DRON FESTIWAL

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Re: DRON FESTIWAL

Post autor: gazor »

Będę w piątek ok 16 w Gdyni chętnie pomogę :-D
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
dronas
Posty: 187
Rejestracja: piątek 14 lis 2014, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: DRON FESTIWAL

Post autor: dronas »

krall pisze:
super_oko pisze: (są chętni do pomocy?).
Też wpadniemy w piątek.

Odnośnie regulaminu to mam takie propozycje/sugestie:
- w finale rozegrać 3 biegi, żeby w sytuacji przypadkowej kolizji zawodników (nie wnikając kto jest winny, bo to trudno rozstrzygać) była szansa w pozostałych dwóch biegach, zliczane byłyby punkty w każdym biegu, np. za 1sze 5 punktów, za 2gie 3p., za 3cie 1p., suma punktów z dwóch najlepszych biegów decyduje o zwycięstwie. Umożliwia to wygraną, jeśli ktoś zostanie przypadkowo wyeliminowany w jednym z biegów.
- w kwalifikacjach też bym dał szansą rezerwową, gdyby coś się nie udało w jednym biegu
- opisana metoda startu mnie niepokoi, że można wystartować i dolecieć do linii startu przed ostatnim sygnałem, bo wszyscy się tam znajdą w jednym momencie, co stwarza duże ryzyko kolizji. Zmieniłbym to, że nie można się poderwać od ziemi przed ostatnim sygnałem. Dodatkowo w finale rozstawiłbym miejsca startowe kolejnych zawodników (zgodnie z miejscami wywalczonymi w kwalifikacjach), co 3 metry, że pierwszy najbliżej startu, kolejne dalej co 3 metry, a to po to, żeby uniknąć kolizji przy starcie.
- w biegach finałowych dodałbym opcję powtórzenia biegu (na decyzję sędziego), jeśli zajdzie kolizja między zawodnikami przed i na pierwszym zakręcie, gdyż wtedy właśnie zdarza się najwięcej przypadkowych stłuczek, a szkoda kończyć bieg po paru sekundach.

Powyższe zasady zwiększają szansę na prawidłowe i sprawiedliwe rozegranie finałów, zmniejszając czynnik ryzyka i losowości.
ROTORACER, RR210, RR2206 2800KV
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: DRON FESTIWAL

Post autor: krall »

dronas pisze: - w finale rozegrać 3 biegi, żeby..
Wiesz, masz troche racji ale w tej chwili jak sobie policzyliśmy cały wyścig zajmie ok. 5h - jak wszystko pójdzie sprawnie. Co oznacza, że rozdanie nagród będzie o 17stej. Jeśli będziemy rozciągać to nie skończymy przed 19stą - czyli rozdaniem nagród za filmy. A przecież wielu zawodników chciało by "zaliczyć" również prelekcje. Zobaczymy zresztą jak sie nam to będzie toczylo...
- w kwalifikacjach też bym dał szansą rezerwową, gdyby coś się nie udało w jednym biegu
jw. - czas
- opisana metoda startu mnie niepokoi, że można wystartować i dolecieć do linii startu przed ostatnim sygnałem, bo wszyscy się tam znajdą w jednym momencie, co stwarza duże ryzyko kolizji. Zmieniłbym to, że nie można się poderwać od ziemi przed ostatnim sygnałem.
OK - to możemy zmodyfikować - czyli w ciągu 3 krótkich uruchamiamy silniki a odrywamy się dopiero w ciągu długiego
Dodatkowo w finale rozstawiłbym miejsca startowe kolejnych zawodników (zgodnie z miejscami wywalczonymi w kwalifikacjach), co 3 metry, że pierwszy najbliżej startu, kolejne dalej co 3 metry, a to po to, żeby uniknąć kolizji przy starcie.
Zapewnimy separację ale nie aż 3m
- w biegach finałowych dodałbym opcję powtórzenia biegu (na decyzję sędziego), jeśli zajdzie kolizja między zawodnikami przed i na pierwszym zakręcie, gdyż wtedy właśnie zdarza się najwięcej przypadkowych stłuczek, a szkoda kończyć bieg po paru sekundach.
Powyższe zasady zwiększają szansę na prawidłowe i sprawiedliwe rozegranie finałów, zmniejszając czynnik ryzyka i losowości.
Jak wcześniej pisałem, nie możemy rozciągać zawodów w nieskończoność. Zastanowimy się nad takim wyjątkiem w biegu finałowym ale nic nie obiecuję.
Kolizje są niestety wliczone w ryzyko wyścigu, nie możemy tego wyeliminować...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
dronas
Posty: 187
Rejestracja: piątek 14 lis 2014, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: DRON FESTIWAL

