II DRON Festiwal

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
paluchgda
Posty: 121
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 11:32
Lokalizacja: 3city

Re: II DRON Festiwal

Post autor: paluchgda »

nie tylko my pytamy o zagraniczne produkcje https://www.facebook.com/dronyuav/?fref=nf
Dronoza w stopniu zaawansowanym, choroba przenoszona przez wielowirnikowce. Tego nie da się wyleczyć.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: II DRON Festiwal

Post autor: Verid »

Na podanej stronce FB jest błąd. Piszą: "W kategorii "Fun&Stories" wygrała produkcja francuska o tytule "theLypse_One tree, much fun" "
Tym czasem na stronie DF i tu: "Kategoria Fun&Stories Sébastien Pins – My forest"

BTW
PiotrSz pisze:Tak jak pisano wyżej rozwiązaniem była by kategoria ze sprzętem w cenie do... w której mogli próbować swoich sił amatorzy czytać modelarze tacy którzy kręcą filmy dla siebie, dla frajdy.
W zeszłym roku taką kategorią (poniekąd) był FUN. SCENES dla filmowców chcących się pochwalić warsztatem, STORIES dla filmowców co mieli do opowiedzenia jakąś historię i FUN dla odstawiających różne wariactwa swoimi maszynami.
W tym roku nastąpiło scalenie kategorii i co mamy? Zero FUN! Nie ma na podium żadnego, ŻADNEGO filmu o tej tematyce. Obejrzałem sobie laureatów w FUN&STORIES (wcześniej jak wspomniałem nie było okazji) i tak - miejsce pierwsze, jest historia, są imponujące ujęcia (lista płac na koniec również) - ok, pasuje. Miejsce drugie podobnie - może historia nie tak fajnie opowiedziana jak w przypadku miejsca pierwszego ale jest i ujęcia też ekstra. Pasuje. Ale niech ktoś mi wyjaśni co robi "Sound of SVR" na miejscu trzecim? Ujęcia owszem, technicznie bez zarzutu ale od tego jest kategoria SCENES. A gdzie tu myśl przewodnia tej kategorii czyli według opisu ze strony DF'u: "filmy przedstawiające jakąś historię, opisujące wydarzenie, a także pokazujące łamanie barier, szalone przeloty, dynamika i wyzwania". Historia niebieskiego autka jadącego za miasto? Gdzie ewentualne łamanie barier, szalone przeloty, dynamika i wyzwania? Czy którykolwiek z tych filmów to ma? Komuś (jury) chyba się coś rozjechało i to ostro... Jakby ktoś nie wiedział o czym piszę jeżeli chodzi o FUN, radzę obejrzeć zeszłoroczne "Górnolotne powitanie wiosny" Dronas'a.

Wygląda na to że w tym roku była kategoria SCENES i SCENES&STORIES. No i jest dobitna odpowiedź na to czemu forumowicze nie kwapili się do wysyłania swoich filmików - przecież przy takiej konkurencji, lot 250tki nawet w najlepszym wykonaniu czy cloudsurfing dowolnego piankolota wygląda gorzej niż reklama Polleny2000 w przerwach seansu Titanic'a.
Dobrze że pilnując swojej wystawki nie miałem okazji pójść na salkę kinową bo jakbym zobaczył "EasyStar'y dwa" pomiędzy w/w tytułami to bym nie wiedział gdzie się ze wstydu schować. Z czym do ludzi Panowie, z czym do ludzi... Wątek zachęcający do wstawiania filmów powinien zaistnieć na forum szkoły filmowej a nie u poganiaczy Mobiusów, GP i innych kiczajnów.
Ten wredny...
Geronimo
Posty: 77
Rejestracja: wtorek 01 mar 2016, 16:37

Re: II DRON Festiwal

Post autor: Geronimo »

Verid pisze:
Wygląda na to że w tym roku była kategoria SCENES i SCENES&STORIES. No i jest dobitna odpowiedź na to czemu forumowicze nie kwapili się do wysyłania swoich filmików - przecież przy takiej konkurencji, lot 250tki nawet w najlepszym wykonaniu czy cloudsurfing dowolnego piankolota wygląda gorzej niż reklama Polleny2000 w przerwach seansu Titanic'a.
Dobrze że pilnując swojej wystawki nie miałem okazji pójść na salkę kinową bo jakbym zobaczył "EasyStar'y dwa" pomiędzy w/w tytułami to bym nie wiedział gdzie się ze wstydu schować. Z czym do ludzi Panowie, z czym do ludzi... Wątek zachęcający do wstawiania filmów powinien zaistnieć na forum szkoły filmowej a nie u poganiaczy Mobiusów, GP i innych kiczajnów.
Nie chcę się zbytnio wtrącać, bo w kinematorgrafii nie brałem udziału, ale tak na zdrowy rozum: na dron festiwalu powinny być filmy droniarskie. Ile było ujęć z drona w zwycięskich filmach ? 1 czy może 2 % ? Może się mylę, ale w nr 1 wydaje mi się że wcale, nawet te ujęcia w gałęziach drzew prawdopodobnie były robione kamerowym dźwigiem/teleskopem czy jak to się fachowo nazywa. Piękny lot nad samą wodą bez mącenia wody podmuchem od śmigieł ? ;-) - kolejny przykład użycia teleskopu + teleobiektyw :-)
Awatar użytkownika
Georgi
Posty: 37
Rejestracja: czwartek 28 maja 2015, 16:30

Re: II DRON Festiwal

Post autor: Georgi »

