Latanie na Ślasku

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Latanie na Ślasku

Post autor: Adrián »

Myślisz o tym?

Jest dość wąsko i niepokoszone, ale zamiast od strony paprocan, to lepiej od drugiej strony, Alei Bielskiej, można tam autem wjechać. Ale Szczerze mówiąc jeszcze tam nie latałem skrzydłem. Po drugiej stronie jest dawna stadnina koni, miejscówka nie była by zła, ale jak ktoś polata kopterem i pójdzie coś nie tak, to będą długie poszukiwania. Chyba, że tam koszą, bo jakieś gospodarstwo jeszcze jest.

Dzisiaj jadę polatać, to podjadę tam i zobaczę jak wygląda trawa, bo dawno tamtędy nie przejeżdżałem.

Latam bliżej Łazisk. Ale powoli już mi się ona nudzi, ludzie też coraz bardziej "wścibscy". Czas pomyśleć nad nową.

Editt
Polatane, niestety nie było czasu żeby podskoczyć i zobaczyć. Ale w najbliższych dniach się tam wybiorę i zdam relację, czy warto się tam pchać.

Editt
Jedyna uwaga odnośnie paprocan i okoli. Często, gęsto samoloty/helikoptery nisko latają.
Dlatego też tam nie latam. Im dalej, tym jest lepiej.
Załączniki
paprocany.jpg
paprocany.jpg (352.35 KiB) Przejrzano 9752 razy
Raf73
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 27 cze 2017, 19:00
Lokalizacja: Mikołów

Re: Latanie na Ślasku

Post autor: Raf73 »

Chętnie polatam - okolice Bytomia/Piekar Śląskich albo Mikołów/Wyry ale...
Najpierw postawię złociste komuś kto ma pojęcie jak podpiąć moje Turnigy 9XR do Eachine Aurora90. Wszystko FRsky. Od dwóch tygodni jestem w pętelce...
Pozdrawiam
arrecky
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 10 gru 2015, 09:31
Lokalizacja: Chorzów

Re: Latanie na Ślasku

Post autor: arrecky »

Zna ktoś może dobre miejscówki w Chorzowie lub okolicy do polatania racerem? Ja osobiście próbuję czasem na polance 50.291668, 18.934370.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Latanie na Ślasku

Post autor: Adrián »

Raf73 pisze:Chętnie polatam - okolice Bytomia/Piekar Śląskich albo Mikołów/Wyry ale...
Najpierw postawię złociste komuś kto ma pojęcie jak podpiąć moje Turnigy 9XR do Eachine Aurora90. Wszystko FRsky. Od dwóch tygodni jestem w pętelce...
Pozdrawiam
Tutaj masz konfiguracje z taranisem, w 9xr jest podobnie https://www.youtube.com/watch?v=FVdHfKpYn0I
Zbindowałeś aparaturę z quadem?

Ustawienie z betaflight https://www.youtube.com/watch?v=Qzyl4DWR0zk
Raf73
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 27 cze 2017, 19:00
Lokalizacja: Mikołów

Re: Latanie na Ślasku

Post autor: Raf73 »

Adrián pisze:
Raf73 pisze:Chętnie polatam - okolice Bytomia/Piekar Śląskich albo Mikołów/Wyry ale...
Najpierw postawię złociste komuś kto ma pojęcie jak podpiąć moje Turnigy 9XR do Eachine Aurora90. Wszystko FRsky. Od dwóch tygodni jestem w pętelce...
Pozdrawiam
Tutaj masz konfiguracje z taranisem, w 9xr jest podobnie https://www.youtube.com/watch?v=FVdHfKpYn0I
Zbindowałeś aparaturę z quadem?

Ustawienie z betaflight https://www.youtube.com/watch?v=Qzyl4DWR0zk
Oo jak szybko )

Betaflight ogarnałem, pod chrome kontroluję quada, ale nie jestem w stanie zbindować. Szukałem Aurora@Turnigy ale jeśli film z Taranisem w czymś pomoże to... zamelduję jutro:)

PS Kombinuję z przelutowaniem tego nieszczęsnego gniazdka usb w A90, ktoś to robił?
Dzięki
R
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Latanie na Ślasku

Post autor: Adrián »

Jak nie zbindujesz, a to akurat najłatwiejsze, to nic z tego nie będzie.
Ustaw nowy model i ustaw według instrukcji do taranisa.
W 9 xr jest dość podobnie, oczywiście z grubsza, ale z instrukcją do 9xr ogarniesz temat.
Powodzenia.
king99
Posty: 193
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 14:10
Lokalizacja: Chorzów

Re: Latanie na Ślasku

Post autor: king99 »

Potrzebuje pomocy od kolegów. Na Węzłowcu wleciałem quadem w krzaki i mam problem go znaleźć. Przydałaby się pomoc z powietrza. Najlepiej jakiś phantom, albo cokolwiek z kamerą, która może patrzeć w dół.
Ostatnio zmieniony wtorek 08 sie 2017, 19:28 przez king99, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szatyn
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 08:13
Lokalizacja: Rzeszów/Świerklaniec

Re: Latanie na Ślasku

Post autor: szatyn »

