ze wszystkiego na co mu pozwolono (czyli np. 100% gazu) i jest to zazwyczaj znacznie mniej ekonomiczne. Jest to istotne jeśli chcemy latać długo czy też daleko i jest to zauważalne w statystykach. W normalnym lataniu można ustawić gaz dynamiczny na 100% i nie narażać się na niespodzianki. Takie są przynajmniej moje osobiste doświadczenia po wylataniu 18 000km.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: Moja platforma FPV i moje potyczki

Post autor: FlyPro »

Mały update mojej platformy, czyli zmiana kamery na RunCam Eagle 2 Pro. Dodatkowo wywaliłem wieżyczkę wraz z mechanizmem i serwem dzięki temu odzyskałem 70g wagi na poczet pakietu Li-ion 4s3p 10 000mAh. Pytanie moje co do kamery, co lepsze PAL czy NTSC :?: :?: :?:
Obrazek

Obrazek
Czekam na zaciskarkę https://hobbyking.com/en_us/hobbyking-j ... -tool.html żeby zrobić ład z kablami, za długie przykrócić itp..
Obrazek
W bazie natomiast zastosowałem nowy Made in Poland kabel chinch firmy Melodika między Odbiornik AV-->GS. Może przerost formy nad treścią ale taki miałem więc taki dałem https://melodika.pl/pl/kable/13-purple- ... rca-md2rxx ;-)
eLRS Smart, OSD+AP 1.3 i GS by Zbig & Pitlab, JETI duplex DS14, Fatshark HDO2 + RapidFIRE, Mini Talon.
( dawniej RCkopter )
Pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Moja platforma FPV i moje potyczki

Post autor: Verid »

Odpadnie ci ten kabel od kamery jak to tak luźno będzie wisieć. Albo daj hotgluta na wtyczkę albo podwiąż jakoś żeby ciężar kabla nie obciążał wtyczki.
Z doświadczenia wiem że latanie bez obrazu jest do knota.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: Moja platforma FPV i moje potyczki

Post autor: FlyPro »

Dzięki za uwagę, podwiąże i dam hotgluta. Zabezpieczeń nigdy za wiele...
Aktualizacja:
Kabelek od kamery zabezpieczony. Dodatkowo zamontowałem rurkę Pitota.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
eLRS Smart, OSD+AP 1.3 i GS by Zbig & Pitlab, JETI duplex DS14, Fatshark HDO2 + RapidFIRE, Mini Talon.
( dawniej RCkopter )
Pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: Moja platforma FPV i moje potyczki

Post autor: FlyPro »

Brak lotnej pogody i wichura za oknem. Co by w temacie nie umrzeć z nudów a i post ożywić, miałem chwilę czasu (weekend) postanowiłem trochę zmodernizować model.
Na początek wymieniłem nadajnik AV na fox800. Doszedł także pakiet Li-ion 10.000mAh
Obrazek
Mam u siebie jeszcze jeden nadajnik do tych większych modeli bez FPV, nadajnik mistrzowskiej klasy wykonania i jakości. Postanowiłem zrobić na szybko retransmisję Qlrs'a. Serwa znacznie szybciej i płynniej działają. Pozostało tylko dograć komunikaty głosowe.
Obrazek
eLRS Smart, OSD+AP 1.3 i GS by Zbig & Pitlab, JETI duplex DS14, Fatshark HDO2 + RapidFIRE, Mini Talon.
( dawniej RCkopter )
Pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Moja platforma FPV i moje potyczki

Post autor: PiotrSz »

RCkopter pisze:Mam u siebie jeszcze jeden nadajnik do tych większych modeli bez FPV, nadajnik mistrzowskiej klasy wykonania i jakości.
A da się na wyświetlacz aparatury wrzucić parametry z LRSa czy komunikacja jest tylko w górę ? JETI... radio moich marzeń ;-)
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: Moja platforma FPV i moje potyczki

Post autor: FlyPro »

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Wydaje mi się że Jeti to system raczej taki ClosedTX mimo że ma nieograniczone możliwości, ale z drugiej strony nie ma rzeczy nie możliwych więc mogę się mylić co do tego Closed.
eLRS Smart, OSD+AP 1.3 i GS by Zbig & Pitlab, JETI duplex DS14, Fatshark HDO2 + RapidFIRE, Mini Talon.
( dawniej RCkopter )
Pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: Moja platforma FPV i moje potyczki

Post autor: FlyPro »

Ciąg dalszy mojej platformy i moich "potyczek".
Na początek zmieniłem Tracker, na Tracker od kolegi zeman0 z wbudowanym pakietem li-ion. Plus dodatkowe serwo na elev.. Super sprawa.
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Strojony Biquad od kolegi Kkacper, jakość wykonania rewelacja. Pozostały testy w polu jak tylko pogoda dopisze.
Obrazek
Jak wcześniej kiedyś pisałem, doszedł pakiet li-ion do Mini Talona, pakiet 4s3p 10.000 mAh od kolegi zeman0. Jakość wykonania na najwyższym poziomie.
Porównanie wielkości z li-po 4s 5200 mAh.
Obrazek

