Wieliszew

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Z tego co rozmawiałem ostatnio z Pawlo, to Wieliszew został zamknięty :shock:
Zakaz wjazdu pod karą administracyjną 5000zł :evil:

Ale niech się Pawlo może wypowie w temacie....
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Jak to? :cry: :cry: :cry:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
pawlo
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 21:07
Lokalizacja: Olszewnica St.

Post autor: pawlo »

Z Faceb.
"Mariusz Sobieszekopublikował(a) post w obszarze‎Paweł Kownacki Wójt Gminy Wieliszew
24 marca
Panie Wójcie w ciągu kilku dni pojawiły się w okolicach Jeziorka Wieliszewskiego i przy wale Zalewu czerwone tablice informacyjne. Jest na nich wzmianka informująca o zakazie wjazdu pojazdami na właśnie te tereny bez zgody Spółki Wodnej. Czyli rozumiem przez to że na ul. Świętojańskiej obowiązuje całkowity zakaz poruszania się autami nawet w celu powędkowania nad jeziorkiem.
2Lubię to! ·


Paweł Kownacki Wójt Gminy Wieliszew Szanowny Panie Mariuszu, ulica Świętojańska jest drogą publiczną i jest możliwe poruszanie się po niej bez ograniczeń. Zakaz dotyczy wjazdu na tereny poza drogami publicznymi.
Lubię to! · Odpowiedz · 24 marca o 13:45

Mariusz Sobieszek Dziękuję za szybka odpowiedz
Lubię to! · 24 marca o 14:48

Jan Kasperski Bardzo dobra inicjatywa, oby tylko faktycznie udało się utrzymać wyznaczony teren w spokoju od ruchu pojazdów mechanicznych.
Lubię to! · 24 marca o 22:52

Paweł Kownacki Wójt Gminy Wieliszew Będę starał się jednak eliminować ze wsparciem stosownych służb ruch pojazdów mechanicznych na terenach, które powinny od takich pojazdów być wolne.
Lubię to! · 24 marca o 22:54

Jan Kasperski Super! Uważam, że ogromną zaletą Wieliszewa są właśnie takie piękne i spokojne zielone tereny.
Lubię to! · 24 marca o 23:20
"
fx 79, S-800, Vega, Ursus, pix , ostatnio Fimi x8
i kilka wynalazków ...
myślę że już starczy
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Noo to jaki status ma droga przy której się rozkładamy? Przecież tam są też tereny prywatne (a nie jakiejś spółki wodnej) i tam kawałek dalej za "naszą" bazą pole ma jeden z uczetników któregoś z for modelarskich i zapraszał żeby sobie na jego łące latać....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
pawlo
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 21:07
Lokalizacja: Olszewnica St.

Post autor: pawlo »

Cały teren dookoła jest obstawiony tabliczkami z info "o zakazie śmiecenia pod groźbą kary 5k pln i wjazdu pojazdów silnikowych bez zgody spółki wodnej" .
Rurek jak masz kontakt do wyżej wymienionego uczestnika forum* proponował bym odświeżyć z nim temat ...
fx 79, S-800, Vega, Ursus, pix , ostatnio Fimi x8
i kilka wynalazków ...
myślę że już starczy
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

pawlo pisze:Rurek jak masz kontakt do wyżej wymienionego uczestnika forum* proponował bym odświeżyć z nim temat ...
Ja nie mam osobistego kontaktu, wygrzebałem z czeluści internetu:
szczodry from rc-cam pisze:Witam wszystkich! Miałem okazję poznać kilku z Was ostatniej niedzieli 13.06 w Wieliszewie, pamiętam, że poznałem dwóch Michałów oraz KrzysW. Tak jak rozmawialiśmy chciałbym wszystkich oficjalnie zaprosić na łąkę do Wieliszewa kilkaset metrów dalej niż latacie teraz, łąka jest własnością mojej rodziny i mam pełne pozwolenie na korzystanie z niej do celów lotniska modelarskiego, łącznie z koszeniem itp, sam chętnie bym polatał startując i lądując na kołach, jednak samemu nie mam możliwości utrzymania pasa.

