II DRON Festiwal

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
paluchgda
Posty: 121
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 11:32
Lokalizacja: 3city

Re: II DRON Festiwal

Post autor: paluchgda »

Przeorałem tvn24 i polsat..... nic. Może jutro, choć na info w TV bym nie liczył.
Dronoza w stopniu zaawansowanym, choroba przenoszona przez wielowirnikowce. Tego nie da się wyleczyć.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: II DRON Festiwal

Post autor: matulekpl »

Panowie nie odbierajcie źle mojego wpisu.
Nie neguję konkursu ani jego wyników, ani tego że osoby spoza polski wzięły udział.
krall pisze:- masz rację - wydawało Ci się. Nigdzie nic takiego nie napisano.
to nie dobrze, bo zazwyczaj konkursy mają na celu wyłonić "gwiazdkę" z tłumu lub też pobudzić ludzi do rywalizacji i wykazania swoich umiejętności.
Nawet Eurowizja to konkurs dla początkujących wykonawców, chociaż po woli zaczął się przekształcać w konkurs najlepszych. Ale muszą być jakieś kryteria.

Kryteria wartości sprzętu są moim zdaniem bardzo dobre. Bo tu wtedy mały wpływ ma budżet a duży umiejętności.
Te kryteria, które były w tym roku są jak najbardziej ok. Ale powinny być dodatkowe podziały na DIY do 500$, DJI Phantom & Podobne Gotowce, All powyżej 500$.
To takie moje zdanie;)
P.s. Panowie na prawdę nie widzicie nic złego w tych "filmach", które przytoczyłem w poprzednim poście?

Nie widziałem, żeby w Mam Talent wystąpił np. zespół Enej.
To tak jakby do dzisiaj Tytanic brał udział w Festiwalach filmowych, bo James Cameron zgłasza się co roku do każdego konkursu z tym samym filmem:)
matulekpl pisze:Po pierwsze, jest to profesjonalna produkcja.
Zobaczcie foty z powstawania tej produkcji:
http://www.imdb.com/media/rm3917094400/ ... nmmd_md_pv
widzicie gdzieś drona?:) tam tylko kilka sekund scen jest z drona. Ale może i z helikoptera. nie wiadomo.
przecież to profesjonalny film, który bierze udział w światowych festiwalach filmowych. Więc poziom Phantom vs. studio "Bollywood"?:)
Wiem, że piękny film, ale totalnie nie pasujący do tego typu konkursów/festiwali. Tzn. jako do zaprezentowania to i owszem. A do konkursu jedynie do "Seniorów".
Kolejny przykład:
kuczy, kontra ja na ringu;) heh... trzeba przede wszystkim określić progi możliwości.
Bo jak zachęcać do udziału w kolejnych konkursach skoro tylko filmy z budżetem +20k PLN mają szansę na miejsce na podium?:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: II DRON Festiwal

Post autor: krall »

Verid,
Intencyjnie nie do końca tędy droga, żeby stawiać zbyt wiele warunków. Mógłbym z każdym z Twoich argumentów polemizować ale nie o to chodzi. Jeśli będziemy przykręcać śrubę to jeszcze mniej filmów będzie nadesłanych ale na ustach będziemy mieli uśmiech samozadowolenia że te 7 nadesłanych na festiwal filmów spełniają 15 punktów regulaminu. Nie oszukujmy się - nasz festiwal nie jest jakimś wielkim wydarzeniem w skali światowej więc nikt się nie będzie spinał żeby się narobić z filmem specjalnie dla nas. Ma być lekko łatwo i przyjemnie ;-)
Moim zdaniem żaden (lub było ich najwyżej kilka) z filmów nie został wyreżyserowany, nakręcony i zmontowany specjalnie tylko na DF. Te filmy to albo gotowce już dla kogoś zrobione lub posklejane sceny z innych produkcji twórcy. Osobiście nie mam nic przeciwko.
Przypomnę, że mimo liberalnych warunków jeszcze 2 m-ce temu filmów nadesłanych było 5!
Nagroda - BVLOS - oczywiście nie umarła, były inne tematy - kkacper ma to gdzieś zapisane - damy oczywiście znać.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: II DRON Festiwal

