Pierwsze podkarpackie Dron Show w PAŹDZIERNIKU

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

bolcio30
Posty: 262
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 21:01
Lokalizacja: Rzeszów - Gorlice

Pierwsze podkarpackie Dron Show w PAŹDZIERNIKU

Post autor: bolcio30 »

Drony nad Rzeszowem. Pierwsze podkarpackie Dron Show już w październiku
Poniżej zamieszczam link do artykułu dla zainteresowanych:

http://rzeszow.naszemiasto.pl/artykul/d ... id,tm.html
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - ZTW Spider 30A - TAROT 4006/620KV - 1355 - Boscam 5.8GHz 400mW
TAROT 680PRO - DJI NAZA M v2 - Multistar 30A - TAROT 4006/620KV - 1355 - Boscam 5.8GHz 200mW
ZMR QAV250 - ZMR 1804 2400KV ESC 10A Simonk Naze32 10 DOF
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: Pierwsze podkarpackie Dron Show w PAŹDZIERNIKU

Post autor: Chestnut »

Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
wisnia
Posty: 87
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 21:13
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Pierwsze podkarpackie Dron Show w PAŹDZIERNIKU

Post autor: wisnia »

Dzień dobry,

Widzimy, że wieści o Dron Show już się rozprzestrzenianą dlatego jako organizatorzy chcielibyśmy napisać kilka informacji o tej niewielkiej, rzeszowskiej imprezie, która ma przybliżyć mieszkańcom idee zastosowania systemów bezzałogowych i zwrócić uwagę na bezpieczeństwo podczas ich wykorzystywania.

W piątek ruszamy z rejestracją osób chcących zaprezentować się podczas Dron Show. Jeśli ktoś chciałby przedstawić podczas wydarzenia swoje nowatorskie rozwiązania (nie tylko latające, ale też jeżdżące, kroczące, pływające) jesteśmy otwarci na propozycje. Taki udział nie wiąże się z żadnymi opłatami, jedyne co pozostaje do pokrycia to koszty dojazdu na miejsce. Osoby, które chciałby prowadzić sprzedaż komercyjnych produktów mogą to uczynić za niewielką opłatą ustalaną indywidualnie. Ze względu na trudne warunki terenowe, przed rozpoczęciem pikniku, w godzinach 8-10 odbędą się loty testowe – sprawdzające i dopuszczające pilotów/operatorów do prezentacji podczas wydarzenia z udziałem publiczności.

Podczas Pikniku planowane są między innymi wyścigi wielowirnikowców klasy 250, loty w szyku modeli WW I, pokazy akrobacyjne. Nie zabraknie również bezzałogowych samolotów, wielowirnikowców i śmigłowców, symulatorów lotów oraz zajęć dydaktycznych dla dzieci i młodzieży z fizyki, chemii oraz lotnictwa.
Podczas Dron Show zostanie oficjalnie powołany Klaster Systemów Bezzałogowych zrzeszający małe i średnie przedsiębiorstwa zajmujące się szeroko rozumianymi systemami bezzałogowymi (dronami).

Każda osoba jest mile widziana podczas wydarzenia.
Serdecznie zapraszamy na naszego FB: https://www.facebook.com/DronShowRzeszow i liczymy na obecność podczas Dron Show Rzeszów 2015 Prolog
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pierwsze podkarpackie Dron Show w PAŹDZIERNIKU

Post autor: xq_operator »

wisnia pisze:zwrócić uwagę na bezpieczeństwo podczas ich wykorzystywania.
myślę, że obecnie potrzeba raczej kontrować negatywną propagandę wyolbrzymiającą zagrożenia związane z kopterami...
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsze podkarpackie Dron Show w PAŹDZIERNIKU

Post autor: oko »

xq_operator pisze:myślę, że obecnie potrzeba raczej kontrować negatywną propagandę wyolbrzymiającą zagrożenia związane z kopterami...
Ale też warto przyznać że zagrożenie jednak istnieje. Ja jestem coraz bardziej niechętny copterom latającym nad ludźmi, wydaje mi się że bez systemu ratunkowego nie powinno się tego robić (nie dotyczy 250-tek, rzecz jasna). I powinno się sprawdzać czy sprzęt jest w stanie się utrzymać przy awarii jednego silnika.

O ile nazwę dron lubię, to trochę mnie dziwi łączenie jej polskiej formy z angielską resztą. Dron Show? Drone Show albo Dron Szoł :)
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Pierwsze podkarpackie Dron Show w PAŹDZIERNIKU

Post autor: yoseph »

Ja mam pytanie z innej beczki:) Odnośnie wyścigów klasy 250. Otóż sam nie wystartuję bo jestem za cienki. Ale czy nikt nie będzie miał pretensji jeżeli zjawię się tam z moim odbiornikiem video 5.8 GHz i monitorem, tak żeby sobie pooglądać wyścigi z innej perspektywy?
Zaznaczam ze to tylko odbiornik:)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: Pierwsze podkarpackie Dron Show w PAŹDZIERNIKU

Post autor: Chestnut »

Myślę że nie powinni mieć ;-) Nie przeszkadza to nikomu w lataniu.
Kolega nieraz "podkrada" moje wideo, żeby popatrzeć co się dzieje u mnie na modelu (po wylądowaniu swoim, rzecz jasna)
i nie czuję z tego powodu uniedogodnień :-P
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Pierwsze podkarpackie Dron Show w PAŹDZIERNIKU

