DRON FESTIWAL

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

DRON FESTIWAL

Post autor: krall »

DRON FESTIWAL

"Dron" brrrrr
No trudno Panowie - będziemy używać tu tego słowa bo czy nam się podoba czy nie to ono "wygrało konkurs" i jest medialnie w zasadzie poprawnie kojarzone z naszymi kopterkami i innymi latadłami.
A dlaczego nagle interesuje nas ta medialność? Bo to co chcemy zrobić jest adresowane nie tylko do nas.
Czyli ogłaszam wszem i wobec, że robimy imprezę jak jeszcze nie zrobił nikt! (przynajmniej info o tym do nas nie dotarło).
A "my" to ekipa głównie z kaszubskiego teamu (część osób już się zdeklarowała/wkręciła a kolejne z pewnością sie dołączą) - to trzon - ale na Was też liczymy - ale o tym później

A teraz kilka zdań o Dron Festiwalu.

To tak naprawdę 3 w 1.
Przede wszystkim Festiwal Filmów. Tak tak - nie bójmy się tego słowa: Festiwal :-)
Kogo jak kogo ale Was nie muszę przekonywać o potencjale, popularności i przyszłości filmów kręconych z kopterków i "parapetów".
Podzieliliśmy konkurs filmowy na 3 kategorie:
SCENES - myśl przewodnia w tej kategorii to jakość filmowa ujęć z powietrza, czystość, prowadzenie kamery, itp
STORY - filmy przedstawiające jakąś historię, opisujące wydarzenie
FUN - łamanie barier, szalone przeloty, dynamika i wyzwania – to słowa charakteryzujące filmy w tej kategorii
Regulamin w wersji beta jest już na stronie.
Wszystko wskazuje na to, że będą atrakcyjne nagrody i należyta oprawa festiwalu.

Drugi temat to wyścigi (Dron Race) - ostatnio coraz popularniejsze.
Pracujemy nad formą żeby było bezpiecznie i atrakcyjnie dla publiczności. Relacji w stylu Tour de France jak Eurosporcie jeszcze nie szarpniemy ale przynajmniej wiemy do czego dążyć ;-)

Trzeci to pokazy statyczne i dynamiczne modeli i osprzętu, ponadto może uda się przeprowadzić jakieś ciekawe prelekcje i wykłady.

Target Festiwalu to zwykli ludzie z ulicy zainteresowani/zaintrygowani tematem "dronów", Wy czy to bardziej modelarze czy zajmujący się tym zawodowo - bez znaczenia - mam nadzieję, że każdy będzie bawił się dobrze.

Strona już powstała: www.dronfestiwal.pl - nie jest jeszcze dopieszczona, nie ma jeszcze wersji angielskiej - więc powiedzmy sobie, że to na razie wersja beta specjalnie nieupubliczniana. Filmy wrzucone na nasz kanał w YT to jeszcze nie filmy konkursowe - raczej potraktowane jako demo.

Termin jak i miejsce nie jest jeszcze ustalone - rozmowy trwają. Na tą chwilę moge jedynie powiedzieć, że będzie to Trójmiasto i wiosna. Jak tylko zaklepiemy miejscówkę i termin - damy znać.

Festiwal jest ściśle związany z naszym forum - także nie wyobrażam sobie jego samego a przede wszystkim jego tworzenia, kształtowania formy bez Was.
Tym bardziej, że bierzemy się za dość gruby temat i chcemy to zrobić z rozmachem. A co! Damy radę! :-)

Także czekamy w tym wątku na uwagi, propozycje, itp...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
lordviader
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek 05 sie 2013, 11:03
Lokalizacja: Łosice

Post autor: lordviader »

Dobry pomysł, będzie interesująco :mrgreen: Mam tylko nadzieję że mi się terminy nie pokryją, bo chciałbym tam wpaść :roll:
UDI U 816, Hubsan X4 h107 d FPV, DJI Phantom v1, DJI F 550 Naza V2 + Turnigy 9XR Open TX
Awatar użytkownika
marcini59
Posty: 110
Rejestracja: środa 28 mar 2012, 19:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: marcini59 »

