LEGNICA

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: LEGNICA

Post autor: Baqsthc »

Nie stać mnie na gotowce :d
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: LEGNICA

Post autor: hornet2 »

Ja akurat jestem z Jawora . Ale kiedyś często jeździłem do Legnicy na lotnisko jeszcze jak można było . Spotykali się tam wszyscy modelarze z okolicy . Teraz pozostała nam górka pod Rogoźnicą . Ja mam jeszcze koło Jawora lotnisko sanitarne . Spora łąka pomiędzy Starym Jaworem a Piotrowicami koło zalewu Słup i obecnie powstającej fabryki Mercedesa . Kiedyś łąka ta należała do miasta i można było na nią wjeżdżać bez problemu . Ale miasto wydzierżawiło ją PGR-owi . Wjazd na nią jest zastawiony potężnym kamieniem . Co prawda można wejść pieszo . Ale gościu i tak goni bo mu depczą trawę na siano .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: LEGNICA

Post autor: Baqsthc »

Akurat jeśli chodzi o lotnisko to bzdura. Antoni P. Ten ppgant od was pożarł się z zarządca i dzięki temu można korzystać z lotniska. Najlepiej od strony starego mercusa. Sam tam systematycznie latałem w sezonie. "Pana Leszka" też tam raz spotkałem.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: LEGNICA

Post autor: hornet2 »

Pan Leszek to mój kumpel jeszcze z dawnych czasów . Poznaliśmy się jak jeszcze prowadził modelarnię w GOK w miejscowości w której mieszka . Będzie jakieś z 35 lat temu ! Fajny gościu ! W sumie to najbliżej mam na tą łąkę koło Jawora . To jest ta łąka zaznaczona czerwoną strzałką . Jak wybudują fabrykę Mercedesa to mogą z niej zrobić lotnisko . I tak już lądują tam śmigłowce . A wtedy raczej już wstępu na nią nie będzie . Tak że pozostanie górka koło Rogoźnicy . Fajne miejsce do latania szybowcami i motoszybowcami . Zresztą samolociarze też tam przyjeżdżają . Paralotniarze też tam często zaglądają .

Obrazek
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