Warszawa...

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Warszawa...

Post autor: albanOs »

Witajcie podpowiedzcie gdzie w Warszawie znajdę fajne miejsca na polatanie? Najfajniej jakby to była wschodnio-północna część Stolicy, no ewentualnie i okolice....
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
krysss1981
Posty: 273
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa...

Post autor: krysss1981 »

Dokładnie takie samo pytanie chciałem zadać. Także ta okolica mnie interesuje. Kiedyś latałem na polu przy Św. Wincentego na wysokości cmentarza. Duży plac ale czasem chodzą spacerowicze i trzeba uważać.
Sky Surfer 2-T 2000mm, Turnigy TGY9X + Er9x, FrSky
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa...

Post autor: albanOs »

Ja co prawda mam parę miejsc, i jak na razie latam koło nogi 250 tką, ale miejsc nigdy za wiele ...ostatnio z kumplem latamy przy centrum Olimpijskim przy wisłostradzie niedaleko jest osada Wikingów, dość duża polana no właśnie ale polana i to wszystko...:) jak już będę miał fpv to co innego....
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa...

Post autor: oko »

Warszawa prawobrzeżna jest na tyle duża, że dla nas z południa północne rewiry to chyba najbardziej egzotyczne i najtrudniej dostępne regiony, ale o ile kojarzę to lata się tam w rejonie ulicy Chudoby i ogólnie w tych raczej luźno zabudowanych okolicach. Widziałem też modelarzy na łąkach nad Wisłą na Nowodworach/Tarchominie. Dalej na północ jeszcze można polatać w Rajszewie, tam się kończą lasy a jeszcze nie ma strefy Modlina.
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa...

Post autor: albanOs »

Ooo ciekawie to na mapie wygląda zwłaszcza okolice ulicy chudoby, ja z Tarchomina więc w miarę niedaleko...
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Warszawa...

Post autor: Rurek »

oko pisze: Dalej na północ jeszcze można polatać w Rajszewie, tam się kończą lasy a jeszcze nie ma strefy Modlina.
Tylko że nad Rajszewem jest korytarz podejścia na Okęcie...mieszkam dokładnie naprzeciw Rajszewa po lewej stronie rzeki i regularnie latają mi nad głową na podejście 15 przy sprzyjających wiatrach tak więc w takich dniach zero latania modelami w tym rejonie.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa...

Post autor: oko »

Rurek pisze:regularnie latają mi nad głową na podejście 15 przy sprzyjających wiatrach
Ale są tu przecież dość wysoko chyba? Muszą jeszcze przelecieć nad miastem. Mi na południu też latają, niżej ale wystarczająco wysoko, strefy to przewidują, separacja zachowana, można sobie oderwać wzrok od modeli i od awionetek, i popatrzeć czy wizz czy inny LOT...
Kacper
Posty: 54
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 11:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa...

Post autor: Kacper »

W sąsiedztwie cmentarza na Targówku masz spore pole z nielicznymi drzewami, gdzie spokojnie można polatać także płatowcami. Jedynym minusem jest to, że w ładne dni, w weekendy może kręcić się tam dosyć sporo ludzi z psami.
Kacper
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa...

Post autor: albanOs »

Kacper pisze:W sąsiedztwie cmentarza na Targówku masz spore pole z nielicznymi drzewami, gdzie spokojnie można polatać także płatowcami. Jedynym minusem jest to, że w ładne dni, w weekendy może kręcić się tam dosyć sporo ludzi z psami.
Kojarze to miejsce...(ale kompletnie o nim zapomniałem)Często jeszcze jak marzyłem o swoich modelach:) widziałem tam jak latają, w większości akrobatami...Rurek to Ty nie daleko mnie...ja bardzo blisko Jabłonnej, no i fajnie coraz więcej miejsc się robi...
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa...

Post autor: marimach77 »

Zapraszam na Nowodwory, w okolice ul. Sprawnej. Przeważnie latam tutaj lub tutaj.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa...

Post autor: analogowy »

Proponuję poniższe poletko
https://www.google.pl/maps/place/52%C2% ... !1s0x0:0x0

Dojazd od ul. Świderskiej i jakieś 100 metrów piechotką. Mapa google jest już mocno nieaktualna. Jest to zapomniane wysypisko materiałów po paleniskowych elektrociepłowni, czyt. popioły wyrównane, zasypane ziemią na których rośnie teraz trawa. Teren bardzo duży, równy bez drzew.
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa...

Post autor: albanOs »

O proszę...nawet ktoś z mojej wsi jest:) ja przy mehoffera, a dokładnie Hanki Ordonówny:) nie mówię, że nie skorzystam tać to rzut beretem krótki spacerek.
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
Awatar użytkownika
Mogway
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 16 sie 2012, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa...

Post autor: Mogway »

ul. Chudoby codziennie ktos lata a w weekendy jak jest pogoda to nawet tłumy :)
MTD, Eleres, AP Pitlab
jagrok
Posty: 200
Rejestracja: niedziela 29 mar 2015, 11:07

Re: Warszawa...

Post autor: jagrok »

Mogway pisze:ul. Chudoby codziennie ktos lata a w weekendy jak jest pogoda to nawet tłumy :)
Dokładnie, na Chudoby czy pojedziesz w dzień o 12:00 czy o 20:00 zawsze ktoś jest.
Dane GPS tego miejsca znajdziecie poniżej:

52°19'48.8"N 21°04'26.3"E
Awatar użytkownika
EvBodzio
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 11 sie 2015, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa...

Post autor: EvBodzio »

albanOs pisze:O proszę...nawet ktoś z mojej wsi jest:) ja przy mehoffera, a dokładnie Hanki Ordonówny:) nie mówię, że nie skorzystam tać to rzut beretem krótki spacerek.
A to my po sąsiedzku, przez miedzę można by rzec...

Nad polami w okolicy Wodnika Szuwarka, które wskazał marimach77 się sam zastanawiałem,
ale propozycja lokalizacji, którą zaproponował analogowy jest jeszcze ciekawsza
(bardziej ustronnie). Pierwsza z lokalizacji to tereny prywatne, a ten obok trasy Mostu Północnego
należy do Skarbu Państwa.

analogowy: Nie ma tam jakichś wyraźnych zakazów wstępu?

EvBodzio
ODPOWIEDZ