Warszawa...

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Kubiako
Posty: 44
Rejestracja: sobota 20 lut 2016, 16:30

Re: Warszawa...

Post autor: Kubiako »

Dokładnie tak jak pisze @morel, chcę wgrać najnowszy firmware do swojego D4R-II. Z tego co się naczytałem to jak układ jest zablokowany przed zapisem to za wiele się nie podziała.
morel
Posty: 44
Rejestracja: sobota 09 sty 2016, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa...

Post autor: morel »

Kubiako pisze:to jak układ jest zablokowany przed zapisem to za wiele się nie podziała.
To teraz ja się zgubiłem :-) Jaki układ? Jaka blokada przed zapisem? Najnowsze drivery sprawiają że układ wysyła losowe dane, drivery nieco starsze uwalały nieoryginalne płytki, natomiast jeszcze starsze - ponoć działają poprawnie.
Kubiako
Posty: 44
Rejestracja: sobota 20 lut 2016, 16:30

Re: Warszawa...

Post autor: Kubiako »

Tak na szybko nie mogę tego teraz znaleźć, ale z tego co pamiętam to gdzieś czytałem że chińczycy w swoich podróbkach blokowali zapis danych do układu FTDI, żeby nowe sterowniki ich nie blokowały. Z tym że zaznaczam, jestem amatorem i mogę gadać głupoty :-P
Kubiako
Posty: 44
Rejestracja: sobota 20 lut 2016, 16:30

Re: Warszawa...

Post autor: Kubiako »

Znalazłem :mrgreen:

Temat poruszony na naszym forum: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=4&t=29541
- W międzyczasie niektórzy producenci podrabianych chipów FT232RL zmodyfikowali swoje chipy robiąc EEPROM Read Only, co zabezpieczało przed zbrickowaniem przez drivery. Takie chipy będą pracowały dobrze na domyślnych ustawieniach, ale nie da się ich przeprogrmaować - np odwrócić RX i TX tak, jak wymaga tego odbiornik FRSky do przeprogramowania.

jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to... kupienie nowego FTDI. Nie majątek. Mnie się sprawdził od sprzedawcy GOTRONIK_PL z portalu na A. ;)
Płytka w kolorze niebieskim z wtykiem USB.
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa...

Post autor: MorF »

Jakby ktos cos to chetnie spotkalbym sie ulotnic moje pierwsze skrzydelko najlepiej w towarzystwie Kogos bardziej doswiadczonego :) (zabrzmialo troche jak anons towarzyski ) (latam na codzien quadem wiec jakies tam doswiadczenie jest)

Preferowalnie po poludniowej stronie Wawy (Wilanow/Konstancin/Piaseczno). Moge zabrac kombiakiem jak cos :)

Zapraszam na priv
tregorek
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 18 kwie 2017, 17:18

Re: Warszawa...

Post autor: tregorek »

Witam .

Jestem mega świeży w temacie, właśnie odebrałem drona.. :) Póki co mi znosi itp. (więcej szczegółów: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=42&t=4 ... 35#p516935 ).
W każdym razie gdyby ktoś chciałby mi udzielić parę lekcji, sprawdzić drona czy coś , do zapraszam. Miejsce, transport, browar w podzięcie - wszystko do zorganizowania. Sam mieszkam na Starej Ochocie.
Pozdrawiam
mjanowski
Posty: 4
Rejestracja: sobota 07 maja 2016, 14:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa...

Post autor: mjanowski »

Warszawo, gdzie latasz? Odpaliłem ostatnio swojego mini quada, planuję też odpalić niedługo duże skrzydło FPV, ale zawsze lepiej latać w towarzystwie niż samemu.
cookieman
Posty: 24
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 19:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa...

Post autor: cookieman »

a lewa strona Wawy pusta, ja mam zamiar polatać w okolicach: 52.231955, 20.855201
sebac
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 02 lip 2017, 09:10
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Warszawa...

Post autor: sebac »

Hej, lata ktoś na wyścigówkach w Grodzisku Mazowieckim lub okolicach ?
egon64
Posty: 30
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 21:53

Re: Warszawa...

Post autor: egon64 »

Witam,

Czy ktoś mógłby pomóc mi w wyważeniu śmigieł oraz silników w gimbalu a także podpowiedział czy dobrze jest skonfigurowany ? Kamera Mobius C2, więc nie do końca jest to takie proste. Mieszkam w Pruszkowie, latam w okolicach, ale bardzo chętnie podjadę do Warszawy lub okolic.
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa...

Post autor: MorF »

Pozdrowienia dla Kolegow z Ruczaju:-)

Piekne skrzydelko!
Obrazek
Ale smignelo :)

W 2krotnie zwolnionym tempie :)
ODPOWIEDZ