Podobno za miesiąc będą wyścigi w 3city ? Coś wiecie więcej o tym ?
FrSky D4R-II + LittleBee 20A + DEMON EVO250 + Naze32 rev5 na CF + EMAX MT2204 + DAL 5X4.5 BULLNOSE
Phantom 3 Advanced
V686G :D
BAYANGTOYS X9 <3
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: II DRON Festiwal

Post autor: bajer0 »

Hej.
Mam dwie propozycje, które jak mi się wydaje pozwolą osiągnąć efekt, który zadowoli obie strony:

1. Ujęcia z drona powinny stanowić minimum 90% całości filmu. W przypadku zwycięzcy "My forest" śmiało można powiedzieć, że tam nie więcej 50% nagrania pochodzi z drona.
2. Przesyłając film na konkurs zrzekamy się praw do nagrania i przekazujemy je na rzecz organizatora. Tutaj pewnie potrzebna by była porada prawna jak to prawidłowo określić.
Chodzi o to, aby kręcić film z myślą o tym konkretnym wydarzeniu jakim jest DroneFestiwal.
Wówczas ponownie produkcje za grube $$$$ odpuszczą temat, bo nie będzie dla nich atrakcyjne zgłaszanie się do takiego konkursu.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: II DRON Festiwal

Post autor: Verid »

Georgi pisze:Podobno za miesiąc będą wyścigi w 3city ? Coś wiecie więcej o tym ?
http://f3u.pl/index.php/2015/12/05/2015-06-04-gdansk/

@bajer0 - to już jest.

Ad.1 Cytat ze strony z regulaminem:

"Czas trwania filmu to maksymalnie 5 minut. Dopuszcza się użycie ujęć nie tylko z pokładu drona, jednak ich długość nie powinna przekraczać 25% całej długości filmu."

Czyli masz minimum 75% ujęć z drona

Ad.2 Czytaj pkt.3 regulaminu festiwalu.
Ten wredny...
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: II DRON Festiwal

Post autor: bajer0 »

@Verid
Przeglądałem regulamin i akurat tego punktu o 25% nie dostrzegłem - mój błąd. Czy na podstawie tego zapisu nie powinno się wspomnianego filmu wykluczyć?

Co do punktu 3 regulaminu to nie do końca o to mi chodziło. Tutaj jedynie zgłaszający musi wyrazić zgodę na publikowanie materiałów i naniesienie na nich loga festwialu.
Jak rozumiem dążymy do tego aby materiały tworzone były strikte pod ten festwial, dlatego chyba potrzebny byłby zapis o przeniesieniu pełnych praw na organizatora.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: II DRON Festiwal

Post autor: Verid »

bajer0 pisze: Czy na podstawie tego zapisu nie powinno się wspomnianego filmu wykluczyć?
To już pytanie nie do mnie ale nie sądzę żeby komukolwiek zależało na "skandalu" wokół DF'a w postaci dyskwalifikacji post factum ogłoszonego wszem i wobec zwycięzcy.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: II DRON Festiwal

Post autor: matulekpl »

Organizujemy jakąś pikietę?:D
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: II DRON Festiwal

Post autor: bajer0 »

Verid pisze:To już pytanie nie do mnie ale nie sądzę żeby komukolwiek zależało na "skandalu" wokół DF'a w postaci dyskwalifikacji post factum ogłoszonego wszem i wobec zwycięzcy.
To prawda, nikomu teraz nie zależy na negatywnym rozgłosie, ale nasze sugestie mogą pomóc wypracować stanowisko na kolejny festiwal.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: II DRON Festiwal

Post autor: Rurek »

Verid pisze:Na pewno były wywiady z Krall'em i relacja z DroneWars ale czy poszły i czy ewentualnie można je gdzieś znaleźć...?
Na antenie TVN24 był nagrany wywiad z Krallem (emisja w godz 13:21-13:23 w sobotę ;-) ) podczas "dożynek" po bitwie dronów.
Następnie było na żywo o 14:39-14:42 sprzed PPNT, niestety nie koptery i FPV tylko jeżdżące zwyczajne zabawkowe :-/ :roll: i wywiad z piloto-kierowcami (dziewczyna i facet). Dziwny pomysł jak na tematykę festiwalu - pokazywać przez trzy minuty slalom samochodzików....
W internecie tego nie widzę. Jeśli ktoś nagrał w domu to jedyna opcja.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: II DRON Festiwal

Post autor: Verid »

Rurek pisze:Na antenie TVN24
Kumple w robocie wspominali że na Polsacie ponoć też coś było - niestety żodyn nie nagrał...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: II DRON Festiwal

Post autor: Rurek »

Verid pisze:wspominali że na Polsacie ponoć też coś było
A rzeczywiście, 12:17-12:21 było jedyne ale za to najsensowniejsze ze wszystkich wejście, na żywo, Krall opowiadał o wszystkim i pokazywane były stoiska na piętrze (Kefir się załapał jak i Jarlist jako fotograf :-) ) oraz arena walk.

Jak zwykle nie obyło się bez przekręcania nazwisk :-) Tym razem Kkacper został podpisany jako Kriskov :-) w tym pierwszym wejściu w TVN24.
Krall tym razem nie był farenhajtem, było okej :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Otreblla
Posty: 95
Rejestracja: środa 20 cze 2012, 11:39
Lokalizacja: Olsztyn/Rypin

Re: II DRON Festiwal

Post autor: Otreblla »

XXI wiek, a telewizje nie robią wrzutek reportaży na internety...
Żeby skończyć musisz najpierw zacząć.
Awatar użytkownika
paluchgda
Posty: 121
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 11:32
Lokalizacja: 3city

Re: II DRON Festiwal

Post autor: paluchgda »

Dronoza w stopniu zaawansowanym, choroba przenoszona przez wielowirnikowce. Tego nie da się wyleczyć.
ODPOWIEDZ