Poszukiwany droniarz z Krakowa lub Kielc

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

cDonarski
Posty: 17
Rejestracja: środa 21 cze 2017, 08:25
Lokalizacja: Nowy Korczyn

Poszukiwany droniarz z Krakowa lub Kielc

Post autor: cDonarski »

Witam Was

Czy ktoś z Was miałby ochotę się spotkać i pomóc mi złożyć drona? Wszystkie części już przyszły.

1. Kontroler lotu KK2.1 z LCD

2. Rama Whirlwind fy450

3. Cztery silniki A2212 1000KV 2-3s

4. Aparatura (odbiornik, nadajnik) turnigy 9x

5. Śmigła 8x4.5'' 8045

6. Cztery regulatory Emax Simonk Series 30A ESC

7. Wtyczki XT60
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Poszukiwany droniarz z Krakowa lub Kielc

Post autor: fragles »

cDonarski pisze: 1. Kontroler lotu KK2.1 z LCD
Toż to zabytek! ;-)
cDonarski
Posty: 17
Rejestracja: środa 21 cze 2017, 08:25
Lokalizacja: Nowy Korczyn

Re: Poszukiwany droniarz z Krakowa lub Kielc

Post autor: cDonarski »

nie potrafił mi nikt pomóc w wyborze to wziąłem ten.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Poszukiwany droniarz z Krakowa lub Kielc

Post autor: pawelsky »

cDonarski pisze:nie potrafił mi nikt pomóc w wyborze to wziąłem ten.
No i sie wydalo za Adasko, PiotrSz i sikormaniak sa nikim ;-)
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=42&t=41386&p=521833
Adasko pisze:podaruj sobie FC KK
PiotrSz pisze:KK to przedpotopowy zabytek bez przyszłości, chłop się tylko poirytuje bo to nie będzie chciało latać!! Już zwykłe naze32 będzie lepsze
sikormaniak pisze:Wiem, że KK2.1 jest starym kontrolerem bez przyszłości i polecenie zakup nowego naze32, lite'a czy pixhawka byłoby lepsze
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Poszukiwany droniarz z Krakowa lub Kielc

Post autor: fragles »

Dodam, że CC3D można bez problemu kupić za 20 zł i jest 100 razy lepsze od KK.
cDonarski
Posty: 17
Rejestracja: środa 21 cze 2017, 08:25
Lokalizacja: Nowy Korczyn

Re: Poszukiwany droniarz z Krakowa lub Kielc

Post autor: cDonarski »

panowie to w takim razie który kupić? to zamówię, a co jeśli chodzi o pomoc? Pomoże ktoś?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Poszukiwany droniarz z Krakowa lub Kielc

Post autor: pawelsky »

cDonarski pisze:panowie to w takim razie który kupić?
Pewnie latwiej by Ci bylo pomoc gdybys napisal do czego chcesz uzywac tego latadla...
cDonarski
Posty: 17
Rejestracja: środa 21 cze 2017, 08:25
Lokalizacja: Nowy Korczyn

Re: Poszukiwany droniarz z Krakowa lub Kielc

Post autor: cDonarski »

latałem trochę phantom 3, podoba mi się to że śwetnie/stablinie potrafi stać w powietrzu, super sprawa to kamera i podgląd w telefonie, ale to już chyba przyszłość.

Ale nie mam pojęcia o tym, czym się różnią te kontrolery. Ten kontroler dostałem właściwie darmo z ramą i silnikami. Nie mogłem się dowiedzieć i właściwie nadal nie wiem dlaczego to zabytek - nikt nie potrafi mi powiedzięć konretnie na przykład: nie jest stabilny albo ciężko lalibrować albo lubi się uszkodzić ...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Poszukiwany droniarz z Krakowa lub Kielc

Post autor: pawelsky »

cDonarski pisze:latałem trochę phantom 3, podoba mi się to że śwetnie/stablinie potrafi stać w powietrzu, super sprawa to kamera i podgląd w telefonie, ale to już chyba przyszłość.
To kup sobie DJI Naza Lite z GPSem i po problemie (okolo $65). Wsadzasz, kalibrujesz, latasz.
cDonarski
Posty: 17
Rejestracja: środa 21 cze 2017, 08:25
Lokalizacja: Nowy Korczyn

Re: Poszukiwany droniarz z Krakowa lub Kielc

Post autor: cDonarski »

Super rada, dzięki. Poradzę sobie sam.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Poszukiwany droniarz z Krakowa lub Kielc

Post autor: fragles »

cDonarski pisze:latałem trochę phantom 3, podoba mi się to że śwetnie/stablinie potrafi stać w powietrzu, super sprawa to kamera i podgląd w telefonie, ale to już chyba przyszłość.