Post autor: Verid »

krall pisze:Intencyjnie nie do końca tędy droga, żeby stawiać zbyt wiele warunków.
No niestety - jak chcesz przyciągnąć szersze rzesze, szczególnie takich jak forumowicze to musisz ustawić regulamin/kategorie tak, by mieli poczucie że mają szanse bo przy obecnej opcji "dla wszystkich" gdzie mam stawać w szranki z ZDF, Red Bull itp to sorry. Ja wysiadam.
krall pisze:Mógłbym z każdym z Twoich argumentów polemizować ale nie o to chodzi.
Ależ oczywiście że o to chodzi - jak napisałeś, mamy czas więc właśnie teraz powinniśmy polemizować jak najwięcej i w jak najszerszym gronie tak, aby przyszły DF był jeszcze lepszy.
krall pisze: Nie oszukujmy się - nasz festiwal nie jest jakimś wielkim wydarzeniem w skali światowej więc nikt się nie będzie spinał żeby się narobić z filmem specjalnie dla nas.
krall pisze:Te filmy to albo gotowce już dla kogoś zrobione lub posklejane sceny z innych produkcji twórcy. Osobiście nie mam nic przeciwko.
Ale nie chcielibyśmy także żeby był śmietnikiem do którego producenci wrzucają odpadki ze swoich superprodukcji które i tak stoją na takim poziomie że taki kuczy, matulek czy ja mogą jeno iść do kącika i płakać. Chcesz uczestników? Miejscowych jeszcze przypadkiem? Musisz dać im choć iluzję szansy. Stąd te pomysły z rozszerzeniem kategorii.
krall pisze:Moim zdaniem żaden (lub było ich najwyżej kilka) z filmów nie został wyreżyserowany, nakręcony i zmontowany specjalnie tylko na DF.
Krzywdzące, oj bardzo krzywdzące. Zostanie ci to zapamiętane.
krall pisze:Przypomnę, że mimo liberalnych warunków jeszcze 2 m-ce temu filmów nadesłanych było 5!
Wiem że nieładnie cytować samego siebie ale: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=14&t=34246#p452158
Właśnie ta "liberalność" załatwiła ci frekwencję na poziomie festiwalu w remizie i zmusiła do zachęcania do nadsyłania filmów. Jak nie ma cienia szansy na powalczenie to po co się spinać? Równie dobrze mógłbyś mnie zachęcać do wyścigów 250tkami z Marbalonem czy PiotremSz jak ja nawet w Acro nie umiem latać.
Kilka osób na forum ma solidne podstawy do nienawiści wobec mojej osoby za namolne wiercenie dziury w brzuchu żeby wysłali coś od siebie na DF - powód odmowy zawsze ten sam: "a z czym ja mam się tam pchać jak tam same profi".
Ten wredny...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: II DRON Festiwal

Post autor: kuczy »

wciągacie mnie w kręcenie filmów - cholera a mi wszystko wibruje (żona może zadowolona, ale filmy kiepsko wychodzą) :D

dlatego jestem za kategorią <=100$ albo coś na zasadzie "sport-cam" co by się np nie obrażali właściciele Gopro że przekroczyli 100$ bo kupili wersję BLACK ;) - ale za dużo kategorii bym nie tworzył, bo można potem zgłupieć, a dla jurry byłby to problem, a za dużo 1wszych miejsc to też nie dobrze. Lustrzanki warto oddzielić od kamer "typu sport-cam". nie wiem czy rajdowcy "250" też nie mieliby się czym pochwalić? czasami jak oglądam na światowym YT te akrobacje to ciary przechodzą :) łączenie "szalonych przelotów" i historii opowiadanych filmem jakoś mi tak sobie się klei...
jedno wiem na pewno - warto rozmawiać :) - a poziom światowy będzie ;) może za 5 lat, a może za rok :)

a no i większa klatka by się przydała do "wojen" :D - Verid wszystkich spychał w dół swoim białym wentylatorem :D... - a na serio spodobało mi się - swojego bym nie poświęcił, ale widząc co z czym się je - wiele osób mówiło, że chiałoby przygotować "coś co można rozwalić" za rok... więc odwagi - zakupimy silniczków od Symy za 15 zeta i będziemy budowali konstrukcje z patyczków po lodach calypso, co by był fun i kieszeni nie bolało :D :D
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: II DRON Festiwal

Post autor: krall »