Post autor: yoseph »

No właśnie, u nas też często to praktykujemy, i zdrowy rozsądek podpowiada że nie powinno być z tym problemu. Ale dla jasności pytam ;-)
wisnia
Posty: 87
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 21:13
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Pierwsze podkarpackie Dron Show w PAŹDZIERNIKU

Post autor: wisnia »

Witam,

odpowiadając na pytania lub sugestie:)

Celem imprezy nie jest propagowanie bezpiecznego latania, te miłe aspekty oraz niemiłe. Chcemy pokazać że drony ( systemy bezzałogowe) wchodząc w nasze codzienne życie mogą być przydatne ale jak dobrze wiemy nie zawsze jest to kolorowe i piękne dlatego też chcemy nadmienić tą mniej pozytywną stronę użytkowania tych urządzeń. Człowiek świadomy jest bardziej odpowiedzialny.

Jeśli chodzi o latanie 250 nad ludźmi tutaj nie mogę się zgodzić może i te obiekty są mniejsze ale prędkości osiągane są również niebezpieczne co wcale nie zmniejsza ryzyka i poziomu bezpieczeństwa. Więc też do zastanowienia praw fizyki niestety w tym wypadku nie unikniemy.

I teraz temat nazwy:P oczywiście nazwa była dobrana z premedytacją też nie lubię słowa DRON ale to jest chyba jedyne oznaczenie którym można dotrzeć do ludzi nie będących w temacie Bezzałogowców. A SHOW hmmm przyznam szczerze po prostu tak nam pasowało i tak zostało.

Co do odbiorników jak najbardziej zachęcam aby przyjść z odbiornikami i własnymi monitorami. Na imprezie będą 2 telewizory i telebim które będą rzucały obrazem z urządzeń latających. Tylko mielibyśmy prośbę aby poinformować organizatora o tym fakcie ( nie żeby to kontrolować) ale żeby ludzie z zabezpieczenia którzy będą wookół terenu też o tym wiedzieli żeby nie było problemów że ktoś coś.

Do kolegi który pisze że jest za cienki. To mają być pokazy i dobra zabawa dlatego nie ma tu ludzi cienkich chociaż będzie trzeba zostać dopuszczonym do lotu. Dlatego mimo samokrytyki zapraszam do lotów. Dopuszczenia od 8.00 do 9.45. Klasa 250 to tor po 8 (po 2 okrążenia) i wyścig podwójny (2 quady turniejowo) start od zera za tyczką i lądowanie. Przewidujemy nagrody skromne bo skromne ale za najlepsze latanie, najgorsze latanie oraz za najlepszą glebę.
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pierwsze podkarpackie Dron Show w PAŹDZIERNIKU

Post autor: pilot »

Nie znalazłem info więc zapytam czy będzie przygotowane miejsce do ładowania pakietów, wystarczy zasilanie z sieci ? Druga sprawa czy będzie możliwość wjazdu autem z modelami i resztą gratów ? Trochę mało jest takich przydatnych, organizacyjnych informacji.
Pozdrawiam
Krzysiek
wisnia
Posty: 87
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 21:13
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Pierwsze podkarpackie Dron Show w PAŹDZIERNIKU

Post autor: wisnia »

Witam,

oczywiście będzie możliwość ładowania gniazdka 230V jak i będą dostępne nasze ładowarki.

Wjazd na teren będzie możliwy do godziny 9.45 aczkolwiek ścieżka jest wąska i może być tłoczno. Polecamy przyjechać troszkę wcześniej oczywiście teraz przesadzam ale my będziemy całą noc na was oczekiwać. :P
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Pierwsze podkarpackie Dron Show w PAŹDZIERNIKU

Post autor: yoseph »

Z lataniem nie mam problemu:P modelami zajmuję się od 15-tu lat :P Ale za cienki jestem żeby startować w wyścigach :) raczej nie planuję brać całego sprzętu, chyba że gdzieś można z tym całym "tałatajstwem" wjechać na teren pokazów.
wisnia
Posty: 87
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 21:13
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Pierwsze podkarpackie Dron Show w PAŹDZIERNIKU

Post autor: wisnia »

Oczywiście można wjechać na teren i się rozpakować oraz zademonstrować modele. Tylko ze wjazd na teren jest do godziny 9.45 wyjazd o 16 lub jak pogoda się na nas wyżyje. Także zapraszam do pokazania swoich zabawek:P
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: Pierwsze podkarpackie Dron Show w PAŹDZIERNIKU

Post autor: Chestnut »

Słowo "dron" myślę trzeba zaakceptować... moja niedawna rozmowa z przechodniem:
-czym pan tam latał?
-quadrokopterem, 250'
-quadrokopterem, jakieś 25cm średnicy...
-czym?
-dronem!
-aaa, to super, fajnie lata!
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pierwsze podkarpackie Dron Show w PAŹDZIERNIKU

Post autor: xq_operator »

Chestnut pisze:Słowo "dron" myślę trzeba zaakceptować... moja niedawna rozmowa z przechodniem:
-czym pan tam latał?
-quadrokopterem, 250'
-quadrokopterem, jakieś 25cm średnicy...
-czym?
-dronem!
-aaa, to super, fajnie lata!
rozmowa dość nietypowa...
ja mam:
- ale fajne, ile kosztuje ?
- tak od tysiąca
- ojj... ale fajne
ODPOWIEDZ