Post autor: dronas »

Ok, rozumiem.
ROTORACER, RR210, RR2206 2800KV
Awatar użytkownika
butrus
Posty: 117
Rejestracja: niedziela 19 paź 2014, 16:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: DRON FESTIWAL

Post autor: butrus »

Właśnie wróciłem z festiwalu (niestety nie mogłem zostać do końca) - byłem na czterech pierwszych wykładach. Przede wszystkim bardzo dobry wykład pana Szymańskiego i pana Snarskiego odnośnie aspektów prawnych. Dziękuję organizatorom za tą imprezę: oby takich więcej.
treker
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 14 maja 2015, 10:15

Re: DRON FESTIWAL

Post autor: treker »

Również odwiedziłem dzisiejszy festiwal. Co prawda nie jestem konstruktorem multikopterów (jeszcze...), ale ogólnie impreza bardzo mi się podobała :-D Szczególnie wykłady.

Krótka relacja oraz ~60 zdjęć wrzuciłem na mojego bloga: Fotorelacja z DronFestiwal – 16.05.2015, Gdynia
kreo
Posty: 59
Rejestracja: sobota 11 maja 2013, 19:03
Lokalizacja: Białystok

Re: DRON FESTIWAL

Post autor: kreo »

treker pisze: Krótka relacja oraz ~60 zdjęć wrzuciłem na mojego bloga: Fotorelacja z DronFestiwal – 16.05.2015, Gdynia

Bardzo fajny opis. Dziękuję.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DRON FESTIWAL

Post autor: Verid »

O, moje złomki się załapały na fotę :mrgreen:
Ten wredny...
Marcinkk
Posty: 70
Rejestracja: środa 18 cze 2014, 10:38
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DRON FESTIWAL

Post autor: Marcinkk »

Pozdrawiam, Marcin.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DRON FESTIWAL

Post autor: PiotrSz »

Marcinkk pisze:Ot taka wzmianka :)
http://gdansk.tvp.pl/20086142/dron-festiwal-w-gdyni
O i mój quad z żółtymi śmigłami załapał się na kilka ujęć :-D
Awatar użytkownika
super_oko
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 12:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: DRON FESTIWAL

Post autor: super_oko »

A tu dronas nawija, a oko pokazuje dupę http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/wysc ... t_id=12799

BTW. Dzięki za mile spędzony czas, mimo tych moich 3 minut lotu i tak warto było przejechać jedyne 1000km :mrgreen: , w ciągu tej krótkiej chwili udało mi sie uwalić 2 silniki i pakiecik :shock: . Olsztyn szykuj się muszę odreagować i powalczyć coś na świeżym powietrzu, bo coś garaże nie są stworzone dla mnie.
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Re: DRON FESTIWAL

Post autor: Kkacper »

Panowie - mam prośbę :
Jeśli ktoś ma jakiś materiał z wyścigów Dron Race (zapis z kamery - z koptera lub innej) i chciałby się podzielić to poproszę o kontakt na pw.
Materiał który mamy to zapis z rejestratora oraz z kamer na starcie/mecie. Chciałbym "zmontować" jaką relację ale nie miałem nawet czasu "przelecieć" się na torze aby coś nagrać.
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Re: DRON FESTIWAL

Post autor: Balirc »

Hejka! :)
Ja już w domku, po obiedzie i drzemce (wróciłem już o 14).
Jeszcze raz wielkie dzięki za organizacje tej super imprezy i za ciepłe przyjęcie mnie! :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DRON FESTIWAL

Post autor: Verid »

Jarlist pisze:Dla tych, którzy nie mają Facebooka
Dzięki ci litościwy człecze :mrgreen:
Ten wredny...
ODPOWIEDZ