Legnica i bliskie okolice

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Legnica i bliskie okolice

Post autor: Baqsthc »

Są tematy większych miast, a nawet niektórych mniejszych. Użytkowników forum tysiące, więc i ja spróbuję skończyć z samotnością w Hobby.

Przyznawać się, kto jest z Legnicy bądź okolic :) Wrocławia już jako okolice nie liczę
Tummi
Posty: 108
Rejestracja: niedziela 23 mar 2014, 19:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Legnica i bliskie okolice

Post autor: Tummi »

Chyba ciezko bedzie. AFAIK ktos czasami pojawial sie na lotnisku z samolotem, ale nie widzialem, wiem tylko ze slyszenia.
Ja teraz mam kawalek do L-cy i latadel raczej nie woze ze soba :/ Ale sledze temat ;)

T.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Legnica i bliskie okolice

Post autor: hornet2 »

Witaj ! Kiedyś była nas spora grupka . Często spotykaliśmy się na poradzieckim lotnisku bądź na górce pod Rogoźnicą . Z lotniska nas pogonili . Nie wiem nawet czy istnieje jeszcze w Legnicy modelarnia na Piekarach prowadzona przez Lecha I ? Ja jestem z Jawora .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Legnica i bliskie okolice

Post autor: Baqsthc »

Za czasów świetności modelarni na Piekarach to ja wiem że ludzi było sporo. Pan Leszek często nas zabierał na lotnisko + przyczepkę modeli :D
Niestety nie tak dawno temu modelarnia została zamknięta, Dyrektor domu kultury się zmienił a na modelarni nigdy nie było jakiegoś tłoku.. Na Lotnisku to tylko oblatuję modele, bo mnie też jakiś ćwok pogonił (tak mu się spieszyło żebym zniknął że nie chciał nawet minuty poczekać żebym wylądował modelem, Policje chciał wzywać...) o Rogoźnicy jednak nie wiedziałem. W Jaworze mam Teści, czasami polatam koło Osiedla Marysieńki, ale tam wiecznie wieje..

W sumie awatar mam w wąwozie Myśliborskim robiony ;P
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Legnica i bliskie okolice

Post autor: hornet2 »

Jest w Jaworze też ładne miejsce do latania koło Piotrowic . Ogromna łąka , byłe lotnisko sanitarne . Niestety stamtąd też gonią . Kiedyś należało to do miasta i każdy miał tam wstęp . Miasto wydzierżawiło łąkę jakiemuś gospodarstwu rolnemu . Gościu wjazd zastawił dużym kamieniem i goni każdego kto łazi po łące mówiąc że depcze mu trawę na siano . Tak że coraz trudniej o jakieś fajne miejsce do latania . Aby sobie polatać to muszę jeździć 14km od Jawora na wieś gdzie kiedyś mieszkałem .

Co do Rogoźnicy górka jest zaraz za wioską po prawej stronie przy trasie Jawor -Strzegom . Często przyjeźdżają tam paralotniarze , motolotniarze . Ale i modelarzy też tam się widuje . Miejsce jest dobre do latania szybowcami albo motoszybowcami . Innym sprzętem też się da .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Legnica i bliskie okolice

Post autor: Baqsthc »

Ale i do Rogoźnicy jest 30+km.. A w Piotrowicach nie doszukiwałem się łąki na latanie. Póki co do mojego latania 250 czy jakimiś małymi pokurczami starczy mi to: https://www.google.pl/maps/@51.2054161, ... a=!3m1!1e3 zaraz koło domu.
Ale jak już poskładam większą platformę to sam nie wiem.. chyba będę kombinował gdzieś na krawędzi lotniska od strony tych starych składów amunicji...https://www.google.pl/maps/@51.1834683, ... 312!8i6656 jak tam mnie pogonią to Nie mam pojęcia gdzie będę próbował..
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Legnica i bliskie okolice

Post autor: hornet2 »