Fajnie że w Trójmieście będę miał dosyć blisko :) Nie byłem na żadnym zlocie ale takiej imprezy nie podaruje sobie opuścić, oby tylko termin podpasował :)
KFC32v2, Tarot 650 Naza v2, KFC32FTB, eLeReS MOD
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: MatManiak »

Ciekawa propozycja, szkoda że tak daleko od śląska.. Nie mniej jednak sam pomysł niezwykle trafiony moim zdaniem.
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Awatar użytkownika
dronas
Posty: 187
Rejestracja: piątek 14 lis 2014, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dronas »

Mnie tam się nazwa podoba! :mrgreen: - żarcik
Cieszę się, że powstają takie inicjatywy. Fajnie, że połączyliście w jednym różne tematy, szczególnie spodobał mi się pomysł wyścigów - już mi ciśnienie rośnie, hehe
ROTORACER, RR210, RR2206 2800KV
Awatar użytkownika
Kriskov
Posty: 83
Rejestracja: piątek 11 paź 2013, 07:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kriskov »

Obrazek
Konkurs fotograficzny!!!
Od niedawna działa strona dronfestiwal.pl – jest ona cały czas rozbudowywana.
Aktualnie uruchamiamy konkurs na najciekawsze zdjęcie waszych modeli w locie poniżej przykład:
Obrazek
Prosimy o nadsyłanie zdjęć na adres:
info@dronfestiwal.pl
wraz z nickiem z forum oraz setup modelu
Zdjęcia będą prezentowane na stronie festiwalu oraz na:
facebook.com/dronfestiwal
Wybrane zdjęcia mogę również służyć do promocji festiwalu.
Konkurs trwa do 10 stycznia 2015, najlepsze zdjęcia zostaną nagrodzone
Awatar użytkownika
aidan
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 29 wrz 2011, 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aidan »

Apropo klasyfikacji do wyścigów kopterów znanych jako "Drone Racing" proponuję następującą klasyfikację:

Limitowana klasa 250:
- 4 silniki max
- rozmiar ramy 250mm
- maksymalna średnica śmigieł 5" (skok dowolny)
- silniki 1804, 1806, 2204
- zasilanie max lipo 3S

Nie limitowana klasa 250:
- 4 silniki max
- rozmiar ramy 250mm
(czyli tu wchodzą mikrusy z śmigłami 6" mocniejszymi silnikami i zasilaniem 4S)

Klasa otwarta:
- Masa do lotu (MTOV) nie przekraczająca 3 kg
(tutaj wolna "amerykanka" hexy, octo itp)

Na podstawie tematu z RCGROUPS - LINK
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: kamilborkowski »

Dla wyścigów klasy 250 dobrze by też było w jakiś sposób uregulować kwestie transmisji video po 5.8GHz czyli np. odbiornik minimum X kanałowy żeby nie było problemów takich jak napotkali chłopaki z Warszawy podczas swojego spotkania.
Awatar użytkownika
dronas
Posty: 187
Rejestracja: piątek 14 lis 2014, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dronas »

Klasyfikacja zaproponowana przez aidana jest bardzo sensowna. Jestem za jej wprowadzeniem - będzie bardziej poważnie (profesjonalnie), niż tylko "wolna amerykanka".
ROTORACER, RR210, RR2206 2800KV
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

aidan pisze:Klasa otwarta:
- Masa do lotu (MTOV) nie przekraczająca 3 kg
(tutaj wolna "amerykanka" hexy, octo itp)
Ze względów bezpieczeństwa taka klasa na dronfestiwal raczej się nie odbędzie...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
dronas
Posty: 187
Rejestracja: piątek 14 lis 2014, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dronas »

Jakaś otwarta musi być, może do 2kg?
ROTORACER, RR210, RR2206 2800KV
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Post autor: Kkacper »