Hmmmmm jestem na śląsku dopiero w sobotę, jeśli phantom z sjcamem 4000 pomoże namierzyć daj znać :)
Niestety podglądu FPV na żywo nie mam.
Phantom 1 x2
JJRC H31
JJRC H36
Visuo XS809
Lama V3
Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

Re: Latanie na Ślasku

Post autor: Henryk_s »

king99 pisze:Potrzebuje pomocy od kolegów. Na Węzłowcu wleciałem quadem w krzaki i mam problem go znaleźć. Przydałaby się pomoc z powietrza. Najlepiej jakiś phantom, albo cokolwiek z kamerą, która może patrzeć w dół. Stawiam piwo(a).
Jutro powinienem być od 17:00 na lotnisku.
king99
Posty: 193
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 14:10
Lokalizacja: Chorzów

Re: Latanie na Ślasku

Post autor: king99 »

Kilka godzin biegania po krzakach i quad już znaleziony ;-).
arrecky
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 10 gru 2015, 09:31
Lokalizacja: Chorzów

Re: Latanie na Ślasku

Post autor: arrecky »

Panowie z Węzłowca: jakie są zasady korzystania z "lotniska". Wiem, że jest to teren policyjny i nie można tam wejść ot tak sobie. Będę wdzięczny za info...
Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

Re: Latanie na Ślasku

Post autor: Henryk_s »

arrecky pisze:Panowie z Węzłowca: jakie są zasady korzystania z "lotniska". Wiem, że jest to teren policyjny i nie można tam wejść ot tak sobie. Będę wdzięczny za info...
Na terenie należącym do miasta, Chorzowskie Stowarzyszenie Modelarzy urządziło lotnisko dla swoich członków. Urządzenie, utrzymanie (sprzątanie, koszenie trawy) odbywa się kosztem i staraniem członków Stowarzyszenia, na co mają pisemną zgodę miasta. Teren jest zamknięty. Członkowie oczywiście mogą przybyć w towarzystwie, przy czym ponoszą odpowiedzialność za gości. Latanie wyłącznie dla ubezpieczonych (polisa oc). I to właściwie wszystko na temat :-)
Awatar użytkownika
Dżejwor
Posty: 11
Rejestracja: piątek 25 sie 2017, 14:48
Lokalizacja: Mikołów

Re: Latanie na Ślasku

Post autor: Dżejwor »

Witam.
Poszukuje osoby z okolic Mikołowa posiadającej gogle Fatshark Dominator HD2 i/lub HD3 skłonnej spotkać się gdzieś w okolicy i udostępnić sprzęt do przymiarki ;). Noszę się z zamiarem zakupu w/w gogli. W chwili obecnej latam na okularach typu box, sporo się naczytałem o problemach z IPD które w zasadzie uniemożliwiają korzystanie z gogli dwuekranowych.
Pozdrawiam.
KM
Posty: 81
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Latanie na Ślasku

Post autor: KM »

Mam HD3 od niedawna. Regulacja IPD w dość szerokim zakresie.
Południe Katowic, więc możemy się zgadać na jakieś loty w weekend albo w przyszłym tyg :)
Awatar użytkownika
Dżejwor
Posty: 11
Rejestracja: piątek 25 sie 2017, 14:48
Lokalizacja: Mikołów

Re: Latanie na Ślasku

Post autor: Dżejwor »

Witam.

Udało się polatać na HD3 i gogle są rewelacyjne niestety cena dość skutecznie odstrasza w związku z czym zakup został odłożony na bliżej nieokreśloną przyszłość. Mimo to spotkanie było i tak bardzo owocne gdyż po lotach na HD3 stwierdziłem że na pewno gogle do FPV w moim przypadku muszą wyświetlać obraz w formacie 4:3. po przestawieniu moich tanich boxów na ten format zdecydowanie lepiej mi się lata. Ogranicza to jednak wybór gogli w zasadzie tylko do dominatorów HD lub attitude od fatshark-a. Porównywalne są jeszcze Dominatory V3 i Aomwaye commandery jednak oba modele mają wyświetlacze 16:9. Chyba że o czymś nie wiem i jest jeszcze jakaś sensowna konkurencja. Poważnie rozważam Attitude V3 lub V4 lub zakup gogli używanych. Attitude zwłaszcza V4 wyglądają ciekawie na papierze i są dość sporo tańsze. Jednak FOV jest mniejszy o 10 stopni w stosunku do HD3, nie potrafię sobie za bardzo wyobrazić o ile tak w praktyce "ekran" będzie mniejszy. Mniejsza rozdzielczość nie powinna być aż takim problemem, w końcu mamy do czynienia z analogowym video. Pytanie czy ktoś z okolic Katowic/Tychów/Gliwic/Mikołowa posiada attitude V3 lub V4 ;) Jestem skłonny podjechać tylko w celu zobaczenia jak duży jest ekran po założeniu tych gogli ;) W zasadzie od tego zależy wybór - jeżeli obraz będzie wystarczający to kupuję Attitude jeżeli nie to niema wyjścia trzeba dołożyć do HD3, bo nie ma sensu kupować za nie małe pieniądze gogli które będzie się chciało za pół roku zmienić.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