Jestem wychowankiem ursynowskiej modelarni prowadzonej przez Rafała Rajewskiego i jak większość latałem głównie na Wilanowie, ale co zostało z tego lotniska każdy wie.

W Wieliszewie latam od 1997 roku przy okazji bywania na działce z rodziną, to naprawdę piękne tereny i korzystajmy póki są, co kilka lat bowiem jest wielkie ruszenie gdy pojawia się inwestor, były już propozycje pola golfowego, parku rozrywki ale jak na razie nie wyszło, choć to kwestia czasu i pieniędzy jakie inwestor zaoferuje, moja rodzina nie ma jednak wielkiego ciśnienia na sprzedaż więc może kiedyś będzie fajne lotnisko modelarskie po środku pola golfowego :).

Pozdrawiam wszystkich i chętnie skorzystam z Waszej wiedzy nt. FPV bowiem sam latam jak na razie "tradycyjnie".

Michał
Tyle że ten post jest z czerwca 2010... może jakaś spółka wodna jednak wykupiła teren i robi park wodny :-( No nic trzeba by do szczodrego uderzyć...

Edicao: jakby co - mam maila do kolegi.

A teren to był , za geoportalem, ten:
Obrazek
jakieś 275m na północ-północny wschód od naszej dotychczasowej miejscówki.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Wyjaśniło się coś w sprawie możliwości kontynuowania Naszego hobby w Wieliszewie :roll:

Prognozy na dzisiaj zarąbiste:

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
przepro
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 13 paź 2013, 22:07
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post autor: przepro »

Witam,
zdanie "Wyjaśniło się coś w sprawie możliwości kontynuowania Naszego hobby w Wieliszewie" jest twierdzące. Czyli co się wyjaśniło :=) ?
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

przepro pisze:Witam,
zdanie "Wyjaśniło się coś w sprawie możliwości kontynuowania Naszego hobby w Wieliszewie" jest twierdzące. Czyli co się wyjaśniło :=) ?
Pozdrawiam serdecznie
1. Skoro nie Widzisz emotikony, to wywal swój komputer za okno :mrgreen:
2. Jeśli nie Wiesz co ona oznacza, to najpierw to sprawdź, zanim ponownie zrobisz z Siebie ... (nie wolno używać słów uważanych za obraźliwe :-P)
3, Skoro nie Masz nic do powiedzenia w temacie "Wieliszew", to nie zabieraj innym czasu na czytanie bzdur i jakiś chorych przemyśleń :evil:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
maslak_serock
Posty: 108
Rejestracja: niedziela 26 maja 2013, 20:30
Lokalizacja: serock/k.warszawy

Post autor: maslak_serock »

Witam wszystkich... widze temat sje urwal.... wiec mam pytanie gdzie teraz w weekendy zbieracie sie zeby polatac?
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Ano się urwał... Trzeba by Pawła wysłać "na przeszpiegi" :mrgreen:
Może jednak będzie możliwość powrotu na "starą miejscówkę" :roll:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

maslak_serock pisze:Witam wszystkich... widze temat sje urwal.... wiec mam pytanie gdzie teraz w weekendy zbieracie sie zeby polatac?
Przyjedź na ul. Chudoby, lub Pałacową tam w weekendy jest niezły sajgon modelarski ;-)
Awatar użytkownika
maslak_serock
Posty: 108
Rejestracja: niedziela 26 maja 2013, 20:30
Lokalizacja: serock/k.warszawy

Post autor: maslak_serock »

Czy ktos w okolicach zalewu zegrzynskiego lata jeszcze?
Awatar użytkownika
Krzysiek5lkg
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 19:29
Lokalizacja: Załubice

Post autor: Krzysiek5lkg »

maslak_serock pisze:Czy ktos w okolicach zalewu zegrzynskiego lata jeszcze?
Latam po drugie stronie zalewu w Załubicach. Jak Byś miał ochotę polatać to zapraszam.
Krzysiek
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

A ja dzisiaj goniłem aż na drugi koniec Stolnicy :shock:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
ODPOWIEDZ