Mówiłeś że masz teściów na Marysieńki . Łąka ta jest jakieś 3km od tego osiedla . Aby do niej dojechać z tego osiedla należy jechać w stronę miasta ( koło Słowianki przez tory kolejowe ) . Na krzyżówce skręcić w prawo w Starojaworską jechać cały czas prosto aż dojedziesz do skrzyżowania na Małuszów /Legnicę ( w prawo ) . Nie skręcasz w prawo tylko jedziesz deczko dalej. Zaraz jest wąska dróżka w lewo na Piotrowice ( przez most na Nysie Szalonej) . Zaraz za mostem po prawej stronie będziesz miał tę łąkę .

U mnie w Jaworze też kiedyś była modelarnia . Mieściła się w Domu Harcerza . Niby jeszcze jest ale nikt tam nie chodzi . Pomieszczenie nieogrzewane , tynki się sypią . Obiecali dać nowe . Ale jak zwykle na obiecankach się skończyło . Teraz każdy z nas działa na własną rękę .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Legnica i bliskie okolice

Post autor: Baqsthc »

To już nie te czasy że modelarnie, chyba że znajdą się jacyś naprawdę chcący to robić np. Remo. Znam tamte tereny, do Legnicy przez Stary Jawor jeżdżę bo jakoś taka mniej nudna droga, i beż foto pstrykaczy :P Może jak będę miał chwilę to zajadę zobaczyć jak to wygląda ;)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Legnica i bliskie okolice

Post autor: hornet2 »

Mam tu parę zdjęć z Rogoźnicy . Motolotnia Leszka . Startował z lotniska w Legnicy i wyladował na górce w Rogoźnicy .

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Legnica i bliskie okolice

Post autor: hornet2 »

Kilka zdjęć samej górki koło Rogoźnicy . Odkąd w Legnicy zabronili nam korzystać z poradzieckiego lotniska to tylko to miejsce nam pozostało . Zdjęcia tego nie oddają ale jest to spory obszar i spora górka .

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Legnica i bliskie okolice

Post autor: Baqsthc »

Nie zauważyłem nawet wcześniejszego posta musze się kiedyś tam wybrać :D tylko nie wiem kiedy :d zapas pakietów nie da mi godziny latania wszystkim co mam, a kawałek spory żeby popatrzeć tylko :d
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Legnica i bliskie okolice

Post autor: hornet2 »

Jak się zrobi cieplej to zacznie przyjeżdżać na górkę stara ekipa modelarzy z Legnicy , Jawora, Strzegomia i okolic . Jest nas sporo . :-D
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
airjack
Posty: 212
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 18:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: Legnica i bliskie okolice

Post autor: airjack »

Dopiero teraz trafiłem na temat. Dzisiaj polataliśmy w Rogoźnicy. Od 10 do 21, pogoda mega i rekordów nie zabrakło :)
Jak będziemy się wybierali to dam znać.

Wysłane z mojego Rome przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Legnica i bliskie okolice

Post autor: Baqsthc »

No proszę Proszę :D może jeszcze się ktoś znajdzie :)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Legnica i bliskie okolice

Post autor: hornet2 »

Nie wiem co obecnie się dzieje z ekipą Leszka ? Modelarnia którą on prowadził na Piekarach chyba już nie istnieje ? Chyba to padło jak jakieś pierdzistołki zabronili wstępu na poradzieckie lotnisko ? Koło Jawora też jest piękna ,potężna łąka w kierunku jak się jedzie Storajaworską nad zalew Słup . Kiedyś to było lotnisko sanitarne . Można było tam sobie latać do woli o każdej porze roku . Obecnie tę łąkę Miasto dzierżawi jakiemuś PGR-owi . Gościu pozwala wejść na łąkę tylko wtedy jak skosi trawę i zbierze siano . A i tak wjazd na łąkę jest cały czas zastawiony potężnym kamieniem . Tak że auto trzeba zostawiać przy drodze i pieszo drałować z całym majdanem na łąkę .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