Verid,
Nie chce mi się w tej chwili od razu po imprezie rozbierać na części pierwsze każdy ew. punkt hipotetycznego nowego regulaminu.
Oczywiście wiem, że kilka filmów (napisałem przecież że kilka) zostało przygotowanych specjalnie pod DF - w tym wiem, że Twoje - i bardzo się cieszę - ale to co napisałem wynika z obserwacji wszystkich filmów - pragmatycznie - po - więc nie przesadzaj z tym rozgoryczeniem. Nie oceniaj też reszty filmów jako śmietnik z odpadków - to chyba niezbyt miłe i uczciwe.
Na tą chwilę możemy przyjąć, że zrobimy jeszcze kategorię "nie-pro", "$100 camera" czy jak to sobie nazwiemy.
Ale musimy jasno określić proste zasady - na pewno coś wymyślimy. Spokojnie.

PS
Apropos 1-szego miejsca w Scenes
Fakt - że to profesjonalna i nietania produkcja ale sam pomysł - jednego długiego ujęcia był zwycięski. Idea do zrealizowania tańszym sprzętem.
Także może nie w budżecie, kamerach, kopterach czy podróżach po całym świecie leży problem a bardziej po prostu w talencie twórcy. Przypomnę, że to festiwal filmowy a nie modelarski więc nie można mieć pretensji że wygrały filmy takie jakie wygrały. Nie można zakazać nadsyłania filmów zrobionych przez filmowców.
Myślę więc, że żeby wszyscy byli zadowoleni utworzymy na przyszłość 2 kategorie: dla filmowców i modelarzy :-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
paluchgda
Posty: 121
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 11:32
Lokalizacja: 3city

Re: II DRON Festiwal

Post autor: paluchgda »

a jakby rozszerzyć program o takie cuś? https://www.youtube.com/watch?v=6o0s02IuhbI
Dronoza w stopniu zaawansowanym, choroba przenoszona przez wielowirnikowce. Tego nie da się wyleczyć.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: II DRON Festiwal

Post autor: krall »

kuczy pisze:
a no i większa klatka by się przydała do "wojen" :D - Verid wszystkich spychał w dół swoim białym wentylatorem :D... - a na serio spodobało mi się - swojego bym nie poświęcił, ale widząc co z czym się je - wiele osób mówiło, że chiałoby przygotować "coś co można rozwalić" za rok... więc odwagi - zakupimy silniczków od Symy za 15 zeta i będziemy budowali konstrukcje z patyczków po lodach calypso, co by był fun i kieszeni nie bolało :D :D
Jak napisałem wcześniej - inaczej to sobie wyobrażałem. Pomysł z fantomem u góry wymęczył polsat a niestety nie był on szczególnie mądry.
Modele - wiem, że to sport urazowy ale miałem nadzieję, że znajdą się tacy co przygotują waleczne i nierozbijalne modele. To wcale nietrudne i niedrogie. Świetne pole dla kreatywności i modelarstwa. Może następnym razem pójdzie lepiej...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: II DRON Festiwal

Post autor: Verid »

kuczy pisze:a no i większa klatka by się przydała do "wojen"
Ano przydałaby się choć fajnie że w ogóle jakaś była bo w zeszłym roku jej właściciele słabo byli chętni do jej udostępniania (były plany pokazów kopterów hobbystycznych ale nie wypaliło)
kuczy pisze:Verid wszystkich spychał w dół swoim białym wentylatorem :D
Tak, tak - teraz wszystko na Verida. :mrgreen: Ale ujęcia walk z góry do tiwi to chcieli mieć. Następnym razem se GP na sztywno zawieśta a nie weterana do takiej stresującej roboty szarpać...
krall pisze:Nie chce mi się w tej chwili od razu po imprezie rozbierać na części pierwsze każdy ew. punkt hipotetycznego nowego regulaminu.
Ejże - nie chodzi o to żeby na już teraz mieć nowy regulamin ale uważam że na burzę mózgów nad ramą przyszłego to jak najbardziej odpowiednia pora. Właśnie tak na ciepło póki jeszcze zainteresowani pamiętają co ich ewentualnie kuło lub co można by usprawnić. Jak siądziesz do tego za rok to już mało kto będzie pamiętał co mu się wydawało nie teges.
krall pisze:Nie oceniaj też reszty filmów jako śmietnik z odpadków - to chyba niezbyt miłe i uczciwe.
Odniosłem się do twojej wypowiedzi (lub posklejane sceny z innych produkcji twórcy) nie do samych filmów którym szczerze, nawet nie miałem okazji się specjalnie przyjrzeć.
krall pisze:Na tą chwilę możemy przyjąć, że zrobimy jeszcze kategorię "nie-pro", "$100 camera" czy jak to sobie nazwiemy.
Ale musimy jasno określić proste zasady - na pewno coś wymyślimy. Spokojnie.
krall pisze:Myślę więc, że żeby wszyscy byli zadowoleni utworzymy na przyszłość 2 kategorie: dla filmowców i modelarzy :-)
O to to - to mi się widzi. Tylko weź teraz skutecznie oddziel jednych od drugich... :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Otreblla
Posty: 95
Rejestracja: środa 20 cze 2012, 11:39
Lokalizacja: Olsztyn/Rypin