Kilka słów na temat Dron Racing.
Już wkrótce będzie można zgłaszać swój udział do "wyścigów." Stosowne informacje będą zamieszczone na stronie oraz w tym wątku.
Jeśli chodzi o podział na kategorie - oczywiście że był brany pod uwagę - wszystko zależy od ilości zawodników.
Awatar użytkownika
dronas
Posty: 187
Rejestracja: piątek 14 lis 2014, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dronas »

Dobrze by było, żeby już w zgłoszeniu można było określić w jakiej/jakich klasach chciałoby się wystartować. Dzięki czemu będzie wiadomo, czy i jakie klasy ostatecznie stworzyć.
ROTORACER, RR210, RR2206 2800KV
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Post autor: Kkacper »

Już niedługo postaramy się uruchomić możliwość zgłaszania się do wyścigów Dron Race.

Aby uporządkować - już podczas zgłaszania - pewne sprawy wyścigi z przyczyn oczywistych trzeba będzie podzielić na różne kategorie biorąc pod uwagę parametry "maszyn".

W związku z tym chciałby usłyszeć Wasza propozycje/uwagi na temat poszczególnych "Klas" modeli.

Bardzo zgrubny/wstępny podział na klasy (jakoś ja później nazwiemy) :

Klasa nr 1 :
modele o rozmiarach ramy nie przekraczających 280 mm, średnica śmigieł nie większa niż 5 ", masa modelu nie większa niż 800 g

Klasa nr 2 :
modele o rozmiarach ramy nie przekraczających 350 mm, średnica śmigieł nie większa niż 9 ", masa modelu nie większa niż 1300 g

Klasa nr 3 :
modele o rozmiarach ramy nie przekraczających 500 mm, średnica śmigieł nie większa niż 13 ", masa modelu nie większa niż 2000 g

To taki wstępny podział.

Wszystkie uwagi, sugestie mile widziane.

Oczywiście ilość klas oraz ich podział w dużej mierze będzie zależał od ilości uczestników.
Awatar użytkownika
dronas
Posty: 187
Rejestracja: piątek 14 lis 2014, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dronas »

Ten podział mi się nie spodobał. Myślałem, że chodzi głównie o wyścigi 250, a są to moim zdaniem specyficzne wyścigi. Są to szybkie, zwinne, małe maszynki, które zdominowały na świecie sferę wyścigów kopterami. Ten kto lubi i chce się ścigać zbuduje sobie właśnie taką maszynę. Do 250 tor powinien być odpowiednio przystosowany, mogą być ciasne zakręty, przeloty pod bramkami, itp. Priorytetem w organizacji tych zawodów powinny być moim zdaniem 250.
Teraz jeśli wprowadzimy do tych samych zawodów, na tej samej trasie, duży sprzęt - do 500mm i potraktujemy go tak samo priorytetowo to będzie to musiało wpłynąć na trasę wyścigu. Nie będzie już można zrobić za ciasnych zakrętów, za małych bramek. Dodatkowo jak 250tka uderzy w jakiś postawiony słupek/bramkę to spadnie i złamie sobie śmigło, a duży sprzęt pewnie rozwali bramkę, no chyba, że będzie solidna, co też raczej nie jest dobrym rozwiązaniem.
Według mnie w przypadku organizowania takich wyścigów należy się skupić na klasach 250tek. Widać, że jest już ich w Polsce sporo i cały czas rośnie grupa chętnych do ścigania. Zaproponowany wcześniej podział na dwie klasy 250 byłby bardzo wskazany: jednej ograniczonej do silniczków, śmigieł i pakietów, a drugiej bez limitów. Było by to najciekawsze rozwiązanie. Jestem przekonany, że klasa 250 bez limitów wzbudziłaby największy podziw, bo takie maszyny z mocnymi silniczkami, śmigłami 6x45 i pakietami 4s są spektakularne!
Natomiast, można było by też wprowadzić dodatkową klasę, tak żeby dać możliwość pościgania się różnorodnymi modelami, a nie tylko 250 quadro. Tak, żeby można było wystartować mniejszymi lub nieco większymi, albo też z większą ilością motorków niż 4.
ROTORACER, RR210, RR2206 2800KV
ODPOWIEDZ