Ale nie mam pojęcia o tym, czym się różnią te kontrolery. Ten kontroler dostałem właściwie darmo z ramą i silnikami. Nie mogłem się dowiedzieć i właściwie nadal nie wiem dlaczego to zabytek - nikt nie potrafi mi powiedzięć konretnie na przykład: nie jest stabilny albo ciężko lalibrować albo lubi się uszkodzić ...
Ten kontroler wyszedł z użytku kilka lat temu, dlatego chyba nikt Ci teraz z nim nie pomoże.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Poszukiwany droniarz z Krakowa lub Kielc

Post autor: volender »

KK:
- ciężko znaleźć kogoś, kto tego jeszcze używa, więc w razie czego raczej ciężko o forumową pomoc
- soft już jest nie rozwijany, więc brak nowych funkcjonalności
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Poszukiwany droniarz z Krakowa lub Kielc

Post autor: pawelsky »

cDonarski pisze:Super rada, dzięki. Poradzę sobie sam.
Hmmmm... przyszedles tu po porade czy stroic fochy, bo nie wiem czy traktowac Cie powaznie...
credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Re: Poszukiwany droniarz z Krakowa lub Kielc

Post autor: credens »

cDonarski pisze:latałem trochę phantom 3, podoba mi się to że śwetnie/stablinie potrafi stać w powietrzu, super sprawa to kamera i podgląd w telefonie, ale to już chyba przyszłość.

Ale nie mam pojęcia o tym, czym się różnią te kontrolery. Ten kontroler dostałem właściwie darmo z ramą i silnikami. Nie mogłem się dowiedzieć i właściwie nadal nie wiem dlaczego to zabytek - nikt nie potrafi mi powiedzięć konretnie na przykład: nie jest stabilny albo ciężko lalibrować albo lubi się uszkodzić ...
Kolega używa w tricopterze, kontroler bardzo prosty, nie potrzeba komputera do kalibracji, do jakiegos prostego taniego projektu do nauki latania może być i na tym koncza sie zalety. Brak barometru, kompasu, brak możliwości podłączenia GPS, nierozwijane, przestarzale oprogramowanie to wady. Ogólnie, jak masz zamiar rozwijac kopterka - gimbal, fpv etc., a będziesz bo latanie wokol nogi szybko sie znudzi, to warto zainwestowac w cos lepszego
cDonarski
Posty: 17
Rejestracja: środa 21 cze 2017, 08:25
Lokalizacja: Nowy Korczyn

Re: Poszukiwany droniarz z Krakowa lub Kielc

Post autor: cDonarski »

pawelsky Tobie i twoim kolegom z tego forum coś się chyba pomyliło,

za moich czasów a mam lat 30 fora jeszcze kilka lat temu wyglądały troszkę inaczej, ludzie byli rozmowni, wdawali się w dyskusje, następowała burza mózgów, każdy się zaangażował w dyskusje, każdy chciał znaleźć ciekawą odpowiedź.

W tej chwili każdy jest oburzony już na starcie, już za to że zamieściłem pytanie na forum, każdy wysyła do wyszukiwania albo daje rady bez podstawnego uzasadnienia. Nie jest to pierwsze forum (nie tylko modelarskie) w którym chciałem znaleźć poradę. W dniu dzisiejszym utwierdziłem się tylko, że fora (przynajmniej te polskie) nie mają sensu, siedźcie sobie i czekajcie na posty które urzekną odbiorców – i to tylko te które urzekną 100% rzeszę tego forum.

Na początku przeczytałem – kup inny kontroler, po chwili dowiaduje się kup całego drona, za chwilę wymyślicie coś innego … a ja, prosty człowiek, niezbyt majętny, który skompletował części i chciał złożyć drona; i od czegoś zacząć, bo nie zależy mi na gotowcach tylko na budowie dronów i samolotów bo budowanie to 60% a 40% to fakt że to coś zbudowane przeze mnie potrafi latać – czyni mnie szczęśliwym człowiekiem.

Najwyraźniej mam do czynienia z ludźmi którzy nie rozumieją prawdziwych modelarzy; Ci prawdziwi już mają wystarczająco doświadczenia i nie zaglądają tu lub po prostu poznali się na was i nie odwiedzają forów żeby nie czytać takich pustych wiadomości pisanych przez pseudo-modelarzy.

Ja sam dotrę do tego (metodą prób i błędów) jak skonfigurować własnego drona, lub dotrę do prawdziwych modelarzy. A wy siedźcie sobie tutaj i udawajcie panów i władców cwaniaczków którzy tak naprawdę jesteście nikim w świecie modelarstwa.

I jeszcze śmiesz mi pisać „Hmmmm... przyszedles tu po porade czy stroic fochy, bo nie wiem czy traktowac Cie powaznie...”
Credens – dziękuję za odpowiedz; takiej potrzebowałem – chociaż się dowiedziałem czego brakuje w tym kontrolerze; dla innych był to wielki problem; dziękuje Tobie
ODPOWIEDZ