Re: II DRON Festiwal

Post autor: Otreblla »

Pozdrowienia dla wszystkich obecnych na festiwalu!
Widzę, że dalej szukacie czy telewizje odważyły się gdzieś opublikować swoje relacje - na pewno odwagę miało TVPGdańsk:
http://gdansk.tvp.pl/25341418/ogolnopol ... ow-w-gdyni
Żeby skończyć musisz najpierw zacząć.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: II DRON Festiwal

Post autor: PiotrSz »

Verid, jeszcze się taki nie urodził który by wszystkim dogodził...
Między innymi dlatego że nie będę miał szansy z produkcjami które zostały zgłoszone do festiwalu nie wysłałem żadnego swojego filmu bo po zeszłym roku wiedziałem że żaden nawet do pięt nie dorasta tym które zostały opublikowane na stronie festiwalowej.

IMO regulamin można by zmienić delikatnie ale jeśli dokręcisz śrubę jak napisał Krall, zostanie zgłoszone parę filmów i będzie po zabawie...
Tak jak pisano wyżej rozwiązaniem była by kategoria ze sprzętem w cenie do... w której mogli próbować swoich sił amatorzy czytać modelarze tacy którzy kręcą filmy dla siebie, dla frajdy.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: II DRON Festiwal

Post autor: krall »

Verid pisze: O to to - to mi się widzi. Tylko weź teraz skutecznie oddziel jednych od drugich... :mrgreen:
Uznamy, że wszystko co ma rybie oko i nie jest 4K to kategoria modelarska. Dodatkowe punkty jak czasem się obraz zatrzęsie ;-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: II DRON Festiwal

Post autor: Verid »

PiotrSz pisze:Verid, jeszcze się taki nie urodził który by wszystkim dogodził...
Wiem - tylko troszkę zgrzyta jak z jednej strony masz żal organizatorów na forum że mało filmów ludzie wysyłają a z drugiej strony wchodzą Spielbergi. No tego za pioruna nie pogodzisz i wcale nie chodzi mi o dokręcanie śruby bo tak jak Krall napisał - trudno wyrzucać filmowców z festiwalu filmowego. Tylko jak ma się pojawić ktokolwiek inny niż filmowcy (a tak rozumiem to nagabywanie na forum by filmy słać) to musi mieć po co bo sam fakt bycia wyświetlonym w salce kinowej to trochę mało. Sam wiesz ile to dla hobbysty zachodu żeby filma pociąć z sensem żeby nie zanudzał i jeszcze sensownie z darmową muzą spiąć.
krall pisze:Uznamy, że wszystko co ma rybie oko i nie jest 4K to kategoria modelarska. Dodatkowe punkty jak czasem się obraz zatrzęsie ;-)
Jello.Nie zapominaj o jello. Obowiązkowo musi być. I mile widziane śmigła w kadrze.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: II DRON Festiwal

Post autor: matulekpl »


YT to badziewie. jutro wrzucę lepszą wersję:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: II DRON Festiwal

Post autor: PiotrSz »

krall pisze:Uznamy, że wszystko co ma rybie oko i nie jest 4K to kategoria modelarska. Dodatkowe punkty jak czasem się obraz zatrzęsie
Ale ja akurat znam modelarzy którzy amatorsko kręcą filmy sprzętem bez rybiego oka i w 4K ;-) więc to nie będzie do końca sensowne kryterium...
ODPOWIEDZ