Szukamy miejsca na ogólnopolskie spotkanie

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Szukamy miejsca na ogólnopolskie spotkanie

Post autor: Kowal »

Kkacper pisze:Panowie - jeśli chodzi o miejscówkę do latania FPV - to Konarzyny
Raczej nie jest to "centralna polska" :-P Ja rozumiem, że Masz rzut beretem, ale...
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Szukamy miejsca na ogólnopolskie spotkanie

Post autor: zbipok »

Lotnisko Opole - Kamień Śląski . Czy ktoś wie jaka jest sytuacja na tym lotnisku?
Zbyszek
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Szukamy miejsca na ogólnopolskie spotkanie

Post autor: kamilborkowski »

Jest to czynne lotnisko, ale prawdopodobnie rzadko używane. Jest tam na miejscu hotel oraz tor do jazdy samochodem. Tyle wiem na ten temat.
Awatar użytkownika
kaczmarsky
Posty: 505
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 10:28
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Szukamy miejsca na ogólnopolskie spotkanie

Post autor: kaczmarsky »

zbipok pisze:Inna lokalizacja to Zalew Sulejowski, czy ktoś zna tą okolicę?
https://www.google.co.uk/maps/place/51% ... 5612?hl=pl
Pomysł na zorganizowanie ogólnopolskiego spotkania zacny i miło by było spotkać się większą grupą.
Co do lokalizacji to zalew sulejowski moim zdaniem nie jest najlepszym miejscem. Mieszkam kilka kilometrów od zalewu. Przede wszystkim teren wokół zalewu niemal w całości zalesiony, zresztą jest to Sulejowski Park Krajobrazowy. Łąki nieliczne dzikie i zarośnięte. Pozostałe tereny to pola uprawne. Nad zalewem jest kilka hoteli i centrów konferencyjno rekreacyjnych np: Molo, Kruk, Magellan, Invest ale ceny za nocleg raczej wysokie. Sieć gospodarstw agroturystycznych raczej skromna. Woda latem niestety brudna pełna kwitnących sinic, wygląda jak gęsta zupa, tak więc wypoczynek i rekreacja raczej wątpliwa.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Szukamy miejsca na ogólnopolskie spotkanie

Post autor: Kowal »

Ja bym się skupił na tej pierwszej lokalizacji (jezioro Białe), bo po jego północnej stronie wygląda całkiem zacnie jeśli chodzi o "tereny" do latania ;-)
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Szukamy miejsca na ogólnopolskie spotkanie

Post autor: szaman89 »

Tak jak mówiłem wcześniej, ja tam pojadę w przyszłym tygodniu - najlepiej jakoś sobota/niedziela bo po powrocie z pracy zostaje niewiele czasu na "widne" rozpoznanie terenu. Już wiem czego oczekujecie jako lotnisko także jak ktoś ma jakieś szczegółowe pytania do przekazania albo sugestię to bardzo proszę.
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Szukamy miejsca na ogólnopolskie spotkanie

Post autor: Lotnik54 »

A może dacie się zaciągnąć w samo centrum kraju czyli do Ełku stolicy Mazur. No może trochę przegiąłem z tym centrum ale za to tereny piękne i ceny do przyjęcia. Mógbym załatwić miejsce w gospodarstwie agroturystycznym kolegi paralotniarza, lądowisko przy domu, skoszone. Miejsce na namioty dla oszczędnych też jest. Jest to gospodarstwo z linku: http://rejrat.eu/Agroturystyka+Pod+Boci ... zytaj.html
Oczywiście sam nie dam rady ale myślę, że Gołdap się włączy do pomocy w organizację i będzie super.
Zapraszam i pozdrawiam
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Szukamy miejsca na ogólnopolskie spotkanie

Post autor: matulekpl »

Propozycja Lotnika bardzo ciekawie wyglada:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Szukamy miejsca na ogólnopolskie spotkanie

Post autor: Lotnik54 »