Obrazek
Poukładałem i po docinałem kable. Na skrzydło poszedł odbiornik Qlrs 1W z ustawioną mocą 200mW.
Obrazek
Nic innego mi nie pozostaje jak ponowny oblot i loty. Czekam na ładne pogody, bo póki co to można o lataniu pomarzyć przy tych deszczach i wiatrach :cry:
A tak prezentuje się Mini Talon, w swojej/mojej wersji
Obrazek
Obrazek
C.D.N...
eLRS Smart, OSD+AP 1.3 i GS by Zbig & Pitlab, JETI duplex DS14, Fatshark HDO2 + RapidFIRE, Mini Talon.
( dawniej RCkopter )
Pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: Moja platforma FPV i moje potyczki

Post autor: FlyPro »

Doszedł filtr SAW, będę go wymieniał w drugim odbiorniku FOX'a. Bo obecnie w odbiorniku mam F480, ciekaw jestem ile korzyści przyniesie taka zmiana :?:
Obrazek
Po zmianie filtra SAW
Obrazek

Obrazek
eLRS Smart, OSD+AP 1.3 i GS by Zbig & Pitlab, JETI duplex DS14, Fatshark HDO2 + RapidFIRE, Mini Talon.
( dawniej RCkopter )
Pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: Moja platforma FPV i moje potyczki

Post autor: FlyPro »

Mini Talon ma za sobą pierwszy 10 kilometrowy "spacer" po niebie 8-) Model lata znakomicie, tryby Auto RTH i stabilizacja również, być może jest to zasługa nowego AP wersji 1.3 a może mi się tylko zdaje ;-) AV jak igła, obraz czysty i bez zakłóceń. Zasięg QLRS na mocy 200mW w odległości 10 km 100% bez spadków, system ma potencjał i jest to pewny link :-)
Obrazek

Na powrocie do "domu"
Obrazek

Po wylądowaniu
Obrazek

Obecnie do niczego nie mam zastrzeżeń, wszystko działa jak należy. Zwrócić jedynie muszę uwagę na prądy bo wydaje mi się że Mini Talon jest trochę prądożerny, ale z drugiej strony średnie przelotowe, ma takie że powiat można oblecieć w 30 min ;-) ;-) ;-)
Obrazek

C.D.N
eLRS Smart, OSD+AP 1.3 i GS by Zbig & Pitlab, JETI duplex DS14, Fatshark HDO2 + RapidFIRE, Mini Talon.
( dawniej RCkopter )
Pozdrawiam Kamil
Fixer
Posty: 56
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 17:30
Lokalizacja: B-B

Re: Moja platforma FPV i moje potyczki

Post autor: Fixer »

Ile waży ten pakiet li-ion ? jaki średni prąd masz przy locie poziomym, ja ostatnio moim MT na pakiecie Multistar 4S 5200 zrobiłem traskę 57km prąd średnio poniżej 5A więc się zastanawiam czy jest sens pakować li-iony no chyba że do bicia rekordów ;-)
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: Moja platforma FPV i moje potyczki

Post autor: FlyPro »

Fixer pisze:Ile waży ten pakiet li-ion ? jaki średni prąd masz przy locie poziomym, ja ostatnio moim MT na pakiecie Multistar 4S 5200 zrobiłem traskę 57km prąd średnio poniżej 5A więc się zastanawiam czy jest sens pakować li-iony no chyba że do bicia rekordów ;-)
Li-ion waży dokładnie 603g, przy locie poziomym mam 14A. Ogólnie Mini Talon przytył mi w sumie tylko 100g. Ponieważ wcześniej latałem na Multistar 4s 5200 ale dodatkowo miałem na nosie pantitla z dużym serwem, łożyskiem i całym mechanizmem. Zdemontowałem całego Pan titla aby zaoszczędzić wagę na poczet pakietu li-ion i w ten sposób doszło 100g. Ja z jednego pakietu zasilam wszystko co jest na pokładzie. Latam na śmigle 8x6EP, silnik sunnyky KV1250, regulator hobbywing 50A. Zastanawiam się co by zmieniło jakbym zmienił śmigło na 9x6EP bo takie mam w "szufladzie" :?:
eLRS Smart, OSD+AP 1.3 i GS by Zbig & Pitlab, JETI duplex DS14, Fatshark HDO2 + RapidFIRE, Mini Talon.
( dawniej RCkopter )
Pozdrawiam Kamil
ODPOWIEDZ