Żeby Was jeszcze podgrzać dodam, że na miejscu jest możliwość wykonania lotu na motoparalotni a nawet wiatrakowcem. A jest to trochę inne doznanie niż fpv.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
szeri88
Posty: 203
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 20:49
Lokalizacja: Koszalin

Re: Szukamy miejsca na ogólnopolskie spotkanie

Post autor: szeri88 »

Lotnik54 pisze:Żeby Was jeszcze podgrzać dodam, że na miejscu jest możliwość wykonania lotu na motoparalotni a nawet wiatrakowcem. A jest to trochę inne doznanie niż fpv.
Mnie kupiłeś :-D
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Szukamy miejsca na ogólnopolskie spotkanie

Post autor: zbipok »

A co sądzicie o Zalewie Jeziorsko?
Zbyszek
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Szukamy miejsca na ogólnopolskie spotkanie

Post autor: Assur92 »

Nad Jeziorskiem na pewno też są fajne widoki, zdarzyło mi się z Hiro i Zeman0 tam być i latać. Niestety nie wiem jak jak z miejscem na baze noclegową lotnisko, my startowaliśmy z tamy, a lądowisko na hardore'a za tamom ostre pikowanie na krótką łączkę.

Ode mnie proponowałbym najpierw popatrzeć kto aktywny na forum mógłby się podjąć organizacji zlotu bo na obcym terenie gdzie nikt nie ogarnia ciężko raczej. Moim zdaniem fajną miejscówką są Konarzyny, jakoś blisko nie mam, ale mogę zagwarantować że miejscówka przednia. Spanie pod namiotami szczególnie polecam, choć pobliski hotel w centrum konarzyn również jest na naprawdę wysokim poziomie moim zdaniem.

Raz na rok to można całą Polskę przejechać, nasze hobby jest na tyle drogie że przejazd autem to pikuś przy budowie nowej platformy :)
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Szukamy miejsca na ogólnopolskie spotkanie

Post autor: krall »

Każda okazja do spotkania jest OK!
Ale sam pomysł to trochę mało jak na duży zlot.
Assur92 pisze: Ode mnie proponowałbym najpierw popatrzeć kto aktywny na forum mógłby się podjąć organizacji zlotu bo na obcym terenie gdzie nikt nie ogarnia ciężko raczej. Moim zdaniem fajną miejscówką są Konarzyny, jakoś blisko nie mam, ale mogę zagwarantować że miejscówka przednia. Spanie pod namiotami szczególnie polecam, choć pobliski hotel w centrum konarzyn również jest na naprawdę wysokim poziomie moim zdaniem.

Raz na rok to można całą Polskę przejechać, nasze hobby jest na tyle drogie że przejazd autem to pikuś przy budowie nowej platformy :)
Nic dodać nic ująć, no może oprócz tego "hotelu" co go nie ma ;-)

Ja, może z wiekiem, mam duży dyskomfort do latania w miejscach niezabezpieczonych. W Konarzynach cały teren lotniska ~2000x500m jest udostępniony nam przez właściciela. W tym roku zarezerwuję strefę do lotów BVLOS. To jakby techniczne podstawy do organizacji zlotu. Reszta to "socjal" i atmosfera :-)
BTW - w tym roku Konarzyny w którymś z tych 3 weekendów: 21-23, 28-30.07 lub 4-6.08.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Szukamy miejsca na ogólnopolskie spotkanie

Post autor: zbipok »

Konarzyny to punkt obowiązkowy. W ubiegłym roku nie dotarłem ze względu na wyjazd wakacyjny.
28-30.07 jest ciekawy piknik modelarski w Bobrownikach, więc może któryś z pozostałych weekendów
Zbyszek
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Szukamy miejsca na ogólnopolskie spotkanie

Post autor: Assur92 »

krall, może nie hotel tylko pokoje gościnne? Chodzi mi o ten nocleg koło sklepu ABC :) Nie pamiętam nazwy niestety.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
ODPOWIEDZ